Stanisław Ziarko Karting Driver

W Patronite od 14.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Stanisław Ziarko jest 9 letnim profesjonalnym kierowcą wyścigowym z Krakowa. Zawodnikiem reprezentującym zespół Bambini Racing w kartingu wyczynowym serii pucharowej Rok Cup Poland oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski.

O Autorze

 

Stanisław Ziarko

9-letni profesjonalny kierowca wyścigowy

 

Swoją przygodę ze ściganiem zaczynał w wieku 7 lat w Krakowie pod skrzydłami utytułowanego trenera Mateusza Bartscha z Akademii Kartingowej Kart Racing School. W roku 2022, który był jego pierwszym rokiem startów, przeszedł najśmielsze oczekiwania wielokrotnie plasując się w TOP5 oraz TOP10 zawodów krajowych i zagranicznych kartingu halowego, który jest przedsionkiem dla profesjonalnego kartingu wyczynowego. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie starty odbywały się w jednej dostępnej kategorii, do lat 15 gdzie bariera i różnica wiekowa, motoryczna, mentalna jest niekiedy nieprzekraczalna. Jednakże, swoją determinacją i ogromem włożonej pracy Staś pokazał prawdziwy talent stając się najmłodszym zawodnikiem Sodi World Series w Polsce w pierwszej 30 rankingu (>250 zawodników) oraz jednym z kilku 8-latków na świecie w pierwszej 300 rankingu (>2800 zawodników) pokonując dużo starszych i bardziej utytułowanych rywali.

Podsumowaniem tego wszystkiego był pierwszy profesjonalny (acz jeszcze poza rankingiem) start w Rotax Evolution Double Trophy w czeskim Trzyńcu, w którym to Staś uplasował się w połowie stawki zawodników mających za sobą co najmniej jeden przejeżdżony pełny sezon.

Przez rok 2022 widząc dynamiczny rozwój Stasia, powstała platforma oparta o media społecznościowe z łącznymi miesięcznymi zasięgami ~50000 unikalnych kont oraz znaczną historią publikacji. Jest to tym samym główny środek przekazu i promocji zawodnika i jego partnerów. Liczby te pokazują możliwości ekspozycji marki potencjalnego sponsora, która pojawia się w mediach społecznościowych i co najważniejsze na sprzęcie samego zawodnika tj. kombinezon, kask czy gokart. Tym samym w roku 2023, w którym rozpoczyna on starty w serii Rok Cup Poland dojdzie widoczność poprzez kanały związane z zespołem Bambini Racing, do którego to dołącza jako najmłodszy zawodnik czy też w telewizji Motowizja i fotorelacjach.

Za Stasiem przemawia jego wiek i postęp jaki zrobił w zaledwie rok. Pozwala to budować plany na przyszłość, która zależnie od wsparcia sponsorskiego może być tylko bardziej dynamiczna jak czas obecny.

Wraz z rokiem 2023, Stanisław Ziarko dołączył do profesjonalnego zespołu kartingowego Bambini Racing posiadającego wieloletnią historię w polskim sporcie motorowym. Będzie on najmłodszym z zawodników, który będzie brał udział w serii wyścigowej Rok Cup Poland oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski.

Zmagania Stasia zobaczyć będzie można w kategorii Baby Rok w 7 rundach serii pucharowej Rok Cup Poland oraz 3 rundach Mistrzostw Polski. Wszystkie ze wspomnianych startów rozgrywane będą w Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Zielonej Górze czy podwarszawskim Słomczynie od marca do września.

Poza areną krajową, w miarę rozwoju sezonu planowane są również starty za granicą, jeżeli promotor dopuści tak młodego zawodnika do startu w mocniejszej kategorii Mini Rok.

 


 

O dyscyplinie słów kilka

Historia oraz zasady

Motorsport i wyścigi są zakorzenione w historii od wielu dekad i od zawsze przyciągają setki kibiców w różnych seriach i kategoriach wyścigowych. Jak z każdą dyscypliną sportową również motorsport ma swój początek na etapach juniorskich gdzie niezwykle utalentowane dzieci i młodzież ścigają się jak uważa wielu profesjonalistów w najczystszej postaci wyścigów samochodowych czyli kartingu. Wspierane przez lokalne i państwowe federacje, a globalnie przez FIA serie te są mocno wyeksponowane, a emocje i rywalizacja niejednokrotnie jest na niewyobrażalnym poziomie.

W Polsce pieczę nad kartingiem sprawuje Polski Związek Motorowy udzielając licencji dwóm seriom kartingowym Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Polska. Obie mają swoje odpowiedniki pucharów kontynentalnych i światowych będąc przedsionkiem dla najwyższych serii kartingowych przy FIA z których wywodzą się obecni kierowcy F1, F2 i F3 oraz serii GT czy LMS. W kraju PZM poza licencją dla serii wyścigowej organizuje oficjalne Kartingowe Mistrzostwa Polski.

Potencjał na świecie

Karting z każdym rokiem zyskuje na popularności idąc na fali promocji motorsportu w postaci Formuły 1, przyciągając coraz większe marki, które od samych początków inwestują w rozwój sportowych talentów zwiększając ich możliwości i ekspozycję za granicami kraju. Dyscyplina jest jedną z tych elitarnych z uwagi na swoją złożoność i konieczność kompleksowego podejścia gdzie poza utalentowanym zawodnikiem istotny jest również sprzęt i zaplecze. Prędkości przekraczające 100km/h, przeciążenia i niezwykle emocjonująca walka na torze. To wszystko tworzy niezwykły spektakl.

Promotorzy serii krajowych w porozumieniu organizują rok rocznie event'y na skalę kontynentu. Każda z federacji natomiast na zakończenie rozgrywek krajowych nominuje najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować kraj na finałach światowych każdej z serii. Wszystko to razem jest przedsionkiem do najmocniejszych lig i rozgrywek kartingowych na świecie, poczynając od włoskiego WSK, poprzez FIA Karting Academy, kończąc na FIA Karting World Championships. Jeżeli prześledzić kariery najlepszych światowych kierowców, każdy z nich ma w swoim dorobku starty i tytuły właśnie z tych rozgrywek.

Potencjał w Polsce

W Polsce zawody kartingowe rozgrywane są pod egidą Polskiego Związku Motorowego w 2 seriach tj. Rok Cup Poland oraz Rotax Max Challenge Polska. W obu z nich liczba zawodników zamyka się w ok. 200 podzielonych na kategorie wiekowe. W zależności od serii jest ich 5 lub 6 i są one odpowiednikami tych zagranicznych. Ten sam schemat dotyczy Kartingowych Mistrzostw Polski. Każdego roku sezon składa się z 7-8 rund każdej z serii oraz 3 rund mistrzowskich.

Seria Rok Cup Poland jest najbardziej zbliżona do serii światowych przy FIA i należy do najbardziej medialnych. Ma ona swoje miejsce poza mediami społecznościowymi i streamingiem (Rok Cup oraz Karting Raport) również w mediach tradycyjnych gdzie podsumowanie każdej z rund jest transmitowane w telewizji Motowizja.

Wsparcie sponsorskie zawodników na etapie kartingu pokazało na przestrzeni ostatnich lat ile prawdziwych talentów wydaje na świat ta widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Z roku na rok przesuwane są granice profesjonalizmu i śmiało można powiedzieć, że nasze zespoły i zawodnicy znajdują się w ścisłej światowej czołówce. Profesjonalni kierowcy, którzy poświęcili się szkoleniu młodzieży budują jakość tego sportu i budują system szkolenia, unikatowy na skalę międzynarodową. Dobrze zorganizowane, podchodzące kompleksowo zespoły, managerowie, PR’owcy. To wszystko razem tworzy niezwykle wydajną platformę marketingową i możliwość obracania się w środowisku marek premium.

Kibice

Paddock wyścigowy, niezależnie czy mówimy o kartingu czy o topowych światowych seriach wyścigowych charakteryzuje się tym, że są tam obecni ludzie obracający się w zamożnym środowisku. Marki innowacyjne, premium są codziennością. Jednocześnie są to odbiorcy bardzo wymagający, ceniący sobie jakość, niezależnie od ceny.

Wyróżnić tutaj można właścicieli salonów samochodowych, przedsiębiorstw, deweloperów czy wysoko postawionych pracowników międzynarodowych firm.

 


 

Współpraca

Wizerunek

Za Stanisławem przemawia przede wszystkim jego wiek i umiejętności jakie pokazuje. Niesamowita wytrzymałość, nieustępliwość i brak strachu, są to cechy które charakteryzują tego młodego kierowcę, a prędkość i każdy pokonany kilometr w walce jest tym co go napędza. Na torze jest bezkompromisowy, przejawia instynkt prawdziwego kierowcy i do każdego rywala podchodzi jednoznacznie, zliczając tylko kolejne wyprzedzenia.

Jednocześnie jest to 9-letnie dziecko, bardzo pogodne i niezwykle szczere w swojej ekspresji co jest jego niezaprzeczalnym atutem. Nie boi się on żadnego wyzwania i uparcie dąży do obranego celu, jakim jest zdobywanie najwyższych laurów w tym sporcie.

Za wszystkimi wokół Stanisława, rodzice, trener, zespół, przemawia profesjonalizm, kompleksowe podejście i transparentność działania. Pełne skupienie na zawodniku i osiąganym celu.

Atrybuty 

Podejmując współpracę, potencjalny sponsor uzyskuje dostęp do sprawnie działającej platformy marketingowej z zasięgami miesięcznymi ~50000 unikalnych kont.

Logotyp sponsora znajdzie się na:

 • kombinezonie
 • kasku
 • sprzęcie (gokart)
 • odzieży
 • mediach społecznościowych (wszelkiego rodzaju grafiki)
 • stronie internetowej

Wzmianki o sponsorze (@mentiony, linki) znajdą się na:

 • w przygotowywanych relacjach z wydarzeń
 • kampaniach prowadzonych przez zawodnika i jego zespół
 • stronie internetowej

Sponsor będzie miał możliwość:

 • wykorzystać wizerunek zawodnika do własnych działań marketingowych
 • zaangażować zawodnika do promocji produktów / marki w ramach prowadzonych kampanii marketingowych, sprzedażowych czy branding'owych

Media społecznościowe:

Strona internetowa:

Benefit podatkowy – Ulga dla sportu

Każda forma współpracy podlegać będzie pod ulgę dla sportu z uwagi na fakt rejestrowania fundacji wspierającej zawodnika. W związku z czym sponsor na podstawie umowy będzie miał możliwość odliczeń podatkowych.

Dane rejestrowe

Fundacja SZRacing - Stanisław Ziarko Racing
ul. Adama Prażmowskiego 46
30-399 Kraków

REGON: 524343540
NIP: 6762635361
KRS: 0001016207


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent