W Patronite od 02.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
670 łącznie
Koncerty livestream to już rzeczywistość XXI wieku.
Razem wprowadźmy muzykę na żywo na wyższy poziom.
Jako fundacja potrzebujemy do tego Twojego wsparcia.

O Autorze

Cześć! Tu Totuart!

Czy marzyliście kiedyś o pełnowymiarowym koncercie w telewizji, na żywo, bez ograniczeń i to w pełnej jakości? Z nami to możliwe.

Jesteśmy prekursorami zjawiska muzycznego jakim jest streaming live koncertów. Prawdopodobnie jesteśmy pierwszą regularną sceną w Polsce, gdzie z taką jakością przekazu możecie uczestniczyć w koncertach na żywo.

KRÓTKO O FUNDACJI

Totuart - Fundacja Barwienia Nadwyobraźni funkcjonuje od 2008 roku wspierając społeczność muzyczną. Przez ponad dekadę swojej działalności, dosłownie ze zrujnowanego budynku w Kielcach, tworzyła kolejno darmowe miejsca prób dla zespołów, studio nagrań audio i wideo, salę koncertową. Jako wolontariusze stworzyliśmy liczne koncerty i tony megabajtów nagrań. I tak w 2015 roku nastały czasy streamingu.


Nagrania umożliwiły zespołom wypuszczenie takich oto albumów.


 

KONCERTY ONLINE

Słuchaj tam gdzie lubisz, tak jak lubisz i z kim lubisz. Daj bodziec zespołowi jako internauta przez komentarz, like'a, subskrybcję albo po prostu jak człowiek... krzyknij, zaśpiewaj, bij brawo, "pokiwaj" głową w rytm. Wejdźmy razem z muzyką w XXI wiek!

Od 2015 roku zagraliśmy 42 koncerty livestream a scenę zagrzało 105 zespołów! Gościliśmy zespół Lost Gravity z Wielkiej Brytanii a krąg odbiorców naszych transmisji sięga całego globu.

Archiwum i aktualna lista koncertów pod linkiem: http://totuart.pl/?terminy-koncertow,12

W przeddzień pandemii było zabukowanych kolejne 12 koncertów dla 35 zespołów. Jednak musiały zostać one odwołane ze względów bezpieczeństwa.

CO DALEJ?

Właśnie rozpoczęliśmy reaktywację koncertów. Mamy za sobą pierwszy koncert 13 czerwca 2020, który przetarł szlak po epidemii. Działając w osłabionym składzie nadal poszło nam całkiem nieźle. Tak zaprezentował się zespół LUCAS FLINT z Łodzi.

Masz teraz szansę wziąć udział w nowej serii koncertów! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udało się sprawnie przesunąć zespoły na nowe terminy. Zatem już od 4 lipca zapraszamy na edycję letnią koncertów. Tu wydarzenie: 

https://www.facebook.com/events/716346552492371/?active_tab=about
Występy będą odbywać się cotygodniowo, w każdą sobotę o godz. 19:00.

Jak widzicie to jednorazowe wydarzenie 4 lipca było odpłatne. Decyzję o obiletowaniu koncertu podejmują zespoły występujące. Jest to dla nas nowa sytuacja. Natomiast znamy koszty muzyków jak przejazd, nocleg, sprzęt muzyczny więc mamy dla artystów pełne zrozumienie. Większa część z nich właśnie z tych powodów nie może wystartować, grać regularnie koncertów czy nagrywać swojej twórczości. My działając nieodpłatnie chcemy im to umożliwić. Niestety jeśli chcemy im pomóc potrzebujemy przynajmniej niewielkich wpływów finansowych. Zapewniamy, że żadna złotówka nie zostanie wydana na inne cele niż wspieranie muzyki i muzyków oraz że koncerty naszą decyzją nie będą płatne jeśli zespoły nie postanowią inaczej.

Minimalny budżet do realizacji naszych zamiarów czyli 4 koncerty miesięcznie (12 zespołów), to koszt 200-400 zł na zespół.

Zatem Drogi Patronie! Jeżeli podoba Ci się to co zobaczyłeś, to spójrz na nasze progi i sprawdź co jeszcze możemy dla siebie zrobić. :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Boban PeaceMaker
Boban PeaceMaker
Próg: 20 zł
Bartek Kiljański
Bartek Kiljański
Próg: 50 zł