Kama Wojtkiewicz | Sznurowadła myśli

31 patronów
670 miesięcznie
Świadome życie, psychologia i kultura. Podcast, który uwrażliwia na odczuwanie i zachęca do pochylenia się nad tym, co ważne. Dominantą są emocje, ale nie brakuje uwierających i często niewygodnych tematów. A wszystko to opakowane w grubą warstwę empatii i otwartości na drugiego człowieka.

O Autorze

Sznurowadła myśli

Refleksyjne rozmowy na temat świadomego życia, psychologii i kultury. Tworzę je od maja 2020 roku. Czasem solo, czasem w duecie. Założenie jest proste - chcę pokazać, że odczuwanie wzbogaca nasze rozumienie świata, innych i samych siebie. Żeby jednak odczuwać, potrzeba najpierw świadomego kontaktu z własnymi emocjami. I po to właśnie powstały Sznurowadła, aby skłaniać do refleksji, zachęcać do podważania własnych przekonań i dodawać odwagi do życia w zgodzie ze sobą. Z pomocą inspirujących gości tworzę przestrzeń do ciekawych rozmów, które co 2 tygodnie pojawiają się na moim kanale.

Rozmawiałam m.in. z Natalią Przybysz o wrażliwości i wewnętrznym dziecku oraz dr Joanną Podgórską o wpływie emocji na procesy zachodzące w naszym mózgu. Dyskutowałam z Tomaszem Stawiszyńskim o bezradności wobec smutku, śmierci, żałoby. Zapytałam Martę Niedźwiecką o sekret trwałych i zdrowych relacji, a także mechanizmy rozstawania się. Podjęłam się tematu rozwoju nauki w stronę terapeutycznego wykorzystania substancji psychodelicznych odcinku z Michałem Pasterskim oraz Maciejem Lorencem. A dla tych, którym spodobały się moje przemyślenia, nagrałam solowe odcinki o sztuce odpuszczania, powracaniu do siebie, pogoni za popularnościączy doświadczeniach estetycznych.

Na każde nagranie przeznaczam czas na research, przygotowanie pytań i ciepłe ugoszczenie moich rozmówców. Czytam artykuły, książki i próbuję dowiedzieć się jak najwięcej o życiu moich gości. Po co? Bo wierzę, że nagranie wartościowego podcastu - takiego, w którym gość/cini czuje się swobodnie i otwiera na szczerą rozmowę - wymaga odpowiedniej rozgrzewki i nawiązania relacji z drugą osobą. 

Sznurowadeł możecie słuchać na: Spotify, Apple Podcasts, YouTubeAnchor, Google Podcasts, Breaker, Overcast, PocketCasts i RadioPublic.

Treści uzupełniające odcinki o dodatkową wiedzę publikuję na Instagramie.


Dlaczego warto mnie wspierać?

Pomimo mojej potrzeby serca i dziennikarskiej pasji, Sznurowadła nie rozwiną się bez Waszego wsparcia!

Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogę:

 • opłacić mojego wspaniałego realizatora dźwięku, który do tej pory wykonywał swoją pracę pro bono 
 • kupić nowe mikrofony i statywy, żeby osiągnąć radiową, tłustą barwę głosu
 • skonsumować jeszcze więcej książek, tak aby wzbogacić moje rozmowy o nowe punkty widzenia
 • inwestować w swoją edukację (obecnie studia z psychologii), która bezpośrednio przekłada się na merytoryczną jakość podcastu!

Kim jestem?

Na to pytanie nigdy nie potrafię odpowiedzieć jasno. Bo przecież nie jestem tym, co robię. Nie jestem też tym, co myślę. Dla ułatwienia skupię się jednak na tym, co zajmuje większość mojego niepodcastowego czasu.

Zawodowo piszę i redaguję artykuły/książki dla magazynów i osób prywatnych. Współpracowałam m.in. z magazynami Newsweek Psychologia, Vogue Polska, KUKBUK, Glamour.pl i Heroine.pl. Można mnie więc zaszufladkować jako redaktorkę i dziennikarkę. Zajmuję się tematami szeroko pojętej kultury - od sztuki, przez design, film, muzykę, fotografię, aż po filozofię, psychologię, duchowość czy zdrowie. Do szuflady tworzę poezję. Pracuję także jako mentorka w fundacji edukacyjnej. Pomagam licealistom przy procesie rekrutacji na studia za granicą, ucząc ich, jak pisać i krytycznie myśleć.

Od 19 lat gram na skrzypcach, a moim największym kreatywnym marzeniem jest komponowanie muzyki elektronicznej z elementami klasycznej. Uwielbiam ruch, szczególnie ten świadomy, dlatego movement i ścianka wspinaczkowa należą do mojej codziennej higieny życia. Spędzam czas także w bezruchu, dbając o praktykę uważności i medytację. Smakuję się też w fotografii analogowej i często robię portrety pięknym ludziom. 

Zdawałam maturę międzynarodową (IB) w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowałam prawo na King’s College London, a obecnie jestem w trakcie wspaniałych studiów z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Wszystkie teksty i portfolio znajdziecie na mojej stronie internetowej.


Podziękowania

Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie Sznurowadeł! Jestem wdzięczna za tak zaangażowaną społeczność i obiecuję dawać z siebie wszystko, aby kolejne odcinki niosły jeszcze więcej dobra. Dzięki Wam, Matronkom i Patronom, mogę ulepszyć jakość podcastu i zainwestować w swój rozwój.

Postaram się regularnie dostarczać solidnej dawki inspiracji. Chcę, aby moje treści wzmacniały, uwrażliwiały i skłaniały do refleksji.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ania Otlik
Ania Otlik
Próg: 10 zł
Justyna Odon
Justyna Odon
Próg: 10 zł
Mat Bad
Mat Bad
Próg: 10 zł
Kamil Ciecierski
Kamil Ciecierski
Próg: 50 zł
Natalia Skowrońska
Natalia Skowrońska
Próg: 20 zł
Anna Skulimowska
Anna Skulimowska
Próg: 50 zł