W Patronite od 27.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1728

Liczba Patronów: 1203

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
145 miesięcznie
835 łącznie
Nie wygląda na to, żeby nam, jako ludzkości, miało się udać. Dlatego zapisuję jak wygląda świat na chwilę przed upadkiem. Zanim to jebnie wszystko. W formie rysunków, chociaż nie umiem rysować.

O Autorze

Myślę, że kiedy nasza cywilizacja już w końcu upadnie, najbardziej wartościową, najwięcej o nas mówiącą i najbardziej uniwersalną treścią, jaka po nas zostanie, będą memy. Memy to jest kwintesencja ludzkiej twórczości. Prosta forma, silne umocowanie w kontekście i humor. Nie ma nic lepszego. Uwielbiam memy. Oceniam ludzi po tym jakie memy ich bawią. Dbam o relacje wysyłając ludziom memy i pisząc "znam", kiedy wysyłają coś do mnie. Gdybym musiał wybrać jedną, najbardziej wartościową rzecz, jaką dał nam internet, byłyby to memy. Nie dostęp do wiedzy, nie komunikatory, nie google maps. Memy.
Kocham memy od czasów, kiedy nosiło się je na dyskietkach, a w 2019 roku postanowiłem, że na samym uwielbieniu nie przestanę i dołożę coś od siebie, nawet jeśli nie mam za grosz talentu.
Tak właśnie powstało to jebnie. Z miłości do memów, potrzeby komentowania życia w zapadającym się pod własnym ciężarem schyłkowym kapitalizmie i braku jakiejkolwiek pokory.

Tutaj w ogóle mój pierwszy rysunek:

Jak widać, z tym brakiem talentu to nie żarty.

Później przez rok rysowałem prawie codziennie i udało mi się uzbierać pokaźną grupę 100 naprawdę oddanych i serdecznych fanów.

Aż do tego rysunku, który stworzyłem w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący aborcji.

Parę osób go podchwyciło, trafiłem do storisków na MLH i w ciągu następnych dwóch lat zebrałem wokół mojego profilu na Instagramie ponad 30 tysięcy osób. To o wiele więcej niż mógłbym przypuszczać i jeszcze więcej niż warte są moje przemyślenia.
Nie żebym narzekał, ale jednak jest to szok, zwłaszcza, że tworzę treści dość ponure.
Na przykład takie:

No i kiedy przyszła trzecia rocznica pomyślałem, że może to dobry moment, żeby zamknąć ten profil. Zejść ze sceny będąc na szczycie, nawet jeśli jest to tylko niewielki pagórek. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa, postanowiłem zrobić odwrotnie - spróbuję włożyć w ten mój projekt więcej energii i zobaczymy co się stanie.
Dlatego założyłem Patronite. Bo po pierwsze, oprócz energii, do projektów przydają się pieniądze, a po drugie, pieniądze mają tę wartość, że pomagają realizować też inne pasje, takie jak kupowanie jedzenia i płacenie rachunków za ogrzewanie.

Co zrobię z przekazanymi mi środkami? Najpierw założę sklep internetowy. Taki na serio. Mając sklep, mogę tworzyć papierowe rzeczy, typu kalendarze, albo papier śniadaniowy. Chciałbym też nauczyć się animacji poklatkowej, żeby móc powiedzieć, że nie tylko nie umiem rysować, ale też nie umiem animować. Oprócz tego newsletter, jakieś inne formy wyrazu. Szczerze mówiąc nie wiem do końca. To się wszystko okaże w przyszłości, która, co by nie mówić, jest dość chwiejna.


No i to tyle. Zapraszam do wspierania! Mnie. Zanim to jebnie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agata Majer
Agata Majer
Próg: 10 zł
Anna Kujawa-Bartkowiak
Anna Kujawa-Bartkowiak
Próg: 25 zł
Anna Butowska
Anna Butowska
Próg: 10 zł
Paweł Szwedziński
Paweł Szwedziński
Próg: 10 zł
Natalia Jurgielanis
Natalia Jurgielanis
Próg: 10 zł
Natalia Dereń
Natalia Dereń
Próg: 25 zł