Ostrzeżenie! Autor prezentuje materiały dotyczące substancji o charakterze psychodelicznym. Należy podkreślić, że badania naukowe dotyczące potencjalnego zastosowania tych substancji w terapii medycznej są obecnie na wstępnym etapie. Dlatego zaleca się ostrożne i krytyczne podejście do wszelkich informacji na ten temat, uwzględniając, że nie zostały one jeszcze w pełni potwierdzone i są nadal przedmiotem badań naukowych.
Avatar użytkownika

Newsblotter - Mikrodawki wiedzy psychodelicznej

132
patronów
1 920 
miesięcznie
22 000 
łącznie
132
patronów
1 920 zł 22 000 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
MICRO

Dzięki mikrodawce wsparcia pomagasz nam tworzyć, rozwijać i moderować społeczność na Discordzie.

W tej dawce otrzymujesz:
• Dostęp do społeczności Terapia Psychodeliczna.info na Discordzie
• Dostęp do regularnie aktualizowanej listy terapeutów zajmujących się integracją doświadczeń psychodelicznych
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Próg niedostępny!. Newsblotter jest teraz dostępny od progu 15zł.
Obrazek progu
15 zł miesięcznie
MEDIUM

Średnią dawką wsparcia pomagasz nam tworzyć i rozwijać Newsblotter i tym samym przyczyniasz się do szerzenia wiedzy o psychodelikach w Polsce. Zadbaj o set & setting i… wyczekuj Newsblottera w swojej skrzynce! Dodatkowo otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów na Discordzie dostępnych tylko dla Patronów.

W tej dawce otrzymujesz:
• Wszystkie nagrody z poprzednich progów
• Newsblotter co miesiąc w Twojej skrzynce
• Dostęp do kanałów specjalnych na Discordzie
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
HEROIC

Mamy nadzieję, że masz ze sobą sittera! Decydując się na heroiczne wsparcie, otrzymasz od nas infografikę, która uchroni Cię przed bad tripem.

W tej dawce otrzymujesz:
• Wszystkie nagrody z poprzednich progów
• Infografikę "Najczęstsze powody bad tripów"
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
K-HOLE

Wow, jesteś psychonautą głodnym wiedzy! Żeby nic Ci nie umknęło (jak to bywa przy k-hole), otrzymasz dostęp do archiwalnych Newsblotterów z ostatniego pół roku, a czytelnicy Newsblottera dowiedzą się o Tobie w podziękowaniach.

W tej dawce otrzymujesz:
• Wszystkie nagrody z poprzednich progów
• Dodatkowy dostęp do 6 archiwalnych Newsblotterów
• Imienne podziękowanie dla Ciebie w każdej edycji Newsblottera
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
EGO DISSOLUTION

Za wsparcie ego dissolution chcemy odwdzięczyć się zniżką do naszego sklepu Terapia Psychodeliczna.info - wybierz dla siebie coś super! Otrzymasz także wszystkie archiwalne Newsblottery a jest to heroiczna dawka wiedzy.

W tej dawce otrzymujesz:
• Wszystkie nagrody z poprzednich progów
• Wszystkie archiwalne numery Newsblottera
• Zniżka 10% do naszego sklepu Terapia Psychodeliczna.info

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Newsblotter - Mikrodawki wiedzy psychodelicznej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Newsblotter to mikrodawki wiedzy psychodelicznej raz w miesiącu na Twoim mailu. Znajdziesz w nim informacje na temat najnowszych badań nad psychodelikami, propozycje wydarzeń i książek oraz najciekawsze i najważniejsze informacje dotyczące nauki i kultury psychodelicznej z minionego miesiąca.

A w zasadzie o Autorkach :) Newsblotter tworzą dwie siostry, Berenika i Edyta Halickie, które połączyły nastoletnią pasję do rozwijania social mediów zanim się jeszcze tak nazywały (kto pamięta Photoblogi, MySpace i DeviantArta?) i tworzenia społeczności wokół interesujących je tematów z zainteresowaniem doświadczeniowymi metodami psychoterapii i terapii traumy, w tym terapii IFS oraz badanej już na całym świecie terapii psychodelicznej. Zaczęło się od grupy na Facebooku, a skończyło (a może to jeszcze nie koniec?) na psychodelicznym newsletterze, społeczności na Discordzie i sklepie internetowym z książkami o tematyce psychodelików. 

