To tylko teoria

99 patronów
Od roku 2014 prowadzę bloga, który poświęcony jest przede wszystkim popularyzowaniu nauki, zwłaszcza biologii i medycyny. Obalam popularne mity na tematy naukowe, tłumaczę jak funkcjonuje nauka, krytykuję ruchy pseudonaukowe, promuję racjonalizm i wyjaśniam te zjawiska w kontekście społecznym.

O Autorze

Nazywam się Łukasz Sakowski. Od roku 2014 prowadzę bloga To Tylko Teoria, na którym piszę na tematy związane z nauką, głównie biologią, medycyną i żywieniem, wyjaśniając je także w kontekście społecznym. Od 2021 roku publikuję podkast Teoretico, w którym rozmawiam z ekspertami na różne tematy dotyczące życia i świata w duchu racjonalizmu, empiryzmu i humanizmu. Jestem również organizatorem Biologicznej Bzdury Roku. 

Wsparcie ze strony Patronów i Patronek na Patronite jest nieocenione. Dotychczas dzięki finansowaniu mogłem:

- pisać znacznie więcej artykułów, gdyż dzięki uzyskanym środkom miałem czas na czytanie literatury, robienie wywiadów i pisanie tekstów;

- zacząć nagrywać podkasty, a od czasu do czasu również filmiki popularnonaukowe;

- stworzyć nową stronę, z nowym szablonem, na nowym serwerze i nowej platformie, wraz z nowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. newsletter, a wcześniej utrzymywać poprzednią stronę.

Pieniądze z Patronite znacząco przyczyniły i dalej przyczyniają się więc do utrzymania i rozwijania bloga. Mogę dzięki nim poświęcać więcej czasu na przygotowywanie i tworzenie wysokich jakościowo treści, nie martwiąc się o liczbę kliknięć, nie tworząc clickbaitów ani sensacji, jak również mogąc stronić od reklam, które na mojej stronie www są rzadkością. Nawet najmniejsza wpłata przyczynia się do utrzymania i rozwoju jakościowego dziennikarstwa i blogowania.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Rafał Stefan Małek
Rafał Stefan Małek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
JurijLasic
JurijLasic
Próg: 10 zł
Karolina Domagalska
Karolina Domagalska
Próg: 10 zł
Adree
Adree
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł