Avatar użytkownika

Stanisław Ziarko - Kierowca Kartingowy

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

50 zł miesięcznie
KIBIC

Bardzo dziękuję za Twoje wsparcie, każda kwota zbliża mnie do osiągnięcia celu i pozwala myśleć o dalszym rozwoju. Dziękuję!
100 zł miesięcznie
KIBIC

Bardzo dziękuję za Twoje wsparcie, każda kwota zbliża mnie do osiągnięcia celu i pozwala myśleć o dalszym rozwoju. Dziękuję!
500 zł miesięcznie
FAN MOTORSPORTU

Twoje wsparcie bardzo wiele dla mnie znaczy, dziękuję! Czuj się zaproszony na moje starty w Słomczynie, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Wraz z moim zespołem pokażemy Ci jak wygląda weekend wyścigowy, a także chętnie po wszystkim wyskoczymy na obiad :)

Umieścimy wzmiankę o Tobie na naszej stronie internetowej w sekcji "Partnerzy".
1000 zł miesięcznie
PARTNER

Zostajesz partnerem sezonu 2023!

Wzmianka o Tobie / Twojej firmie w postaci logotypu znajdzie się w naszych mediach społecznościowych, a także stronie internetowej.

Dodatkowo w każdej aktywności w mediach społecznościowych zamieścimy odpowiedni @mention i hashtagi celem promocji Twojej osoby / marki.
2000 zł miesięcznie
Wybierz 2000 zł
4 dostępne miejsca
SPONSOR

Zostajesz sponsorem sezonu 2023!

Otrzymujesz wszystko co PARTNER jak i również ekspozycję swojej logotypu:
- na kasku (bok lub tył)
- gokarcie (boki)

Ten poziom wsparcia daje możliwość współpracy z nami przy promocji Twojej marki i udział w Twoich kampaniach marketingowych.
3250 zł miesięcznie
Wybierz 3250 zł
2 dostępne miejsca
SPONSOR GŁÓWNY

Zostajesz głównym sponsorem sezonu 2023!

Otrzymujesz wszystko co PARTNER jak i również ekspozycję swojej logotypu:
- na kasku (bok + tył)
- kombinezonie (rękawy / nogawki)
- gokarcie (boki)

Ten poziom wsparcia daje możliwość współpracy z nami przy promocji Twojej marki i udział zawodnika w Twoich kampaniach marketingowych.
5000 zł miesięcznie
Wybierz 5000 zł
1 dostępne miejsce
SPONSOR STRATEGICZNY

Zostajesz strategicznym sponsorem sezonu 2023!

Otrzymujesz wszystko co PARTNER jak i również ekspozycję swojej logotypu:
- na kasku (przód + bok + tył)
- kombinezonie (w centralnym miejscu z przodu + rękawy / nogawki)
- gokarcie (przód + boki)

Ten poziom wsparcia daje możliwość współpracy z nami przy promocji Twojej marki i udział zawodnika w Twoich kampaniach marketingowych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stanisław Ziarko - Kierowca Kartingowy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stanisław Ziarko jest 9-letnim profesjonalnym kierowcą wyścigowym z Krakowa, który w swoim debiucie w 2023 roku zdobył 🏆 5 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski!

Wspieraj jego drogę po marzenia!

Stanisław Ziarko

9-letni profesjonalny kierowca wyścigowy

🏆 5 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski kat. BabyROK

W pierwszym, debiutanckim sezonie w profesjonalnym kartingu, Staś wziął udział w 5 z 7 rund serii pucharowej ROK CUP Poland w kategorii BabyROK, w której to konsekwentnie klasyfikował się w TOP10. Pozostałe 2 z 7 rund pucharu pojechał w wyższej kategorii MiniROK jako najmłodszy zawodnik, celem przygotowania na rok 2024.

Klejnotem w koronie i pokazem jego umiejętności były Kartingowe Mistrzostwa Polski, w których zajął bardzo wysokie 🏆 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i został najlepszym debiutantem sezonu.

 


 

Jak to się zaczęło?

Swoją przygodę ze ściganiem zaczynał w wieku 7 lat w Krakowie pod skrzydłami utytułowanego trenera Mateusza Bartscha z Akademii Kartingowej Kart Racing School. W roku 2022, który był jego pierwszym rokiem startów, przeszedł najśmielsze oczekiwania wielokrotnie plasując się w TOP5 oraz TOP10 zawodów krajowych i zagranicznych kartingu halowego, który jest przedsionkiem dla profesjonalnego kartingu wyczynowego. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie starty odbywały się w jednej dostępnej kategorii, do lat 15 gdzie bariera i różnica wiekowa, motoryczna, mentalna jest niekiedy nieprzekraczalna. Jednakże, swoją determinacją i ogromem włożonej pracy Staś pokazał prawdziwy talent stając się najmłodszym zawodnikiem Sodi World Series w Polsce w pierwszej 30 rankingu (>250 zawodników) oraz jednym z kilku 8-latków na świecie w pierwszej 300 rankingu (>2800 zawodników) pokonując dużo starszych i bardziej utytułowanych rywali.

Podsumowaniem tego wszystkiego był pierwszy profesjonalny (acz jeszcze poza rankingiem) start w Rotax Evolution Double Trophy w czeskim Trzyńcu, w którym to Staś uplasował się w połowie stawki zawodników mających za sobą co najmniej jeden przejeżdżony pełny sezon.

Przez rok 2022 widząc dynamiczny rozwój Stasia, powstała platforma oparta o media społecznościowe z łącznymi miesięcznymi zasięgami ~50000 unikalnych kont oraz znaczną historią publikacji. Jest to tym samym główny środek przekazu i promocji zawodnika i jego partnerów. Liczby te pokazują możliwości ekspozycji marki potencjalnego sponsora, która pojawia się w mediach społecznościowych i co najważniejsze na sprzęcie samego zawodnika tj. kombinezon, kask czy gokart. Tym samym w roku 2023, w którym rozpoczyna on starty w serii Rok Cup Poland dojdzie widoczność poprzez kanały związane z zespołem Bambini Racing, do którego to dołącza jako najmłodszy zawodnik czy też w telewizji Motowizja i fotorelacjach.

Za Stasiem przemawia jego wiek i postęp jaki zrobił w zaledwie rok. Pozwala to budować plany na przyszłość, która zależnie od wsparcia sponsorskiego może być tylko bardziej dynamiczna jak czas obecny.

Wraz z rokiem 2023, Stanisław Ziarko dołączył do profesjonalnego zespołu kartingowego Bambini Racing posiadającego wieloletnią historię w polskim sporcie motorowym. Był on jedny, z najmłodszych z zawodników, biorących udział w serii wyścigowej Rok Cup Poland oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski.

 


 

O dyscyplinie słów kilka

Historia oraz zasady

Motorsport i wyścigi są zakorzenione w historii od wielu dekad i od zawsze przyciągają setki kibiców w różnych seriach i kategoriach wyścigowych. Jak z każdą dyscypliną sportową również motorsport ma swój początek na etapach juniorskich gdzie niezwykle utalentowane dzieci i młodzież ścigają się jak uważa wielu profesjonalistów w najczystszej postaci wyścigów samochodowych czyli kartingu. Wspierane przez lokalne i państwowe federacje, a globalnie przez FIA serie te są mocno wyeksponowane, a emocje i rywalizacja niejednokrotnie jest na niewyobrażalnym poziomie.

W Polsce pieczę nad kartingiem sprawuje Polski Związek Motorowy udzielając licencji dwóm seriom kartingowym Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Polska. Obie mają swoje odpowiedniki pucharów kontynentalnych i światowych będąc przedsionkiem dla najwyższych serii kartingowych przy FIA z których wywodzą się obecni kierowcy F1, F2 i F3 oraz serii GT czy LMS. W kraju PZM poza licencją dla serii wyścigowej organizuje oficjalne Kartingowe Mistrzostwa Polski.

Potencjał na świecie

Karting z każdym rokiem zyskuje na popularności idąc na fali promocji motorsportu w postaci Formuły 1, przyciągając coraz większe marki, które od samych początków inwestują w rozwój sportowych talentów zwiększając ich możliwości i ekspozycję za granicami kraju. Dyscyplina jest jedną z tych elitarnych z uwagi na swoją złożoność i konieczność kompleksowego podejścia gdzie poza utalentowanym zawodnikiem istotny jest również sprzęt i zaplecze. Prędkości przekraczające 100km/h, przeciążenia i niezwykle emocjonująca walka na torze. To wszystko tworzy niezwykły spektakl.

Promotorzy serii krajowych w porozumieniu organizują rok rocznie event'y na skalę kontynentu. Każda z federacji natomiast na zakończenie rozgrywek krajowych nominuje najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować kraj na finałach światowych każdej z serii. Wszystko to razem jest przedsionkiem do najmocniejszych lig i rozgrywek kartingowych na świecie, poczynając od włoskiego WSK, poprzez FIA Karting Academy, kończąc na FIA Karting World Championships. Jeżeli prześledzić kariery najlepszych światowych kierowców, każdy z nich ma w swoim dorobku starty i tytuły właśnie z tych rozgrywek.

Potencjał w Polsce

W Polsce zawody kartingowe rozgrywane są pod egidą Polskiego Związku Motorowego w 2 seriach tj. Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Polska. W obu z nich liczba zawodników zamyka się w ok. 200 podzielonych na kategorie wiekowe. W zależności od serii jest ich 5 lub 6 i są one odpowiednikami tych zagranicznych. Ten sam schemat dotyczy Kartingowych Mistrzostw Polski. Każdego roku sezon składa się z 7-8 rund każdej z serii oraz 3 rund mistrzowskich.

Seria Rok Cup Poland jest najbardziej zbliżona do serii światowych przy FIA i należy do najbardziej medialnych. Ma ona swoje miejsce poza mediami społecznościowymi i streamingiem (Rok Cup oraz Karting Raport) również w mediach tradycyjnych gdzie podsumowanie każdej z rund jest transmitowane w telewizji Motowizja.

Wsparcie sponsorskie zawodników na etapie kartingu pokazało na przestrzeni ostatnich lat ile prawdziwych talentów wydaje na świat ta widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Z roku na rok przesuwane są granice profesjonalizmu i śmiało można powiedzieć, że nasze zespoły i zawodnicy znajdują się w ścisłej światowej czołówce. Profesjonalni kierowcy, którzy poświęcili się szkoleniu młodzieży budują jakość tego sportu i budują system szkolenia, unikatowy na skalę międzynarodową. Dobrze zorganizowane, podchodzące kompleksowo zespoły, managerowie, PR’owcy. To wszystko razem tworzy niezwykle wydajną platformę marketingową i możliwość obracania się w środowisku marek premium.

Kibice

Paddock wyścigowy, niezależnie czy mówimy o kartingu czy o topowych światowych seriach wyścigowych charakteryzuje się tym, że są tam obecni ludzie obracający się w zamożnym środowisku. Marki innowacyjne, premium są codziennością. Jednocześnie są to odbiorcy bardzo wymagający, ceniący sobie jakość, niezależnie od ceny.

Wyróżnić tutaj można właścicieli salonów samochodowych, przedsiębiorstw, deweloperów czy wysoko postawionych pracowników międzynarodowych firm.

 


 

Współpraca

Wizerunek

Za Stanisławem przemawia przede wszystkim jego wiek i umiejętności jakie pokazuje. Niesamowita wytrzymałość, nieustępliwość i brak strachu, są to cechy które charakteryzują tego młodego kierowcę, a prędkość i każdy pokonany kilometr w walce jest tym co go napędza. Na torze jest bezkompromisowy, przejawia instynkt prawdziwego kierowcy i do każdego rywala podchodzi jednoznacznie, zliczając tylko kolejne wyprzedzenia.

Jednocześnie jest to 9-letnie dziecko, bardzo pogodne i niezwykle szczere w swojej ekspresji co jest jego niezaprzeczalnym atutem. Nie boi się on żadnego wyzwania i uparcie dąży do obranego celu, jakim jest zdobywanie najwyższych laurów w tym sporcie.

