Avatar użytkownika

Szybkie Podróże

107
patronów
3 370 
miesięcznie
107
patronów
3 370 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Anonimowy Szybki Podróżnik

Jest tu jakiś cwaniak? Nie? To daj piątaka! Za którego ślicznie Ci dziękuję! Twoja cegiełka to krok przybliżający Szybkie Podróże do kolejnej grubej wyprawy! Tak jak długi marsz składa się z setek tysięcy kroków i bez chociażby jednego z nich skończyłby się o krok od mety, tak Ty dołożyłeś ten brakujący krok w budżecie Szybkich Podróży! Jeśli będę dziękował w materiałach za wsparcie, to właśnie Tobie!
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
90 dostępnych miejsc
Szybki Podróżnik

Siemanko! Bardzo, bardzo dziękuję za wsparcie i wstąpienie w poczet oficjalnych Szybkich Podróżników! Musisz być prawdziwym fanem szczytowania! W zamian za Twoją pomoc i wkład w tworzenie Naszej społeczności będziesz regularnie kąpał się w chwale i podziwie na spisie Patronów kanału na końcu każdego odcinka Szybkich Podróży oraz w comiesięcznych postach dziękczynnych na moim Fejsie! Pozdrówko!
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
18 dostępnych miejsc
Ciekawski Szybki Podróżnik

O ho ho, szalenie dziękuję! Dzięki Twojemu namacalnemu wsparciu to wszystko się kręci! Zostałeś Ciekawskim Szybkim Podróżnikiem! Ciekawość napędza podróże, pcha nas za horyzont i Ciebie popchnęła za horyzont kamery Szybkich Podróży. Poza zaszczytnym miejscem w spisie Patronów, co miesiąc dostawać będziesz krótki film pokazujący Szybkie Podróże od kuchni, niepublikowany nigdzie indziej, tworzony specjalnie dla Patronów, który pokazuje jakąś część tego, jak to wygląda naprawdę. Wycięte sceny, których nikt poza Tobą nie zobaczy, proces twórczy odcinków, unboxingi nowego ekwipunku i inne kąski dla ciekawskich!
40 zł miesięcznie
Wybierz 40 zł
17 dostępnych miejsc
Szybki Przyjaciel

Cztery dyszki miesięcznie?! Za tyle to już możesz wyjść ze znajomymi na dobre craftowe piwo! A zamiast tego wolisz wesprzeć Szybkie Podróże, za co jestem Ci wdzięczny po stokroć <3. Musisz być wspaniałym człowiekiem! Żebyś nie czuł/czuła, że wieczór w miłym towarzystwie przeszedł Ci koło nosa, oprócz nagród z poprzednich progów (obecność w spisie Patronów na końcu materiałów i filmy z backstage'u Szybkich Podróży) raz w miesiącu dryndnę do Ciebie (rozmowa krajowa) i pogadamy sobie szczerze o życiu, podróżach, spełnianiu marzeń, albo dupie Maryni! Z przyjemnością Cię poznam i przeleję przez słuchawkę wiaderko pozytywnej energii! A jeśli rozmowy będą nam nie po drodze, nic straconego! Zamienimy to na pocztówkę z podróży!
80 zł miesięcznie
Wybierz 80 zł
14 dostępnych miejsc
Szybszy niż Szybki

Osiem dych miesięcznie na rozwój Szybkich Podróży?! I nie kliknęło Ci się to przez przypadek? Jesteś extra super duper wspaniałym fanem! Bardzo Ci dziękuję! A żeby pokazać Ci jak bardzo, oprócz nagród z poprzednich progów (Obecność w spisie Patronów, materiały spoza kadru, przyjacielska rozmowa przez telefon) będę do Ciebie wysyłał kartki z wypraw! Obiecuję minimum raz na kwartał przysłać Ci kartkę z ciepłym słowem, anegdotką, albo cennym przemyśleniem z podróży! Kiedy ostatnio ktoś przysłał Ci kartkę? Może przypomnę Ci jak przyjemnie jest wyciągnąć taką ze skrzynki na listy? :D

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Szybkie Podróże w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wędruję po górach pokazując, że do zdobywania szczytów i szlaków długodystansowych nie trzeba być herosem. Aby sięgnąć po podróżnicze marzenia naprawdę wystarczy wyprostować rękę (lub nogę!).

