To Tylko Teoria i podkast Teoretico

100 patronów
To Tylko Teoria to blog naukowy, gdzie od 2014 r. publikuję oryginalne artykuły popularnonaukowe, analizy, komentarze, recenzje, krytyki ruchów pseudonaukowych, a od 2021 roku także podkast „Teoretico”, w którym rozmawiam z naukowcami i ekspertami w duchu racjonalizmu, humanizmu i empiryzmu.

O Autorze

Nazywam się Łukasz Sakowski. Od roku 2014 prowadzę bloga To Tylko Teoria, na którym piszę na tematy związane z szeroko pojętymi naukami przyrodniczymi, wyjaśniając je także w kontekście społecznym. Od 2021 roku nagrywam także podkast Teoretico, w którym rozmawiam z ekspertami na różne tematy dotyczące życia i świata w duchu racjonalizmu, empiryzmu i humanizmu. Jestem również organizatorem Biologicznej Bzdury Roku. Od czasu do czasu przygotowuję artykuły popularnonaukowe, analizy i wywiady także dla Tygodnika Powszechnego, Tygodnika Wprost i portalu Energetyka24.

 

 

Wsparcie ze strony Patronów i Patronek na Patronite jest nieocenione. Dotychczas dzięki takiemu finansowaniu mogłem:

- pisać znacznie więcej artykułów na bloga, gdyż dzięki uzyskanym środkom miałem czas na czytanie literatury, robienie wywiadów z ekspertami, weryfikowanie informacji i pisanie tekstów;

- nagrywać podkasty w formie wywiadów z naukowcami, ekspertami, analitykami;

- stworzyć nową stronę, z nowym szablonem, na nowym serwerze i nowej platformie, wraz z nowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. newsletter, a także ją utrzymywać.

 

Pieniądze z Patronite znacząco przyczyniły i dalej przyczyniają się do utrzymania i rozwijania bloga. Mogę dzięki nim poświęcać więcej czasu na przygotowywanie i tworzenie wysokich jakościowo treści, nie martwiąc się o liczbę kliknięć, nie tworząc clickbaitów ani sensacji, jak również mogąc stronić od reklam, które na mojej stronie www są okazjonalną rzadkością. Na moim blogu nie ma także krótkich, newsowych tekstów czy treści skopiowanych z agencji prasowych itp., jakie dominują w wielu współczesnych mediach. Wszystkie artykuły są oryginalne, analityczne, rozbudowane.

Być może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale napisanie tego typu teksu to zazwyczaj najpierw godziny czytania rozmaitych publikacji i książek oraz weryfikowania informacji, robienia wywiadów z ekspertami, tworzenia zarysu artykułu, później napisania go, redakcji i wreszcie publikacji. Również do nagrania podkastu potrzebuję sporo czasu, aby się do niego przygotować merytorycznie. Nie ukrywam więc, że wsparcie z Patronite zasadniczo właśnie na to jest przeznaczone: na czas potrzebny do czytania, weryfikowania, analizy i pisania bądź nagrywania.

Nawet najmniejsza wpłata przyczynia się do utrzymania i rozwoju jakościowego dziennikarstwa i blogowania.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamila Kęcik
Kamila Kęcik
Próg: 10 zł
Grzechu Ra
Grzechu Ra
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Katarzyna Fit
Katarzyna Fit
Próg: 10 zł
Maria Tomica
Maria Tomica
Próg: 10 zł
Michal Sobczak
Michal Sobczak
Próg: 5 zł