Teobańkologia

Ks. Teodor z archidiecezji wrocławskiej ambitnie rozwija przedsięwzięcia ewangelizacji za pośrednictwem internetu. Posługując się pokazem baniek mydlanych, przyciąga uwagę młodych odbiorców co stwarza okazję do głoszenia Ewangelii.

O Autorze

Ks. Teodor Sawielewicz wypełnia swoje powołanie w parafii na terenie archidiecezji wrocławskiej, a także za pośrednictwem internetu. Jego kanał na YouTube i fanpage na Facebooku Teobańkologia gromadzi każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy widzów na wspólnej modlitwie na żywo.

Wiele rzeczy w moim życiu wynika z pragnień, są dla mnie mocnym „drogowskazem”. Pan Bóg włożył to pragnienie w moje serce, uzbroił mnie w bańki mydlane, z którymi mogę iść jak Dawid z pięcioma kamykami na wroga podbijać serca ludzkie mocą Ducha Świętego dla królestwa niebieskiego. Założyłem Teobańkologię 13 maja 2017 roku - w stulecie objawień w Fatimie. Z miesiąca na miesiąc Duch Święty gromadził coraz większe grono odbiorców, ale kiedy w czasach pandemii ludzie zaczęli szukać Boga on-line, społeczność bardzo się rozrosła. Nagle drzwi kościołów zostały niemalże zupełnie zamknięte, a dostęp do sakramentów stał się utrudniony, wręcz niemożliwy. Z pomocą przyszedł Internet. Codzienne transmisje modlitw na żywo okazały się być wielką pociechą i łącznikiem z Kościołem w czasie największych obostrzeń.

Jezus w Ogrójcu wyrzucał swoim uczniom „nawet godzinę ze mną czuwać nie mogliście”. Przeciętny człowiek nie ma chyba takiego zwyczaju, aby godzinę czuwać na modlitwie, a nowenna pompejańska niejako wymusza tak dużą ilość czasu. Podobnie dzieje się dzięki włączaniu się we wspólny codzienny różaniec transmitowany na żywo, w którym codziennie uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób. Teobańkologia to o wiele więcej działań, zapraszam do dołączenia do naszej społeczności!

Środki zbierane za pośrednictwem Patronite trafiają na konto Fundacji "Vide Et Crede", ale wkrótce zostanie podpisana umowa pomiędzy Teobańkologią, a inną Fundacją, o czym będziemy informować. Środki z Patronite nigdy nie trafiają na prywatne konto ks. Teodora, ale są rozdysponowane na między innymi opłacenie profesjonalnych montażystów dźwięku i obrazu, grafików, na pokrycie kosztów związanych z oprogramowaniem i sprzętem niezbędnym do prowadzenia transmisji na żywo, przygotowywania wysokiej jakości nagrań, itp. Środki te są też przeznaczane na wynagrodzenia dla osób, które pracują dla Teobańkologii oraz zakup jak najmniej zawodnego sprzętu. Bez wsparcia osób, które zbierają się przy odbiornikach na wspólnej modlitwie, a także tworzą społeczność na social mediach, ks. Teodor nie byłby w stanie realizować tego projektu. Jednocześnie każdego dnia przychodzi na skrzynki mailowe Teobańkologii wiele świadectw potwierdzających, że projekt ten jest bardzo potrzebny. Bez wsparcia pracowników Fundacji, nie byłoby możliwe przeprowadzanie codziennych, długich transmisji na żywo i podejmowanie się tak ogromnych inicjatyw jak np. Wielka Nowenna Pompejańska, która odbyła się w dniach 13 maja – 5 lipca. Wspólnie na różańcu modliło się nie mniej niż 40tys. ludzi z różnych zakątków świata. Na jesień 2020 planowana jest kolejna wspólna nowenna pompejańska, która ma mieć jeszcze szerszy, globalny zasięg.

Niech Ewangelia się niesie! 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem