W Patronite od 17.01.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 424

liczba Patronów: 310

33 patronów
505 zł miesięcznie
12 545 zł łącznie
Tchnienie Grozy jest wydawanym od 2006 podcastem, w którym przezentuję krótsze i dłuższe opowiadania z szeroko rozumianej grozy. Każdy odcinek to osobna historia wzbogacona muzyką!

O Autorze

Tchnienie Grozy jest podcastem dostępnym w sieci poprzez plik RSS, na Spotify oraz na Youtube . Każdy odcinek audycji to opowiadanie z pogranicza klasycznych opowieści grozy i niesamowitych - od klasyków jak Poe czy Lovecraft, przez mniej znane nazwiska. Obecnie Tchnienie Grozy współpracuje  z magazynem Histeria promując młodych twórców lokalnej grozy.


Historia

Tchnienie Grozy jest działającą od 2006 roku inicjatywą wychodzącą naprzeciw niedostatecznej ilości darmowych audiobooków w sieci. Zanim nastała era creepypast, a słowo podcast było czymś nie do końca kojarzonym stwierdziłem, że podczas nocnych studenckich bojów brakuje mi słuchania czegoś z nutą grozy. Słuchałem sporo podcastów, ale prawie wszystkie po angielsku, a te po polsku... no cóż - nie podchodziły mi. Siadłem więc, wziąłem do ręki jeden ze zbiorów opowiadań i zacząłem nagrywać przy pomocy naprawdę marnego sprzętu borykając się z masą problemów technicznych. Skład, obróbka, publikacja - nawet muzyka w większości były moimi dziełami. Przy muzyce niedługo potem pomógł mi Błażej Lindner, który do dziś tworzy niesamowite nuty dla audycji i poza intrem jest twórcą 90% muzyki w audycji. Przez chwilę w montażu pomagał mi też Michał Kaczmarek, jednak z racji, że jest to czasochłonne przedsięwzięcie musiał zostawić to z powrotem mi.

Przez lata moje podejście do audycji (bo tak zacząłem nazywać TG) się zmieniło, poznałem trochę ludzi, miałem dłuższe bądź krótsze przerwy, ale mimo wszystko nadal tu jestem i nadal nagrywam. I nadal udostępniam wszystko za darmo.


Poniżej jeden z najczęściej słuchanych odcinków - Zew Cthulhu!

 


Dlaczego Patronite?

Nagrywam Tchnienie Grozy już ponad dekadę i nigdy nie oczekiwałem od nikogo pieniędzy. Co roku opłacałem domeny, serwery (obecnie korzystam z zasobności archive.org i Youtube jeśli chodzi o hosting). od czasu do czasu zainwestowałem w mikrofon, pianki akustyczne czy podobne rzeczy. Jednak nie ukrywam - finansowo Tchnienie Grozy  nie jest jakimś strasznym obciążeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że pochłania trochę pieniędzy i przede wszystkim czas, który - im starczy - jest coraz cenniejszy. Od czasu do czasu słuchacze pytają się mnie jak mogą wesprzeć audycję i w końcu (za podpowiedzią jednego ze słuchaczy) postanowiłem założyć tutaj profil audycji.


Na co pójdą pieniądze?

Przede wszystkim na sprzęt (nowy mikrofon, interfejs audio, statyw itd) i ewentualnie oprogramowanie. W drugiej kolejności na wiedzę (kursy). W trzeciej - wynagrodzenie dla grafika, muzyka.

--

Grafika okładki została wykonana przez Shred Perspective Works!

www.facebook.com/ShredPerspectivesWorks

--

Nawet jeśli nie postanowisz wesprzeć projektu - każdy odcinek nadal jest i będzie dostępny za darmo.

Jacek Brzezowski

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem