Teobańkologia

235 patronów
9 050 miesięcznie
Prawie pół miliona obserwujących na fanpage’u oraz Instagramie, średnio 80 tysięcy modlących się na codziennej transmisji różańca na żywo, ponad 350 tysięcy subskrybentów na Youtubie, blisko 50 róż różańcowych za Teobańkologię i kilkadziesiąt tysięcy osób regularnie modlących się za księdza.

O Autorze

 Teobańkologia nie przez przypadek zaczyna się od słowa Teo. Startując, już w zarodku, oddaliśmy przestrzeń do działania Temu, który odnawia życie
I tak od 5 lat, Duch Święty, 🕊🔥💨 wypełniając swoje zadanie, dociera do coraz większej ilości ludzi, dając im nowe tchnienie :)Ksiądz Teodor Sawielewicz podświadomie umiłował okręgi. Kula ma to do siebie, że próżno szukać w niej początku czy końca. Symbolizuje wieczność
i nieskończoność. Może być ziemska albo mydlana. Może być nawet zbiorem tych powyższych i nazywać się Teobańkologia.


I właśnie taką tutaj spotkasz! :)

W poszukiwaniu Pełni toczy się już od dobrych 5 lat. Tworzona przez krąg ludzi, dla których najbardziej pociągającym za serce jest Ten wiecznie Żywy, w okrągłej Hostii… :) 


Pasją księdza Teodora od zawsze były bańki mydlane. Posługując w parafii na terenie archidiecezji wrocławskiej, zdał sobie sprawę, że bańki, choć
z zewnątrz piękne, są bardzo kruche i łatwo je zniszczyć. Zapragnął zatem stworzyć trwałą przestrzeń, którą będzie można wypełniać Duchem Świętym. Tak powstała społeczność Teobańkologii.
I choć kula ziemska, jaką zamieszkuje nasza społeczność, kształtem przypomina pustą mydlaną bańkę, to Teobańkologia robi, co w jej mocy,
by mieszkańcy naszej planety byli Napełnieni.
Aby ich wiara i nadzieja na życie wieczne nigdy nie prysnęły! :)
Od czego się zaczęło?


Na początku był ks. Teodor. Pan Bóg powoli wkładał w jego serce pragnienie ubrania w słowa i w czyn projektu na Jego Chwałę.
I rzekł Bóg:
Niech się stanie Teobańkologia, aby była pożytkiem dla innych ludzi. Niech z misją uczy żywego spotkania z Jezusem i Maryją.
Niech jak najwięcej dusz skorzysta z jej treści,
a poprzez codzienne różańce o 20:30,
niech człowiek zaczyna Mnie szukać”.

I tak się stało. I stworzył Bóg Teobańkologię, aby służyła wszystkim. Umieścił ją na kanałach YouTube, Facebooku i Instagramie, by była widoczna nad ziemią i pozwalała oddzielić światło od ciemności.
I widział Bóg, że była dobra i piękna.


Bóg uzbroił ks. Teodora w bańki mydlane, z którymi, jak Dawid z pięcioma kamykami, nacierał na wroga. Po usilnych zmaganiach stały się narzędziem, dzięki któremu ksiądz Teodor zaczął podbijać ludzkie serca mocą Ducha Świętego dla Królestwa Niebieskiego.


Rozpoczęło się to dokładnie 13 maja 2017 roku - w stulecie objawień
w Fatimie. Z miesiąca na miesiąc Duch Święty gromadził coraz większe grono odbiorców, ale
w czasach pandemii, kiedy ludzie zaczęli szukać Boga on-line, społeczność bardzo się rozrosła. Nagle drzwi kościołów zostały niemalże zupełnie zamknięte,
a dostęp do sakramentów stał się utrudniony.

Jednak ludzkie pragnienie spotkania z Bogiem pozostało.
Z pomocą przyszedł Internet.

Filarem Teobańkologii niewątpliwie jest ksiądz Teodor, jednak
w podejmowanej misji nie pozostaje sam. 
W miarę jak kula, zwana Teobańkologią, nabierała rozpędu, potrzebni okazali się ludzie.
Czas upływał, a pracy przybywało. Projekt pochłaniał mnóstwo czasu,
więc trzeba było zatrudnić pracowników. I tak oto jesteśmy. :)
Teraz wspólnie tworzymy Zespół, kierując się Miłością Pasterską, Ewangelizacją i Jakością. Mamy w sercu pragnienie, by być bliżej

Boga i bliźniego.


Społeczność Teobańkologii, jak i udzielane przez nią wsparcie, sięgają szeroko. Facebookowa grupa Teowieczki stała się przestrzenią skupiającą ponad 100 000 członków, gdzie Owieczki wzajemnie wymieniają się doświadczeniami. Wspiera nas także szereg zaangażowanych wolontariuszy oraz dobrzy ludzie nieustannie trzymający w rękach różaniec, by się za nas modlić! :)


Błogosławieństwa o 7:00, Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15:00
i różańce o 20:30
to nasza codzienna rutyna, przyciągająca ludzi z różnych zakątków świata. ;) Realizujemy też cykliczne serie: Q&A z ks. Teodorem, Filmy od serca, Komentarze biblijne dla pogubionych oraz liczne rekolekcje tematyczne.


Za nami akcje takie jak zbiorowa modlitwa Nowenną Pompejańską, Czyścimy Czyściec, Kana Galilejska - modlitwa różańcowa za najbardziej ukochaną osobę czy Jerycho - walka duchowa.
Na tym nie zamierzamy poprzestawać! :)
Kula Ziemska - to nie pusty frazes - chcemy wyjść poza Polskę, poszerzać horyzonty, iść dalej i podbijać kolejne kontynenty.
Mamy w planach tłumaczyć nasze treści na inne języki,
tak, by Ewangelia była dostępna
dla każdego mieszkańca naszej planety!

Zechcesz nam w tym pomóc?

 

Bez Waszej ofiarności by się nie udałoCo dokładnie udało się nam zrobić przez ostatnie lata i w czym pomogły środki od Patronów?


Teobańkologia - dzieło setek tysięcy osób, bez których rozwój pomysłu jednego księdza nie miałby racji bytu. Dzięki Wam możemy cieszyć się
ze sprzętu potrzebnego do transmisji, z abonamentów, licencji, możliwości zatrudnienia pracowników, odciążenia księdza czy tworzenia materiałów ewangelizacyjnych wysokiej jakości - wideo, muzyka, obrazy, miejsca pracy, studio transmisyjne, grupy modlitewne, wolontariat. To dotychczasowe nieprzerwane wsparcie finansowe z sukcesem pozwoliło nam na finansowanie bieżących potrzeb Teobańkologii.
To wszystko mamy dzięki Wam i formom pomocy, które nam ofiarowujecie: modlitwie, wolontariatowi, wpłatom w aplikacji Patronite oraz fizycznym przelewom na konto fundacji czy zakupom ze strony
www.teowsparcie.pl.Dziękujemy :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mariusz Kowalik
Mariusz Kowalik
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Monika Pomierna
Monika Pomierna
Próg: 10 zł
Katarzyna Harazin
Katarzyna Harazin
Próg: 50 zł
Maria Skotnicka
Maria Skotnicka
Próg: 100 zł