Tchnienie Grozy

W Patronite od 17.01.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 316

liczba Patronów: 249

24 patronów
400 zł miesięcznie
9 150 zł łącznie
Tchnienie Grozy jest darmową audycją dostępną w sieci zarówno w formacie mp3 (wraz z towarzyszącym feedem RSS) ( www.tchnieniegrozy.pl ) oraz istniejąca na Youtube ( www.youtube.com/tchnieniegrozy ). Każdy odcinek audycji to opowiadanie z pogranicza klasycznych opowieści grozy i niesamowitych - od klasyków jak Poe czy Lovecraft, przez mniej znane

O Autorze

Tchnienie Grozy jest darmową audycją dostępną w sieci zarówno w formacie mp3 (wraz z towarzyszącym feedem RSS) ( www.tchnieniegrozy.pl ) oraz istniejąca na Youtube ( www.youtube.com/tchnieniegrozy ). Każdy odcinek audycji to opowiadanie z pogranicza klasycznych opowieści grozy i niesamowitych - od klasyków jak Poe czy Lovecraft, przez mniej znane nazwiska. Obecnie Tchnienie Grozy współpracuje  zmagazynem Histeria promując młodych twórców lokalnej grozy.


Historia

Tchnienie Grozy jest działającą od 2006 roku inicjatywą wychodzącą naprzeciw niedostatecznej ilości darmowych audiobooków w sieci. Zanim nastała era creepypast, a słowo podcast było czymś nie do końca kojarzonym stwierdziłem, że podczas nocnych studenckich bojów brakuje mi słuchania czegoś z nutą grozy. Słuchałem sporo podcastów, ale prawie wszystkie po angielsku, a te po polsku... no cóż - nie podchodziły mi. Siadłem więc, wziąłem do ręki jeden ze zbiorów opowiadań i zacząłem nagrywać przy pomocy naprawdę marnego sprzętu borykając się z masą problemów technicznych. Skład, obróbka, publikacja - nawet muzyka w większości były moimi dziełami. Przy muzyce niedługo potem pomógł mi Błażej Lindner, który do dziś tworzy niesamowite nuty dla audycji i poza intrem jest twórcą 90% muzyki w audycji. Przez chwilę w montażu pomagał mi też Michał Kaczmarek, jednak z racji, że jest to czasochłonne przedsięwzięcie musiał zostawić to z powrotem mi.

Przez lata moje podejście do audycji (bo tak zacząłem nazywać TG) się zmieniło, poznałem trochę ludzi, miałem dłuższe bądź krótsze przerwy, ale mimo wszystko nadal tu jestem i nadal nagrywam. I nadal udostępniam wszystko za darmo.


Poniżej jeden z najczęściej słuchanych odcinków - Zew Cthulhu!

 


Dlaczego Patronite?

Nagrywam Tchnienie Grozy już ponad dekadę i nigdy nie oczekiwałem od nikogo pieniędzy. Co roku opłacałem domeny, serwery (obecnie korzystam z zasobności archive.org i Youtube jeśli chodzi o hosting). od czasu do czasu zainwestowałem w mikrofon, pianki akustyczne czy podobne rzeczy. Jednak nie ukrywam - finansowo Tchnienie Grozy  nie jest jakimś strasznym obciążeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że pochłania trochę pieniędzy i przede wszystkim czas, który - im starczy - jest coraz cenniejszy. Od czasu do czasu słuchacze pytają się mnie jak mogą wesprzeć audycję i w końcu (za podpowiedzią jednego ze słuchaczy) postanowiłem założyć tutaj profil audycji.


Na co pójdą pieniądze?

Przede wszystkim na sprzęt (nowy mikrofon, interfejs audio, statyw itd) i ewentualnie oprogramowanie. W drugiej kolejności na wiedzę (kursy). W trzeciej - wynagrodzenie dla grafika, muzyka.

--

Grafika okładki została wykonana przez Shred Perspective Works!

www.facebook.com/ShredPerspectivesWorks

--

Nawet jeśli nie postanowisz wesprzeć projektu - każdy odcinek nadal jest i będzie dostępny za darmo.

Jacek Brzezowski

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem