To tylko teoria

W Patronite od 27.03.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 239

Liczba Patronów: 149

Zostań Patronem
122 patronów
1 985 miesięcznie
Od roku 2014 prowadzę bloga, który poświęcony jest przede wszystkim popularyzowaniu nauki, zwłaszcza biologii i medycyny. Obalam popularne mity na tematy naukowe, tłumaczę jak funkcjonuje nauka, krytykuję ruchy pseudonaukowe, promuję racjonalizm. Na co dzień zajmuję się biologią.

O Autorze

Nazywam się Łukasz Sakowski. Jestem biologiem i blogerem naukowym. Obie te rzeczy wiążą się z moją wieloletnią pasją do nauki, fascynacją i chęcią poznawania nowych rzeczy. Od roku 2014 prowadzę bloga To Tylko Teoria, na którym piszę na tematy związane z nauką, głównie biologią, medycyną i żywieniem. Czasem są to teksty obalające popularne mity dotyczące zdrowia (jak "lewoskrętna" witamina C), czasem artykuły w wersji popularyzującej, omawiające jakiś problem dotykający kwestii naukowych (jak szczepionki czy teoria ewolucji biologicznej), a czasem notki nastawione bardziej na rozrywkę, ale ciągle w nurcie popularyzującym naukę. Tłumaczę też różne zagadnienia, głównie z zakresu biologii, tak by każdy przeciętny człowiek mógł zrozumieć czym jest np. zjawisko mitozy i mejozy, dziedziczenia epigenetycznego, doboru naturalnego, dryfu genetycznego, na czym polega klonowanie albo tworzenie organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Jestem również organizatorem Biologicznej Bzdury Roku, która ukazała się na moim blogu, a którą będę w kolejnych latach kontynuował. 

 

 

Na napisanie artykułu popularnonaukowego potrzeba sporo czasu. Oczywiście nie zawsze, niektóre teksty na tematy bardzo dobrze mi znane lub po prostu krótsze notki, można wyprodukować dosyć szybko. Na ogół jednak by opisać jakieś mechanizmy biologiczne, zweryfikować w podręcznikach, czy aby na pewno wszystko jest poprawnie napisane i przejrzeć dodatkowo świeższą literaturę naukową do uzupełnienia tematu, potrzebuję więcej czasu. Niejednokrotnie możliwości na dodatkowe materiały na blogu, takie jak zdjęcia czy filmiki oraz częściej pojawiające się nowe artykuły, ograniczane są przez sprawy związane z finansami. Tymczasem reklamy na moim blogu są zjawiskiem marginalnym i niemal nieobecnym, dlatego postanowiłem poprosić o patronat, który pozwoli mi rozwijać dalej bloga i robić to prężniej i skuteczniej. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Michal Sobczak
Michal Sobczak
Próg: 5 zł
Beata B.
Beata B.
Próg: 25 zł
Tomasz Barwiński
Tomasz Barwiński
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Kaczor, Oliwka i Petra
Kaczor, Oliwka i Petra
Próg: 5 zł
Łukasz Pyszka
Łukasz Pyszka
Próg: 5 zł