Szybkie Podróże

W Patronite od 18.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 194

Liczba Patronów: 230

Zostań Patronem
Kup na prezent
96 patronów
2 970 miesięcznie
Wędruję po górach pokazując, że do zdobywania szczytów i szlaków długodystansowych nie trzeba być herosem. Aby sięgnąć po podróżnicze marzenia naprawdę wystarczy wyprostować rękę (lub nogę!).

O Autorze

Sieeeemanko! Tu znowu Szybki, witam na Patronite Szybkich Podróży!

Szybkie Podróże

Jak to się zaczęło...

Kilka lat temu, w czasach studenckich zacząłem podróżować po Sudetach i Karpatach mając praktycznie zerowy budżet i równie bogate doświadczenie w zwiedzaniu świata na własną rękę. Z plecakiem po starszym bracie, śpiworem wyciągniętym z szafy rodziców, najtańszym namiotem kupionym na spółkę i karimatą znalezioną w piwnicy stanąłem przy wylotówce w stronę gór z wyciągniętym kciukiem i uśmiechem na ustach. Chciałem sprawdzić, czy do podróżowania wystarczy chęć, zapał oraz parę drobnych na chleb... i dowiedziałem się, że tak! Można podróżować po świecie za koszt jedzenia i kilka lat takich podróży było dla mnie niesamowicie budującym doświadczeniem.

 

Przy okazji tworzyłem Szybkie Podróże, w których pokazuję, że podróżowanie jest proste i nie należy bać się nieznanego, ale jeszcze uczę, zdradzam przydatne patenty, pokazuję sprawdzone trasy i miejsca pod namiot, opowiadam ciekawostki i anegdotki, a przede wszystkim, zarażam pozytywną energią! Przeszło trzy lata przygód, wypraw, twórczości, to były najlepsze lata mojego życia (serio!). Jeszcze nic i nikt nie dał mi tyle satysfakcji, co przemierzanie świata z flagą Szybkich Podróży na plecaku i ideą w sercu.

Charytatywne Szybkie Podróże

Rok 2019 był dla mnie przełomowy, ponieważ zakochałem się na zabój w marszach długodystansowych i udało mi się zdobyć diamentowe odznaki dwóch najdłuższych górskich szlaków Polski: Głównego Szlaku Sudeckiego (444 km) w kwietniu i Głównego Szlaku Beskidzkiego (502 km) w sierpniu.

Główny Szlak Sudecki
Szczęśliwy Szybki podczas charytatywnego marszu przez Główny Szlak Sudecki.

 

Nie dość, że udało mi się przejść te szlaki, były to marsze charytatywne! Za każdy kilometr, który przeszedłem sponsorzy wpłacali określone kwoty na szczytne cele:

- Na GSS Kopalnia Złota w Złotym Stoku wpłacała 1 zł za każdy kilometr na renowację pięknego górskiego zabytku czuwającego nad piechurami tego szlaku - Kaplicę Św. Anny w Górach Złotych.

- Na GSB Dekoral wpłacał 1 zł za każdy kilometr na Fundację GOPR, a Decathlon Bielany 2 zł na sprzęt sportowy na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Iskierka.

W 2020 nadal pomagamy...
W 2020 roku miałem ruszyć charytatywnie na Alpe Adria Trail, jednak przez zamknięcie granic z powodu koronawirusa, musiałem wędrować w kraju. Tak poszedłem na najdzikszy szlak długodystansowy w Polsce - Szlak Karpacki (425 km), na którym wraz z PPG Deco Polska i Szybkimi Podróżnikami udało się zebrać 24 702 zł na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W każdym razie planuję rozwijać się w kierunku marszów długodystansowych, ponieważ jest to dla mnie coś niesamowitego, pozwalającego mi się wyciszyć i odnaleźć siebie. Jednocześnie widzę, że w Polsce wciąż brakuje społeczności wędrowców. Nasi Rodacy to Himalaiści, nie piechurzy - Czas to zmienić! :D

Relacja ze Szlaku Karpackiego:

Relacja z Głównego Szlaku Beskidzkiego:

Przyszłość Szybkich Podróży

Tworzenie Szybkich Podróży to moja pasja, a kontakt z Wami, ze społecznością Szybkich Podróżników jest dla mnie bardzo budujący i zachęcający do aktywności na kanale. Na waszych oczach ciągle się rozwijam, ewoluuję i realizuję coraz ambitniejsze projekty podróżnicze z coraz lepszą jakością Szybkich Podróży. Niestety, wiąże się to jednocześnie z coraz większą konsumpcją mojego czasu i środków. Na prośby w komentarzach pod "starymi" materiałami zainwestowałem w lepszy sprzęt i kupiłem między innymi najnowsze GoPro, aby dostarczyć Wam coraz lepszą jakość, co znacznie poprawiło komfort czerpania z filmów. Ambitniejsze wyprawy wiążą się z gigantyczną konsumpcją wolnego czasu pochłanianego na montaż i przygotowanie relacji. Tworzenie jednej relacji pełnometrażowej, jak np. przedstawiona powyżej z GSB, zajmuje tygodnie pracy, rezygnowania z życia towarzyskiego, dziesiątki godzin spędzone przy montażu. I oczywiście nie mam zamiaru robić z siebie męczennika, robię to bo chcę, nikt mnie kijem do tego nie zmusza ^^. Ale... No właśnie... Produkcja Szybkich Podróży konsumuje tak duże ilości mojego czasu i środków, że zacząłem wchodzić pod kreskę... tak finansową, jak i towarzyską. I paradoksalnie zamiast się rozwijać, zacząłem się zwijać, A JA NIE CHCĘ SIĘ ZWIJAĆ!

 

Dlaczego nie chcę podróżować już z najtańszym sprzętem wyciągniętym z szafy rodziców? Przecież to piękne jest! No jest, jest magiczne, wspaniałe, wyjątkowe! Jednak, czy rozwijające? Czy pozwoli mi zwiedzić cały świat? Pokazać go Wam? Zawitać w rejony bardziej wymagające i niegościnne niż nasze Sudety i Karpaty bez narażania życia? No nie pozwoli... Czy pozwoli mi się rozwijać? Dążyć do układania sobie wymarzonego życia wokoło podróży? Czy w obecnej formie mogę w całości oddać się pasji wędrowania i pokazywania Wam świata? Niestety nie... Ograniczają mnie finanse na sprzęt podróżniczy, utrzymywanie serwera Szybkich Podróży, czy nawet na wlepki, które Wam rozdaję przeznaczam średnio 50 zł miesięcznie. I wszystko się składa na niezłą sumkę uciekającą z konta i ograniczającą rozwój. Bez rozwoju będę stał w miejcu i Szybkie Podróże też.

 

Taaaak bardzo chcę Was wszystkich uściskać, wtulić do serducha i iść z Wami dalej.

 

Chcę tworzyć Szybkie Podróże, coraz lepsze, w coraz wyższej jakości, z coraz atrakcyjniejszych zakątków gór! Marzę, żeby społeczność Szybkich Podróżników się rozwijała i żebyśmy przeżywali wspólnie coraz grubsze wyprawy. Planuję Wam pokazać, że ambitne szlaki długodystansowe np. Alpe Adria Trail (750 km przez Alpy), czy przejście przez góry całego wschodniego wybrzeża USA (Appalachian Trail - 3500 km przez Appalachy) są dla ludzi i wcale nie trzeba się bać wziąć je na celownik. Ale w obecnym układzie wyżej już nie podskoczę, osiągnąłem swój limit. Nie zrozumcie mnie źle, że to nie dla osoby bez wsparcia z zewnątrz. Jak najbardziej jest dla każdego! Tylko trzeba odłożyć trochę pieniędzy przez dłuższy lub krótszy czas. Na potrzebny sprzęt z moją obecną pensją musiałbym oszczędzać przez cały rok, i byłby to rok bez Szybkich Podróży... Żeby pójść bez przestoju dalej, szybciej, mocniej, potrzebuję podsadzenia przez Was. Żeby kolejne odcinki powstawały regularnie, a na relacje pełnometrażowe nie trzeba było czekać roku, potrzebuję Waszej pomocy. Tutaj. Teraz. Na Patronite, aby Szybkie Podróże kwitły.

 

Jeśli jesteś słuchowcem, polecam poniższy materiał, w którym wyjaśniam słownie dlaczego i na co potrzebuję wsparcia oraz jak widzę przyszłość Szybkich Podróży.

 

Szybkie Podróże
Też lubisz szczytować? Witam w szanownym gronie Szybkich Podróżników!

 

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych filmów pokazujących moją twórczość, zapraszam Cię do zapoznania się (również z zawartością całego kanału). A jeśli już się znamy, może zechcesz zostać Patronem Szybkich Podróży?

Jak odchudzić plecak w góry:

Jak przejść Główny Szlak Sudecki:

Szlak Orlich Gniazd:

Orla Perć:

Karkonosze Inaczej:

Alpy Austriackie - Burza na szczycie:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Zdysiu
Zdysiu
Próg: 40 zł
Piotr Sosiński
Piotr Sosiński
Próg: 20 zł
Wojtek Górniak
Wojtek Górniak
Próg: 20 zł
Blaze Skalski
Blaze Skalski
Próg: 80 zł
Przemek Stec
Przemek Stec
Próg: 40 zł
Angelika Magdalena
Angelika Magdalena
Próg: 20 zł