Strefa Patrona:

79

patronów

1390 zł

miesięcznie

11310 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
47
miesięczne wsparcie
34
liczba patronów

  Od roku 2014 prowadzę bloga, który poświęcony jest przede wszystkim popularyzowaniu nauki, zwłaszcza biologii i medycyny. Obalam popularne mity na tematy naukowe, tłumaczę jak funkcjonuje nauka, krytykuję ruchy pseudonaukowe, promuję racjonalizm. Na co dzień zajmuję się biologią.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Profesjonalnie
Dzięki wsparciu 1100 zł miesięcznie będę mógł usprawnić bloga i fanpage:
- nowy, profesjonalny szablon na bloga;
- poprawione, bardziej profesjonalne logo;
- dodatkowa osoba współprowadząca ze mną fanpage.
0%
55 %
100%
osiągnięto 55%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 1110 zł
Nowe formy
Dzięki wsparciu 2500 zł miesięcznie:
- na blogu będzie więcej artykułów;
- na blogu będą pojawiać się artykuły o tematyce historycznej i/lub psychologicznej, pisane przez specjalistów i naukowców;
- kupię porządny aparat specjalnie pod robienie zdjęć do artykułów opisujących ciekawe miejsca, warte zwiedzania i o wartości naukowej (obecna ich jakość i rzadkość takich tekstów wynika z posiadanego przeze mnie, słabego aparatu w telefonie); w samym Krakowie czy Poznaniu znajduje się wiele miejsc, które chciałbym sfotografować, opisać i spopularyzować ich zwiedzanie.
0%
37 %
100%
osiągnięto 37%
cel: 3700 zł miesięcznie
brakuje 2310 zł
Dalszy rozwój
Dzięki wsparciu 3700 zł miesięcznie:
- Biologiczna Bzdura Roku zyska bardziej profesjonalny i oficjalny charakter organizacji
- przeniosę bloga na platformę wordpress, dzięki czemu jego funkcjonalność i wygląd będą bardziej profesjonalne (w tym dodatkowe działy i funkcje)
- na blogu pojawiać się będzie więcej artykułów pisanych przez innych, niż ja, naukowców

O Autorze

Nazywam się Łukasz Sakowski. Jestem biologiem i blogerem naukowym. Obie te rzeczy wiążą się z moją wieloletnią pasją do nauki, fascynacją poznawania nowych rzeczy. Od roku 2014 prowadzę bloga To Tylko Teoria, na którym piszę na tematy związane z nauką, głównie biologią, medycyną i żywieniem. Czasem są to teksty obalające popularne mity dotyczące zdrowia (jak "lewoskrętna" witamina C czy dwukrotne gotowanie wody), czasem artykuły w wersji popularyzującej, omawiające jakiś problem dotykający kwestii naukowych (jak szczepionki czy teoria ewolucji biologicznej), a czasem notki nastawione bardziej na rozrywkę, ale ciągle w nurcie popularyzującym naukę. Tłumaczę też różne zagadnienia, głównie z zakresu biologii, tak by każdy przeciętny człowiek mógł zrozumieć czym jest np. zjawisko mitozy i mejozy, dziedziczenia epigenetycznego, doboru naturalnego, dryfu genetycznego, na czym polega klonowanie albo tworzenie organizmów genetycznie modyfikowanych. Czasami tworzę wspólne projekty z innymi blogerami i jutuberami, np. odcinki na Uwaga! Naukowy Bełkot. Jestem również organizatorem Biologicznej Bzdury Roku, która ukazała się na moim blogu, a którą będę w kolejnych latach kontynuował. Prowadzę też pierwszy i główny Ranking Polskich Blogów Naukowych, również publikowany na moim blogu.

 

 

Na napisanie artykułu popularnonaukowego potrzeba sporo czasu. Oczywiście nie zawsze, niektóre teksty na tematy bardzo dobrze mi znane lub po prostu krótsze notki, można wyprodukować dosyć szybko. Na ogół jednak by opisać jakieś mechanizmy biologiczne, zweryfikować w podręcznikach czy aby na pewno wszystko jest poprawnie napisane i przejrzeć dodatkowo świeższą literaturę naukową do uzupełnienia tematu, potrzebuję więcej czasu. Coraz częściej też mojej blogowej działalności towarzyszy branie udziału w publicznych czy medialnych debatach albo wygłaszanie popularnonaukowych wykładów. Niejednokrotnie możliwości na dodatkowe materiały na blogu, takie jak zdjęcia czy filmiki oraz częściej pojawiające się nowe artykuły, ograniczane są przez brak sprzętu i inne sprawy związane z finansami. Dlatego postanowiłem poprosić o patronat, który pozwoli mi rozwijać dalej bloga i robić to prężniej i skuteczniej. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 31
Jeśli ktoś twierdzi, że małe wsparcie to żadne wsparcie, jest w dużym błędzie. Małe i duże to w tym wypadku też kwestia sporna. :-) Dziękuję wszystkim, którzy postanowią wesprzeć mnie i bloga taką kwotą.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 31
Bardzo mnie ucieszy każde kolejne wsparcie kwotą 10 złotych. :-) Osoby, które się na to zdecydują, zostaną umieszczone w specjalnej liście na blogu z podziękowaniami, oczywiście jeśli będą tego chciały.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 15
Limit: 50
Chętnie biorę pod uwagę sugestie czytelników co do tematów, jakie warto omówić na blogu lub fanpage. Prośby patronów, którzy wesprą mnie i bloga kwotą 25 zł, będą szczególnie brane pod uwagę przy rozpatrywaniu tematów do poruszenia na przyszłość. Oczywiście proszę pamiętać, że nie jestem specjalistą od wszystkiego i nie piszę non stop, bez wytchnienia i zważania na czas wolny, stąd uczciwie nie mogę obiecać realizacji każdego zasugerowanego tematu, ale mogę zapewnić, że jeśli będzie on w moich kompetencjach to się nim zajmę. :-) Za wsparcie 25 zł także podziękuję oficjalnie na blogu.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 50
Osoby, które wesprą mnie i bloga kwotą 50 zł, oprócz oficjalnego podziękowania i sugerowania mi tematów na artykuły, będą mogły także wysłać mi serię pytań dotyczących bloga i mojego popularyzowania nauki, które - jeśli będzie taka wola i będą potencjalnie wartościowe dla innych czytelników - mogę opublikować na blogu lub fanpage w formie "pytania i odpowiedzi". :-)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 25
Jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie i bloga kwotą aż 100 zł, to poza wszystkimi wyżej wymienionymi bonusami otrzymasz ode mnie koszulkę albo kubek (co byś chciał/a?) z logo bloga i unikalnym, stworzonym przeze mnie motywem, twierdzeniem, cytatem w temacie nauki. Sam bym chętnie sprawił sobie coś takiego. :-)
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Artykuł "na zamówienie". Patroni, którzy wesprą To tylko teorię w wysokości 150 zł na miesiąc będą mogli zgłosić temat, o którym chcą przeczytać popularnonaukowy artykuł i zostanie on napisany i opublikowany na blogu.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 5
Nie mam pojęcia, co mógłbym zaproponować za tak duże wsparcie. Jeśli chcesz zostać Patronem/Patronką z takim progiem, jestem otwarty na propozycje. :-)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni