Strefa Patrona:

Poznań
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
63

patronów

1205 zł

miesięcznie

4665 zł

łącznie

Od roku 2014 prowadzę bloga, który poświęcony jest przede wszystkim popularyzowaniu nauki, zwłaszcza biologii i medycyny. Obalam popularne mity na tematy naukowe, tłumaczę jak funkcjonuje nauka, krytykuję ruchy pseudonaukowe, promuję racjonalizm. Na co dzień zajmuję się biologią.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Profesjonalnie
Dzięki wsparciu 1100 zł miesięcznie będę mógł usprawnić funkcjonowanie bloga i fanpage - częstsze, bardziej regularne posty, artykuły oraz kupię nowy, profesjonalny szablon na bloga.
0%
52 %
100%
osiągnięto 52%
cel: 2300 zł miesięcznie
brakuje 1095 zł
Nowe formy
Dzięki wsparciu 2300 zł miesięcznie mógłbym zainwestować w sprzęt do robienia zdjęć, dzięki czemu pojawiałoby się na blogu i fanpage więcej fotorelacji (ostatnio chciałem zrobić notkę o Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie, niestety moje zdjęcia z telefonu okazały się beznadziejnej jakości i z tekstu nici). Poza tym chciałbym zacząć nagrywać co jakiś czas popularnonaukowe filmiki.
0%
34 %
100%
osiągnięto 34%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 2295 zł
Blog na całość
Przy wsparciu 3500 zł miesięcznie mógłbym zwiększyć ekipę tworzącą To Tylko Teorię, co pozwoliłoby na częstsze i bardziej urozmaicone artykuły.

O Autorze

Nazywam się Łukasz Sakowski. Jestem biologiem i blogerem naukowym. Obie te rzeczy wiążą się z moją wieloletnią pasją do nauki, fascynacją poznawania nowych rzeczy. Od roku 2014 prowadzę bloga To Tylko Teoria, na którym piszę na tematy związane z nauką, głównie biologią, medycyną i żywieniem. Czasem są to teksty obalające popularne mity dotyczące zdrowia (jak "lewoskrętna" witamina C czy dwukrotne gotowanie wody), czasem artykuły w wersji popularyzującej, omawiające jakiś problem dotykający kwestii naukowych (jak szczepionki czy teoria ewolucji biologicznej), a czasem notki nastawione bardziej na rozrywkę, ale ciągle w nurcie popularyzującym naukę. Tłumaczę też różne zagadnienia, głównie z zakresu biologii, tak by każdy przeciętny człowiek mógł zrozumieć czym jest np. zjawisko mitozy i mejozy, dziedziczenia epigenetycznego, doboru naturalnego, dryfu genetycznego, na czym polega klonowanie albo tworzenie organizmów genetycznie modyfikowanych. Czasami tworzę wspólne projekty z innymi blogerami i jutuberami, np. odcinki na Uwaga! Naukowy Bełkot. Jestem również organizatorem Biologicznej Bzdury Roku, która ukazała się na moim blogu, a którą będę w kolejnych latach kontynuował. Prowadzę też pierwszy i główny Ranking Polskich Blogów Naukowych, również publikowany na moim blogu.

 

 

Na napisanie artykułu popularnonaukowego potrzeba sporo czasu. Oczywiście nie zawsze, niektóre teksty na tematy bardzo dobrze mi znane lub po prostu krótsze notki, można wyprodukować dosyć szybko. Na ogół jednak by opisać jakieś mechanizmy biologiczne, zweryfikować w podręcznikach czy aby na pewno wszystko jest poprawnie napisane i przejrzeć dodatkowo świeższą literaturę naukową do uzupełnienia tematu, potrzebuję więcej czasu. Coraz częściej też mojej blogowej działalności towarzyszy branie udziału w publicznych czy medialnych debatach albo wygłaszanie popularnonaukowych wykładów. Niejednokrotnie możliwości na dodatkowe materiały na blogu, takie jak zdjęcia czy filmiki oraz częściej pojawiające się nowe artykuły, ograniczane są przez brak sprzętu i inne sprawy związane z finansami. Dlatego postanowiłem poprosić o patronat, który pozwoli mi rozwijać dalej bloga i robić to prężniej i skuteczniej. 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 24
Jeśli ktoś twierdzi, że małe wsparcie to żadne wsparcie, jest w dużym błędzie. Małe i duże to w tym wypadku też kwestia sporna. :-) Dziękuję wszystkim, którzy postanowią wesprzeć mnie i bloga taką kwotą.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 26
Bardzo mnie ucieszy każde kolejne wsparcie kwotą 10 złotych. :-) Osoby, które się na to zdecydują, zostaną umieszczone w specjalnej liście na blogu z podziękowaniami, oczywiście jeśli będą tego chciały.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 11
Limit: 50
Chętnie biorę pod uwagę sugestie czytelników co do tematów, jakie warto omówić na blogu lub fanpage. Prośby patronów, którzy wesprą mnie i bloga kwotą 25 zł, będą szczególnie brane pod uwagę przy rozpatrywaniu tematów do poruszenia na przyszłość. Oczywiście proszę pamiętać, że nie jestem specjalistą od wszystkiego i nie piszę non stop, bez wytchnienia i zważania na czas wolny, stąd uczciwie nie mogę obiecać realizacji każdego zasugerowanego tematu, ale mogę zapewnić, że jeśli będzie on w moich kompetencjach to się nim zajmę. :-) Za wsparcie 25 zł także podziękuję oficjalnie na blogu.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 50
Osoby, które wesprą mnie i bloga kwotą 50 zł, oprócz oficjalnego podziękowania i sugerowania mi tematów na artykuły, będą mogły także wysłać mi serię pytań dotyczących bloga i mojego popularyzowania nauki, które - jeśli będzie taka wola i będą potencjalnie wartościowe dla innych czytelników - mogę opublikować na blogu lub fanpage w formie "pytania i odpowiedzi". :-)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 25
Jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie i bloga kwotą aż 100 zł, to poza wszystkimi wyżej wymienionymi bonusami otrzymasz ode mnie koszulkę albo kubek (co byś chciał/a?) z logo bloga i unikalnym, stworzonym przeze mnie motywem, twierdzeniem, cytatem w temacie nauki. Sam bym chętnie sprawił sobie coś takiego. :-)
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 5
Nie mam pojęcia, co mógłbym zaproponować za tak duże wsparcie. Jeśli chcesz zostać Patronem/Patronką z takim progiem, jestem otwarty na propozycje. :-)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz