Avatar użytkownika

to jebnie

4
patronów
70 
miesięcznie
2 075 
łącznie
4
patronów
70 zł 2 075 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Sam fakt, że ktoś chce mnie wspierać finansowo jest jednocześnie onieśmielający i niewyobrażalny.
Dlatego każdej osobie, która wybierze ten próg:

--> Osobiście podziękuję w formie rysowanej wypowiedzi na stories na Instagramie. To mogą być różne rzeczy, inspirowane imieniem, profilem albo czymś zupełnie przypadkowym.

--> Taki stories najpierw sobie wisi 24 godziny na moim profilu, a ja go później przypinam do wyróżnionych relacji. Na zawsze, żeby wszyscy widzieli, że kiedyś zdecydowałaś się droga osobo, oddać mi część swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
25 zł miesięcznie
Tu już wchodzą srogie rzeczy artystyczne:

--> Każdej osobie, która wybierze ten próg, osobiście podziękuję w formie dedykowanego komiksu zamieszczonego jako stories, a następnie przypiętego na wieczność.

--> Będzie wisieć w wyróżnionych relacjach nawet wtedy, gdy nasza cywilizacja upadnie i nie będziemy w ogóle mogli korzystać z interentu. Tak bardzo będę wdzięczny.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
Coś dla fanów analogowych rozrywek.

--> Każda osoba, która wybierze ten próg, raz w miesiącu otrzyma wybrany przeze mnie rysunek wydrukowany w formacie 15x15cm.

--> Do tego dodam dedykację i zawinę wstążeczkę.

--> Pisałem już, że co miesiąc? To taka jakby subskrypcja implodującej cywilizacji. Można sobie powiesić na ścianie albo dać w prezencie na dzień nauczyciela.
350 zł miesięcznie
Wybierz 350 zł
3 dostępne miejsca
Uch. Trochę nie wierzę, że ktoś taki próg wybierze, bo nie wierzę, że są w Polsce tak bogaci ludzie, ale dobra, spróbuję:

--> Każda osoba z tego progu otrzyma co miesiąc, w formie pliku png, dedykowany rysunek. Dla siebie. Na zadany temat. Wspólnie przegadany i uzgodniony.

Nie wiem do końca jak to powinno wyglądać. Wyjdzie w praniu, jeśli ktoś kiedyś ten próg wykupi.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora to jebnie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nie wygląda na to, żeby nam, jako ludzkości, miało się udać. Dlatego zapisuję jak wygląda świat na chwilę przed upadkiem. Zanim to jebnie wszystko. W formie rysunków, chociaż nie umiem rysować.

Myślę, że kiedy nasza cywilizacja już w końcu upadnie, najbardziej wartościową, najwięcej o nas mówiącą i najbardziej uniwersalną treścią, jaka po nas zostanie, będą memy. Memy to jest kwintesencja ludzkiej twórczości. Prosta forma, silne umocowanie w kontekście i humor. Nie ma nic lepszego. Uwielbiam memy. Oceniam ludzi po tym jakie memy ich bawią. Dbam o relacje wysyłając ludziom memy i pisząc "znam", kiedy wysyłają coś do mnie. Gdybym musiał wybrać jedną, najbardziej wartościową rzecz, jaką dał nam internet, byłyby to memy. Nie dostęp do wiedzy, nie komunikatory, nie google maps. Memy.
Kocham memy od czasów, kiedy nosiło się je na dyskietkach, a w 2019 roku postanowiłem, że na samym uwielbieniu nie przestanę i dołożę coś od siebie, nawet jeśli nie mam za grosz talentu.
Tak właśnie powstało to jebnie. Z miłości do memów, potrzeby komentowania życia w zapadającym się pod własnym ciężarem schyłkowym kapitalizmie i braku jakiejkolwiek pokory.

Tutaj w ogóle mój pierwszy rysunek:

Jak widać, z tym brakiem talentu to nie żarty.

Później przez rok rysowałem prawie codziennie i udało mi się uzbierać pokaźną grupę 100 naprawdę oddanych i serdecznych fanów.

Aż do tego rysunku, który stworzyłem w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego zakazujący aborcji.

Parę osób go podchwyciło, trafiłem do storisków na MLH i w ciągu następnych dwóch lat zebrałem wokół mojego profilu na Instagramie ponad 30 tysięcy osób. To o wiele więcej niż mógłbym przypuszczać i jeszcze więcej niż warte są moje przemyślenia.
Nie żebym narzekał, ale jednak jest to szok, zwłaszcza, że tworzę treści dość ponure.
Na przykład takie:

No i kiedy przyszła trzecia rocznica pomyślałem, że może to dobry moment, żeby zamknąć ten profil. Zejść ze sceny będąc na szczycie, nawet jeśli jest to tylko niewielki pagórek. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa, postanowiłem zrobić odwrotnie - spróbuję włożyć w ten mój projekt więcej energii i zobaczymy co się stanie.
Dlatego założyłem Patronite. Bo po pierwsze, oprócz energii, do projektów przydają się pieniądze, a po drugie, pieniądze mają tę wartość, że pomagają realizować też inne pasje, takie jak kupowanie jedzenia i płacenie rachunków za ogrzewanie.

Co zrobię z przekazanymi mi środkami? Najpierw założę sklep internetowy. Taki na serio. Mając sklep, mogę tworzyć papierowe rzeczy, typu kalendarze, albo papier śniadaniowy. Chciałbym też nauczyć się animacji poklatkowej, żeby móc powiedzieć, że nie tylko nie umiem rysować, ale też nie umiem animować. Oprócz tego newsletter, jakieś inne formy wyrazu. Szczerze mówiąc nie wiem do końca. To się wszystko okaże w przyszłości, która, co by nie mówić, jest dość chwiejna.


No i to tyle. Zapraszam do wspierania! Mnie. Zanim to jebnie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora to jebnie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Kujawa-Bartkowiak
Anna Kujawa-Bartkowiak
25 zł
Paweł Szwedziński
Paweł Szwedziński
10 zł
Jakub Lewandowski
Jakub Lewandowski
25 zł
Dawid Bee
Dawid Bee
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.