Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kama Wojtkiewicz | Sznurowadła myśli w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyRefleksyjne rozmowy na temat świadomego życia, psychologii i kultury. Tworzę je od maja 2020 roku. Czasem solo, czasem w duecie. Założenie jest proste - chcę pokazać, że odczuwanie wzbogaca nasze rozumienie świata, innych i samych siebie. Żeby jednak odczuwać, potrzeba najpierw świadomego kontaktu z własnymi emocjami. I po to właśnie powstały Sznurowadła, aby skłaniać do refleksji, zachęcać do podważania własnych przekonań i dodawać odwagi do życia w zgodzie ze sobą. Z pomocą inspirujących gości tworzę przestrzeń do ciekawych rozmów, które co 2 tygodnie pojawiają się na moim kanale.
Rozmawiałam m.in. z Natalią Przybysz o wrażliwości oraz dr Joanną Podgórską o wpływie emocji na procesy zachodzące w naszym mózgu. Dyskutowałam z Tomaszem Stawiszyńskim o bezradności wobec smutku, śmierci, żałoby. Zapytałam Martę Niedźwiecką o sekret trwałych i zdrowych relacji, a także mechanizmy rozstawania się. Podjęłam się tematu rozwoju nauki w stronę terapeutycznego wykorzystania substancji psychodelicznych odcinku z Michałem Pasterskim oraz Maciejem Lorencem. A dla tych, którym spodobały się moje przemyślenia, nagrałam solowe odcinki o sztuce odpuszczania, powracaniu do siebie, pogoni za popularnością, czy doświadczeniach estetycznych.
Na każde nagranie przeznaczam czas na research, przygotowanie pytań i ciepłe ugoszczenie moich rozmówców. Czytam artykuły, książki i próbuję dowiedzieć się jak najwięcej o życiu moich gości. Po co? Bo wierzę, że nagranie wartościowego podcastu - takiego, w którym gość/cini czuje się swobodnie i otwiera na szczerą rozmowę - wymaga odpowiedniej rozgrzewki i nawiązania relacji z drugą osobą.
Sznurowadeł możecie słuchać na: Spotify, Apple Podcasts, YouTube, Anchor, Google Podcasts, Breaker, Overcast, PocketCasts i RadioPublic.
Treści uzupełniające odcinki o dodatkową wiedzę publikuję na Instagramie.
Pomimo mojej potrzeby serca i dziennikarskiej pasji, Sznurowadła nie rozwiną się bez Waszego wsparcia!
Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogę:
Na to pytanie nigdy nie potrafię odpowiedzieć jasno. Bo przecież nie jestem tym, co robię. Nie jestem też tym, co myślę. Dla ułatwienia skupię się jednak na tym, co zajmuje większość mojego niepodcastowego czasu.
Zawodowo piszę i redaguję artykuły/książki dla magazynów i osób prywatnych. Współpracowałam m.in. z magazynami Newsweek Psychologia, Vogue Polska, KUKBUK, Glamour.pl i Heroine.pl. Można mnie więc zaszufladkować jako redaktorkę i dziennikarkę. Zajmuję się tematami szeroko pojętej kultury - od sztuki, przez design, film, muzykę, fotografię, aż po filozofię, psychologię, duchowość czy zdrowie. Do szuflady tworzę poezję. Pracuję także jako mentorka w fundacji edukacyjnej. Pomagam licealistom przy procesie rekrutacji na studia za granicą, ucząc ich, jak pisać i krytycznie myśleć.
Od ponad 20 lat gram na skrzypcach, a moim największym kreatywnym marzeniem jest komponowanie muzyki elektronicznej z elementami klasycznej. Uwielbiam ruch, szczególnie ten świadomy, dlatego movement i ścianka wspinaczkowa należą do mojej codziennej higieny życia. Spędzam czas także w bezruchu, dbając o praktykę uważności.
Zdawałam maturę międzynarodową (IB) w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowałam prawo na King’s College London, a obecnie jestem w trakcie studiów magisterskich z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Wszystkie teksty i portfolio znajdziecie na mojej stronie internetowej.
Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie Sznurowadeł! Jestem wdzięczna za tak zaangażowaną społeczność i obiecuję dawać z siebie wszystko, aby kolejne odcinki niosły jeszcze więcej dobra. Dzięki Wam, Matronkom i Patronom, mogę ulepszyć jakość podcastu i zainwestować w swój rozwój.
Postaram się regularnie dostarczać solidnej dawki inspiracji. Chcę, aby moje treści wzmacniały, uwrażliwiały i skłaniały do refleksji.
Wesprzyj działalność Autora Kama Wojtkiewicz | Sznurowadła myśli już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.