Za wszystkimi wokół Stanisława, rodzice, trener, zespół, przemawia profesjonalizm, kompleksowe podejście i transparentność działania. Pełne skupienie na zawodniku i osiąganym celu.

Atrybuty 

Podejmując współpracę, potencjalny sponsor uzyskuje dostęp do sprawnie działającej platformy marketingowej z zasięgami miesięcznymi ~50000 unikalnych kont.

Logotyp sponsora znajdzie się na:

 • kombinezonie
 • kasku
 • sprzęcie (gokart)
 • odzieży
 • mediach społecznościowych (wszelkiego rodzaju grafiki)
 • stronie internetowej

Wzmianki o sponsorze (@mentiony, linki) znajdą się na:

 • w przygotowywanych relacjach z wydarzeń
 • kampaniach prowadzonych przez zawodnika i jego zespół
 • stronie internetowej

Sponsor będzie miał możliwość:

 • wykorzystać wizerunek zawodnika do własnych działań marketingowych
 • zaangażować zawodnika do promocji produktów / marki w ramach prowadzonych kampanii marketingowych, sprzedażowych czy branding'owych

Media społecznościowe:

Strona internetowa:

Benefit podatkowy – Ulga dla sportu

Każda forma współpracy podlegać będzie pod ulgę dla sportu z uwagi na fakt rejestrowania fundacji wspierającej zawodnika. W związku z czym sponsor na podstawie umowy będzie miał możliwość odliczeń podatkowych.

Dane rejestrowe

Fundacja SZRacing - Stanisław Ziarko Racing
ul. Adama Prażmowskiego 46
30-399 Kraków

REGON: 524343540
NIP: 6762635361
KRS: 0001016207

Cele Autora

Podwojenie możliwości treningowych w Polsce
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 3 000 zł brakuje
0%
Przy takim wymiarze wsparcia Staś będzie miał możliwość dwukrotnie więcej trenować i szkolić się pod okiem specjalistów w swoim fachu. Wszystko to na torach w Bydgoszczy, Słomczynie, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Partnerzy i Sponsorzy zyskają ekspozycję swojej marki na terenie naszego kraju.
Treningi we Włoszech
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 4 000 zł brakuje
0%
Co najmniej 3 wyjazdy treningowe do Włoch. Przy takim wymiarze wsparcia Staś będzie miał możliwość uczyć się warsztatu pod okiem fachowców z kraju, w którym sport motorowy jest niczym religia. Dodatkowo zwiększą się jego możliwości treningowe w Polsce na torach w Bydgoszczy, Słomczynie, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Partnerzy i Sponsorzy zyskają ekspozycję swojej marki na terenie naszego kraju i poza jego granicami.
Starty w zawodach zagranicznych
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 5 000 zł brakuje
0%
Przy takim wymiarze wsparcia Staś weźmie udział w co najmniej jednych zawodach organizowanych we Włoszech gdzie wcześniej co najmniej 3 razy wyjedzie uczyć się warsztatu pod okiem fachowców z kraju, w którym sport motorowy jest niczym religia. Dodatkowo zwiększą się jego możliwości treningowe w Polsce na torach w Bydgoszczy, Słomczynie, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Partnerzy i Sponsorzy zyskają ekspozycję swojej marki na terenie naszego kraju i poza jego granicami.
Starty w zawodach zagranicznych | Przygotowanie pod sezon 2024
 • 7 000 zł miesięcznie
 • 7 000 zł brakuje
0%
Przy takim wymiarze wsparcia Staś weźmie udział w co najmniej jednych zawodach organizowanych we Włoszech gdzie wcześniej co najmniej 3 razy wyjedzie uczyć się warsztatu pod okiem fachowców z kraju, w którym sport motorowy jest niczym religia. Dodatkowo zwiększą się jego możliwości treningowe w Polsce na torach w Bydgoszczy, Słomczynie, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze. Zabezpieczony zostanie też jego okres przygotowawczy do sezonu 2024. Partnerzy i Sponsorzy zyskają ekspozycję swojej marki na terenie naszego kraju i poza jego granicami.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stanisław Ziarko - Kierowca Kartingowy już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.