Avatar użytkownika

Teach for Poland

4
patronów
265 
miesięcznie
15 956 
łącznie
4
patronów
265 zł 15 956 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
999 dostępnych miejsc
Twój sąsiad i Twoja sąsiadka siedzi dzisiaj w szkolnej ławce.

Twoje wparcie pozwoli nam wzmacniać u dzieci m.in poczucie przynależności i odpowiedzialności za swoją lokalną społeczność.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
19 dostępnych miejsc
Lekarz, z którym będziesz miał kontakt dzisiaj siedzi w szkolnej ławce.

Twoje wparcie pozwoli nam wzmacniać u dzieci m.in.: empatię, wrażliwość, odwagę, poczucie wpływu.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
13 dostępnych miejsc
Dziennikarz, na którego treści trafisz dzisiaj siedzi w szkolnej ławce.

Twoje wparcie pozwoli nam wzmacniać u dzieci m.in.: kompetencje komunikacyjne, krytyczne myślenie, wytrwałość.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
1000 dostępnych miejsc
Nauczycielka Twojego dziecka w szkole dzisiaj siedzi w szkolnej ławce.

Twoje wparcie pozwoli nam wzmacniać u dzieci m.in.: dbanie o samodoskonalenie, elastyczność i budowanie relacji. 💙
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
1000 dostępnych miejsc
Przyszły Minister bądź Ministra Edukacji w polskim rządzie dzisiaj siedzi w szkolnej ławce.

Twoje wparcie pozwoli nam wzmacniać u dzieci m.in.: poczucie sprawczości i odpowiedzialności za coś więcej niż samego siebie. 💜

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Teach for Poland w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pokazujemy, że liderstwo w edukacji to nie frazes, ale siła, która ma wpływ. Chcemy szkoły, w której dzieci czują się równe, wspierane i doceniane.

Wierzymy, że świat będzie lepszy, gdy pozwolimy dzieciom na odkrywanie i rozwijanie ich potencjału.

Twoja przyszłość siedzi w ławce

W Teach for Poland  pokazujemy w praktyce, na czym polega liderstwo w edukacji. Fundamentem naszej obietnicy jest realna zmiana w klasie, szkole, mieście, w kraju. Zmieniamy, łączymy, odsłaniamy światu talenty, pasje i determinację ludzi, którym zależy - Uczniów, Nauczycieli, Dyrektorów, Rodziców, Samorządowców, Przedstawicieli Biznesu.

Naszym celem jest inspiracja, sprawczość i odwaga. W naszym sercu jest przeciwdziałanie nierównościom, szacunek i wolność w działaniu. Chcemy szkoły, w której dzieci czują się równe, wspierane i doceniane. Wierzymy, że świat będzie lepszy, gdy pozwolimy dzieciom nodkrywanie i rozwijanie ich potencjału.

A tak mniej oficjalnie... na zdjęciu poniżej to my :) 
Fundacja Teach for Poland to organizacja non-profit założona w 2020 roku. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci Teach For All, która działa w 61 krajach i wykształciła ponad 65 000 młodych liderów edukacyjnych, którzy wpłynęli na edukację i doświadczenie życiowe ponad 6 milionów uczniów.


--------------------------------------------------------------------------------------------

Na jakie problemy odpowiadamy? 

 • Atrakcyjność zawodu nauczyciela - kompetencje przyszłości - Odsetek nauczycieli w wieku poniżej 30 lat wynosi 8,2%.
   
 • Od nauczyciela do edulidera - zawód przyszłości - Rośnie zapotrzebowanie na edukatorów, którzy wspierają innych na drodze do samorozwoju.
   
 • Kształtowanie i rozwój nowych generacji - przyszłość Polski - Szkoła powinna skupić się na rozwoju kompetencji przygotowujących do życia i rynku pracy.Dlaczego warto wspierać Fundację Teach for Poland?

 • bo Twoja przyszłość siedzi ławce.

Każde nasze działanie podkreśla wagę edukacji i nauki w szkole jako fundamentu dla sukcesu i rozwoju nowego pokolenia. A mówiąc o nowym pokoleniu, mamy na myśli każde dziecko, które w przyszłości zostanie Twoim sąsiadem, współpracownikiem, lekarką, prawnikiem, wyborcą, politykiem, opiekunką, nauczycielem, projektantką, muzykiem, kolegą i koleżanką Twoich dzieci i wnuków. Dbając o nowoczesną edukację, zapewniamy bezpieczeństwo sobie i innym.

 • bo kraj bez nauczycieli nie istnieje

Zwracamy uwagę na niezastąpioną rolę nauczycieli w społeczeństwie i wskazujemy, że ich obecność jest nieodzowna dla rozwoju edukacji, umiejętności i wartości w kraju. Ich wpływ i zaangażowanie są niezbędne dla budowania odpowiedzialnych, etycznych i aktywnych postaw wśród obywateli każdego kraju. 

 • bo eduliderstwo jest przyszłością

Celem współczesnej edukacji szkolnej jest przygotowanie uczniów do pełnego i satysfakcjonującego życia w społeczeństwie, które jest dynamiczne, różnorodne i globalne. Rozwój eduliderstwa wśród młodych nauczycieli  zapewnia uczniom wszechstronny rozwój, wyposaża ich w niezbędne umiejętności i wiedzę, oraz przygotowuje do pełnego uczestnictwa w społeczeństwie i osiągnięcia sukcesu w różnych dziedzinach życia.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nasze główne inicjatywy 

1. Program Rozwoju EduLiderstwa - pokazujemy, że liderstwo w edukacji to nie frazes, ale siła, która ma wpływ. 

To nasza odpowiedź na narastające problemy i wyzwania w polskiej edukacji systemowej. Przywrócenie atrakcyjności zawodu nauczyciela, budowanie postawy liderskiej wśród edukatorów i uczniów oraz rozwój przyszłych generacji - to najważniejsze cele stojące przed polską edukacją w najbliższych latach.

Uruchomiliśmy 2-letni Program Rozwoju EduLiderstwa w polskich szkołach publicznych. Wspólnie z nimi tworzymy edukację na nowo tak, aby była zorientowana na uczniów i ich potencjał.

Ścieżka rozwoju eduliderów w Programie:

 1. I rok - Intensywny rozwój — Cykl szkoleń i warsztatów z ekspertami, mentoring i tutoring.
 2. II rok - Wpływ Społeczny — projekt społeczny z uczniami - Jego celem jest integracja szkoły z otoczeniem i odpowiedź na wyzwania lokalnej społeczności. 
 3. Sieć Alumni - absolwenci - Zmiana systemu — Absolwenci działają w szkole, NGO, start-upach strukturach administracji publicznej.


 


Poznaj naszych EduLiderów i EduLiderki! 
 

 Posłuchaj co o naszym programie mówi jedna z Absolwentek: 
 ---

"W swoim języku" program mentoringowy dla asystentek międzykulturowych 

Po 24.02.2022 Polska zetknęła się z wyzwaniem w postaci 4 milionów uchodźców, do którego nie był przygotowany ani system publiczny, ani tym bardziej system edukacji.

Według danych SIO w dniu 30.09.2022 w polskich szkołach zarejestrowano 352 927 dzieci obywatelstwa innego niż polskie przy ogólnej liczbie 4 099 060 dzieci. Największą grupą, stanem na 14 lutego 2023 r., są dzieci i młodzież z Ukrainy – 187,9 tys.

Rozumiejąc sytuację, Fundacja Teach for Poland uruchomiła półroczny program wsparcia asystentów międzykulturowych, żeby dotrzeć i zaspokoić potrzeby edukacyjne dzieci uchodźczych.
 


W programie skupiliśmy się nie tylko na podniesieniu wiedzy merytorycznej asystentów, lecz ich wsparciu indywidualnym, podniesieniu wartości pełnionej misji, tworzeniu bezpiecznej społeczności i wzmocnieniu relacji.


Pełny raport z projektu: 


 ----
 

3. Projekty społeczne 

W drugim roku programu uczniowie wraz z eduliderami realizują projekt społeczny. Jego celem jest silniejsza integracja szkoły z otoczeniem i odpowiedź na wyzwania lokalnej społeczności. Eduliderzy poznają różne metody i narzędzia zarządzania projektem - spełniają się w swoich liderskich rolach i odkrywają potencjał młodych umysłów.


Matematyczna Mapa Marek 


Włącz Pauzę 


----

4. Rozmowy Bez Oceny 

Projekt dla uczniów w wieku 14-18 lat, w którym pracujemy w partnerstwie z Uczniami, zamiast pracować dla Uczniów, angażujemy Uczniów w roli strategicznych doradców działań Teach for Poland i dajemy Uczniom autentyczną przestrzeni na wypowiedzenie się na ważne dla nich tematy. 

https://teachforpoland.org/trwa-rekrutacja-do-projektu-rozmowy-bez-oceny/


--------------------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego Teach for Poland powstało? 

To Kasia, nasza założycielka i Prezeska, która 5 lat temu wpadła na pomysł wyobrażenia sobie edukacji na nowo. Kliknij w zdjęcie poniżej żeby poznać jej historie i kulisy założenia Teach for Poland! 
 


-----
 

Nasz zespół

Praca pracą, ale dla nas najważniejsi są ludzie. I ci dla których realizujemy działania i Ci z którymi to robimy.  Dlatego dbamy o stałą integrację, spotkania, rozmowy, wyjazdy, przestrzeń do rozwoju i wspólną kawę. Jesteśmy niedużym zespołem, dlatego stawiamy na różnorodność kompetencji i doświadczeń. Budujemy organizację w oparciu o wspólnotę decyzji, otwartość na to, co nowe i odwagę w działaniu. Cieszą nas wspólne sukcesy, a wyzwania uczą elastyczności.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Teach for Poland już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jarek Potiuk
Jarek Potiuk
100 zł
Anonimowy patron
50 zł
Sławek Nabrdalik
Sławek Nabrdalik
100 zł
Tatiana Terteriani
Tatiana Terteriani
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.