Sieeeemanko! Tu znowu Szybki, witam na Patronite Szybkich Podróży!

Szybkie Podróże

Jak to się zaczęło...

Kilka lat temu, w czasach studenckich zacząłem podróżować po Sudetach i Karpatach mając praktycznie zerowy budżet i równie bogate doświadczenie w zwiedzaniu świata na własną rękę. Z plecakiem po starszym bracie, śpiworem wyciągniętym z szafy rodziców, najtańszym namiotem kupionym na spółkę i karimatą znalezioną w piwnicy stanąłem przy wylotówce w stronę gór z wyciągniętym kciukiem i uśmiechem na ustach. Chciałem sprawdzić, czy do podróżowania wystarczy chęć, zapał oraz parę drobnych na chleb... i dowiedziałem się, że tak! Można podróżować po świecie za koszt jedzenia i kilka lat takich podróży było dla mnie niesamowicie budującym doświadczeniem.

 

Przy okazji tworzyłem Szybkie Podróże, w których pokazuję, że podróżowanie jest proste i nie należy bać się nieznanego, ale jeszcze uczę, zdradzam przydatne patenty, pokazuję sprawdzone trasy i miejsca pod namiot, opowiadam ciekawostki i anegdotki, a przede wszystkim, zarażam pozytywną energią! Przeszło trzy lata przygód, wypraw, twórczości, to były najlepsze lata mojego życia (serio!). Jeszcze nic i nikt nie dał mi tyle satysfakcji, co przemierzanie świata z flagą Szybkich Podróży na plecaku i ideą w sercu.

Charytatywne Szybkie Podróże

Rok 2019 był dla mnie przełomowy, ponieważ zakochałem się na zabój w marszach długodystansowych i udało mi się zdobyć diamentowe odznaki dwóch najdłuższych górskich szlaków Polski: Głównego Szlaku Sudeckiego (444 km) w kwietniu i Głównego Szlaku Beskidzkiego (502 km) w sierpniu.

Główny Szlak Sudecki Szczęśliwy Szybki podczas charytatywnego marszu przez Główny Szlak Sudecki.

 

Nie dość, że udało mi się przejść te szlaki, były to marsze charytatywne! Za każdy kilometr, który przeszedłem sponsorzy wpłacali określone kwoty na szczytne cele:

- Na GSS Kopalnia Złota w Złotym Stoku wpłacała 1 zł za każdy kilometr na renowację pięknego górskiego zabytku czuwającego nad piechurami tego szlaku - Kaplicę Św. Anny w Górach Złotych.

- Na GSB Dekoral wpłacał 1 zł za każdy kilometr na Fundację GOPR, a Decathlon Bielany 2 zł na sprzęt sportowy na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Iskierka.

W 2020 nadal pomagamy...
W 2020 roku miałem ruszyć charytatywnie na Alpe Adria Trail, jednak przez zamknięcie granic z powodu koronawirusa, musiałem wędrować w kraju. Tak poszedłem na najdzikszy szlak długodystansowy w Polsce - Szlak Karpacki (425 km), na którym wraz z PPG Deco Polska i Szybkimi Podróżnikami udało się zebrać 24 702 zł na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W każdym razie planuję rozwijać się w kierunku marszów długodystansowych, ponieważ jest to dla mnie coś niesamowitego, pozwalającego mi się wyciszyć i odnaleźć siebie. Jednocześnie widzę, że w Polsce wciąż brakuje społeczności wędrowców. Nasi Rodacy to Himalaiści, nie piechurzy - Czas to zmienić! :D

Relacja ze Szlaku Karpackiego:

Relacja z Głównego Szlaku Beskidzkiego:

Przyszłość Szybkich Podróży

Tworzenie Szybkich Podróży to moja pasja, a kontakt z Wami, ze społecznością Szybkich Podróżników jest dla mnie bardzo budujący i zachęcający do aktywności na kanale. Na waszych oczach ciągle się rozwijam, ewoluuję i realizuję coraz ambitniejsze projekty podróżnicze z coraz lepszą jakością Szybkich Podróży. Niestety, wiąże się to jednocześnie z coraz większą konsumpcją mojego czasu i środków. Na prośby w komentarzach pod "starymi" materiałami zainwestowałem w lepszy sprzęt i kupiłem między innymi najnowsze GoPro, aby dostarczyć Wam coraz lepszą jakość, co znacznie poprawiło komfort czerpania z filmów. Ambitniejsze wyprawy wiążą się z gigantyczną konsumpcją wolnego czasu pochłanianego na montaż i przygotowanie relacji. Tworzenie jednej relacji pełnometrażowej, jak np. przedstawiona powyżej z GSB, zajmuje tygodnie pracy, rezygnowania z życia towarzyskiego, dziesiątki godzin spędzone przy montażu. I oczywiście nie mam zamiaru robić z siebie męczennika, robię to bo chcę, nikt mnie kijem do tego nie zmusza ^^. Ale... No właśnie... Produkcja Szybkich Podróży konsumuje tak duże ilości mojego czasu i środków, że zacząłem wchodzić pod kreskę... tak finansową, jak i towarzyską. I paradoksalnie zamiast się rozwijać, zacząłem się zwijać, A JA NIE CHCĘ SIĘ ZWIJAĆ!

 

Dlaczego nie chcę podróżować już z najtańszym sprzętem wyciągniętym z szafy rodziców? Przecież to piękne jest! No jest, jest magiczne, wspaniałe, wyjątkowe! Jednak, czy rozwijające? Czy pozwoli mi zwiedzić cały świat? Pokazać go Wam? Zawitać w rejony bardziej wymagające i niegościnne niż nasze Sudety i Karpaty bez narażania życia? No nie pozwoli... Czy pozwoli mi się rozwijać? Dążyć do układania sobie wymarzonego życia wokoło podróży? Czy w obecnej formie mogę w całości oddać się pasji wędrowania i pokazywania Wam świata? Niestety nie... Ograniczają mnie finanse na sprzęt podróżniczy, utrzymywanie serwera Szybkich Podróży, czy nawet na wlepki, które Wam rozdaję przeznaczam średnio 50 zł miesięcznie. I wszystko się składa na niezłą sumkę uciekającą z konta i ograniczającą rozwój. Bez rozwoju będę stał w miejcu i Szybkie Podróże też.

 

Taaaak bardzo chcę Was wszystkich uściskać, wtulić do serducha i iść z Wami dalej.

 

Chcę tworzyć Szybkie Podróże, coraz lepsze, w coraz wyższej jakości, z coraz atrakcyjniejszych zakątków gór! Marzę, żeby społeczność Szybkich Podróżników się rozwijała i żebyśmy przeżywali wspólnie coraz grubsze wyprawy. Planuję Wam pokazać, że ambitne szlaki długodystansowe np. Alpe Adria Trail (750 km przez Alpy), czy przejście przez góry całego wschodniego wybrzeża USA (Appalachian Trail - 3500 km przez Appalachy) są dla ludzi i wcale nie trzeba się bać wziąć je na celownik. Ale w obecnym układzie wyżej już nie podskoczę, osiągnąłem swój limit. Nie zrozumcie mnie źle, że to nie dla osoby bez wsparcia z zewnątrz. Jak najbardziej jest dla każdego! Tylko trzeba odłożyć trochę pieniędzy przez dłuższy lub krótszy czas. Na potrzebny sprzęt z moją obecną pensją musiałbym oszczędzać przez cały rok, i byłby to rok bez Szybkich Podróży... Żeby pójść bez przestoju dalej, szybciej, mocniej, potrzebuję podsadzenia przez Was. Żeby kolejne odcinki powstawały regularnie, a na relacje pełnometrażowe nie trzeba było czekać roku, potrzebuję Waszej pomocy. Tutaj. Teraz. Na Patronite, aby Szybkie Podróże kwitły.

 

Jeśli jesteś słuchowcem, polecam poniższy materiał, w którym wyjaśniam słownie dlaczego i na co potrzebuję wsparcia oraz jak widzę przyszłość Szybkich Podróży.

 

Szybkie Podróże Też lubisz szczytować? Witam w szanownym gronie Szybkich Podróżników!

 

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych filmów pokazujących moją twórczość, zapraszam Cię do zapoznania się (również z zawartością całego kanału). A jeśli już się znamy, może zechcesz zostać Patronem Szybkich Podróży?

Jak odchudzić plecak w góry:

Jak przejść Główny Szlak Sudecki:

Szlak Orlich Gniazd:

Orla Perć:

Karkonosze Inaczej:

Alpy Austriackie - Burza na szczycie:

Cele Autora

Wspólne podróżnicze życie Szybkiego i Pauli
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 2 630 zł brakuje
56%
Szybkie Podróże to już nie tylko Szybki wędrujący z głupim uśmiechem w siną dal... Szybkie Podróże to teraz Zespół! Duet Szybkiego i Pauli, który zawiązał się na dobre, co zmieniło nie tylko jakość bloga, ale i sytuację finanSową.


Dzięki Wam z dnia na dzień nasze marzenie staje się rzeczywistością. Coraz śmielej planujemy kolejne wyprawy i marsze pod logiem Szybkich Podróży. Teraz, już nie w pojedynkę, ale razem chcemy nagrywać dla Was kolejne odcinki i filmy pełnometrażowe. Jedynym naszym ograniczeniem jest czas. Praca Pauli na etacie, owszem jest stabilna, ale nie pozwala w pełni rozwinąć skrzydeł i cieszyć się spędzaniem wielu dni na szlaku. Naszym marzeniem jest pozbyć się ograniczeń i pracować w górach na pełen etat. Pokazywać Wam coraz ciekawsze miejsca, nie tylko w Polsce, ale także za granicą, inspirować do wychodzenia z domu i realizacji swoich celów, a także, w niedługim czasie, osobiście zabierać na wycieczki.


Chcemy rozwijać się dalej i pokazywać Wam coraz bardziej wartościowe filmy. Zarówno pod kątem montażu, jak i treści. Szybki zgłębia swoją wiedzę montując coraz lepsze filmy, a Paula szlifuje ciekawostki na wysoki połysk na Kursie Przewodnika Sudeckiego, który trwa 2 lata.

Szybki oczywiście planuje wypełniać zobowiązanie blogowania na pełen etat i realizować jak najwięcej marszy, czy to samotnie, czy to z Paulą, na ile będzie pozwalał urlop. Niestety, albo i stety, miłość powoduje ogromną tęsknotę i długie, naprawdę długie szlak, które mamy na celowniku, będą możliwe do realizacji jedynie we dwójkę… Samotne 3 tygodnie marszu na szlaku z Ukrainy do Niemiec odcisnęły na psychice Szybkiego swoje piętno. Samotna wędrówka nie była dobrą zabawą i zależy nam, żeby kolejne takie projekty realizować wspólnie. Pomożesz nam? W imię miłości.

Dołączcie do grona Patronów Szybkich Podróży i działajmy dalej razem! Ruszajmy ludzi z kanapy, twórzmy społeczność, organizujmy wspólnie akcje charytatywne i zloty, bo bez Was - nie byłoby nas! Razem zmieniamy świat, nie tylko ten górski!
Utrzymanie infrastruktury Szybkich Podróży
  • 60 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
60 zł miesięcznie to średni koszt utrzymania infrastruktury internetowej Szybkich Podróży (domena www.szybkiepodroze.pl oraz serwer na którym jest osadzona) oraz wlepek Szybkich Podróżników, które Wam rozdaję przy każdej okazji. Dzięki Waszemu wsparciu zadbamy o płynne i nieprzerwane życie domeny, a ja będę miał dodatkową motywację do tworzenia treści i zamieszczanie ich na serwerze. Moja strona również służy do zamawiania koszulek Szybkich Podróżników (na razie okresowo) oraz niebawem innych praktycznych gadżetów dla Wędrowca. A wlepy mam nadzieję przypominają Wam, że najtrudniejsze w podróży, jest podniesienie tyłka z kanapy i należy to zrobić bez wahania szybkim zdecydowanym ruchem.
Alpe Adria Trail
  • 750 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
[EDIT: Przez obostrzenia koronawirusowe zamiast tej wyprawy był Szlak Karpacki, ale spokojnie, jak się uspokoi to do AAT wrócimy!]

Alpe Adria Trail to długodystansowy szlak trekkingowy przez Alpy o długości 750 km. Startuje się na krawędzi lodowca u podnóża najwyższej góry w Alpach Austiackich - Grossglockner (3798 m n.p.m.) i wędruje się alpejskimi dolinami i przełęczami na południe, do portu Muggia pod Triestem we Włoszech kończąc marsz na poziomie ciepłego Adriatyku. Szlak ten nazywany jest Wędrówką przez Ogród Eden i znajduje się na liście siedmiu najpiękniejszych szlaków długodystansowych NA ŚWIECIE! Mam zamiar pokazać Wam jego magiczne piękno w lipcu 2020 wędrując wśród skalistych szczytów Alp, przekraczając lodowcowe rzeki, śpiąc w dzikich zalesionych dolinach pełnych zwierzyny i kąpiąc się na koniec w Adriatyku! Żeby wyprawa doszła do skutku potrzebuję gruntownych zmian sprzętowych. To są bardzo dzikie i odludne, Alpejskie tereny, w których nie ma za dużo sklepów, aby wymienić uszkodzone elementy ekwipunku. Wszystko muszę mieć mocne, godne zaufania i przede wszystkim lekkie, aby tachać to przez alpejskie przełęcze.

Potrzebny mi nowy namiot, materac do spania, czołówka, karty pamięci, statyw, prawdopodobnie plecak. Po podliczeniu kosztu sprzętu który planuję zakupić pokazała mi się na kalkulatorze suma ponad 4000 zł... Aby uzbierać ją do czasu wyprawy, zdążyć kupić i przetestować szpej idealnie by było, gdyby co miesiąc udawało się zgromadzić 750 zł. Do tej pory sam kupowałem górski ekwipunek lub dostawałem go od sponsorów, ale tym razem mój budżet domowy tego nie udźwignie i muszę zwróć się do Was o pomoc. Nie biorę tutaj pod uwagę masy innych rzeczy, w które będę musiał się zaopatrzyć, jak bielizna z wełny merino, wysokokaloryczne jedzenie (prawdopodobnie liofilizaty), mapy i inne wydatki, o których nawet nie zdaję sobie sprawy, bo to już mój budżet domowy uniesie.
Szybki rzuca robotę
  • 2 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Myślałeś kiedyś, żeby rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Albo inne Góry? Ja myślę o tym od kilku lat...

Obecnie pracuję na etacie w korpo i moje górskie marzenia są ograniczone ilością urlopu, jaki mogę wybrać, a są to marzenia ambitne. Zamiast czekać cały rok na urlop, chciałbym wędrować ze szlaku długodystansowego na szlak długodystanSowy i pokazywać Wam piękno kolenych pasm górskich przez cały rok. Moim największym marzeniem jest tworzyć dla Was bez skrępowania i stale inspirować do realizowania planów, robiąc coś więcej, niż krótkie weekendowe wypady ciągle po tych samych Górach. Głęboko wierzę, że dzięki Wam uda nam się zamienić Szybkie Podróże z pasji na styl życia. Według moich kalkulacji określona kwota pozwoli mi wyżyć i wędrować po świecie w moim charakterystycznym budżetowym stylu zapewniając Wam wartki strumień wartościowych materiałów z najpiękniejszych szlaków świata. Jeśli chcesz uczestniczyć w realizacji tego odważnego projektu, dołącz do grona Szybkich Podróżników, którzy wiedzą, że podążanie za marzeniami i dążenie do ich realizacji jest kluczową wartością życia!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Szybkie Podróże już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Nalimba FursuitTraveler
Nalimba FursuitTraveler
80 zł
Stanislaw Zawadzki
Stanislaw Zawadzki
40 zł
Barbara i Wiesław Rozumek
Barbara i Wiesław Rozumek
20 zł
Sylwia Konracka
Sylwia Konracka
20 zł
Bartłomiej Lewandowski
Bartłomiej Lewandowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.