Uczestniczyłyśmy w licznych szkoleniach z zakresu integracji doświadczeń psychodelicznych oraz tripsittingu prowadzonych przez m.in Boba Falconera, Richarda Schwartza, Michaela Mithoefera, Roberta Granta, Gabora Mate, LIMINAL, Owidiusza Okłotę, Piotra Matejuka. Prowadzimy warsztaty dotyczące wykorzystania modelu IFS do przygotowania oraz integracji doświadczeń psychodelicznych dla specjalistów zdrowia psychicznego. 

Współpracowałyśmy m.in. z Psychedelic Somatic Institute, organizacją szkolącą psychoterapeutów w somatycznej terapii traumy z wykorzystaniem marihuany i ketaminy, Polskim Towarzystwem Psychodelicznym oraz Instytutem Terapii Psychodelicznej Holomind. 

"Czy psychodeliki uratują świat?", cytując tytuł głośnej książki Macieja Lorenca?
Jeśli tak będzie, dowiesz się o tym pierwszy_a, subskrybując Newsblotter!


Skąd pomysł na psychodeliczny newsletter?

Z połączenia siostrzanych mocy, w lipcu 2021 roku powstała grupa na Facebooku Terapia i Integracją Psychodeliczna. Jednak w trwodze przed fejsbukowym reżimem i niepewnością, czy kiedyś algorytm nie uzna, że propagowanie wiedzy naukowej i edukowanie w duchu redukcji szkód to naruszanie zasad społeczności (sic!), postanowiłyśmy stworzyć dodatkowy, bardziej trwały kanał komunikacji, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że zawsze otrzymasz najświeższe informacje ze świata terapii wspomaganej psychodelikami. Mając na uwadze powyższe względy oraz doświadczenie z usuwaniem bądź blokowaniem naszych edukacyjnych treści przez algorytmy Meta, zadecydowałyśmy o przeniesieniu społeczności z FB na serwer Discord, który rusza od kwietnia 2024 roku.  

 


Co nam da Twoje wsparcie?

Twoje wsparcie umożliwi nam pracę, którą poświęcamy na research i przygotowanie materiałów by wysyłać do Ciebie Newsblotter raz w miesiącu oraz tworzyć, rozwijać i moderować wciąż rosnącą i dostępną dla wszystkich społeczność na Discordzie. Wszystko to za kwotę odpowiadającą kawce na mieście raz w miesiącu ☕️!

Cenimy sobie transparentność, więc wiedz o tym, że:

  • Twoje wsparcie pomoże nam opłacić hosting, domenę oraz narzędzie do tworzenia grafik i wysyłki e-mail
  • Część Twojej wpłaty będzie pobierać Patronite oraz operator płatności
  • Od Twojej wpłaty zapłacimy 12% podatku dochodowego
  • Jesteśmy dwie, więc każda wpłata jest dzielona na pół :) 

Sporo wydatków, jak na 15zł, co? ;) 

Ale my mierzymy wysoko i w zamian za Twoje wsparcie oferujemy Ci także zniżki do naszego sklepu, zniżki na wydarzenia, warsztaty, konferencje i webinary związane z psychodelikami a także inne niespodzianki!

Wybierz swoją dawkę wsparcia już teraz i nie przegap żadnej psychodelicznej nowinki!

Jeżeli jednak nie masz aktualnie zasobów by nas wspierać, nadal możesz dołączyć do społeczności na Discordzie. Nie będziesz mieć dostępu do kanałow dla Patronów, ale wciąż będziesz mógł_a  brać udział w ciekawych dyskusjach i wspierać rozwój nauki psychodelicznej w Polsce. Na Discordzie znajdziesz też pierwszą w Polsce listę terapeutów zajmujących się integracją doświadczeń psychodelicznych.

Serwer jest moderowany przez nas tak, by utrzymywał wysoki poziom dyskusji oraz kulturę wypowiedzi. Moderowanie go, jak również publikowanie treści wymaga od nas nakładów czasowych, których zostaje nam niewiele po regularnej pracy. Będzie nam zatem bardzo miło, jeżeli dołączając do serwera zdecydujesz się wesprzeć nas najniższym progiem wsparcia wynoszącym 5zł.

 


Dziękujemy!

Dziękujemy Ci za każdą formę wsparcia! Jesteśmy otwarte na Twoje komentarze, sugestie i pomysły. Jeśli czegoś brakuje Ci w Newsblotterze, śmiało daj nam o tym znać. Do zobaczenia w przestrzeni internetowej oraz (mamy nadzieję), przy różnych okazjach także na żywo!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Newsblotter - Mikrodawki wiedzy psychodelicznej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Triss Velvel
Triss Velvel
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Katarzyna Zalewska
Katarzyna Zalewska
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.