Strefa Patrona:

149

patronów

1890 zł

miesięcznie

27140 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
34
miesięczne wsparcie
16
liczba patronów

  Jestem knifemakerem - kucie noży to moja pasja, przyjemność i aktualnie - sposób na życie. Od dawna dziele się moją pasją z innymi, paru udało mi się zarazić :)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
TL;DR

Powiem Wam szczerze ze ta część Patronite'a sprawiła mi spory problem. I tak na siłę chciałem coś tu wymyślić bo przecież nie wypadała zostawić pustego pola . I się połapałem ze właśnie wymyślam jakieś taski i cele niczym w korpo z którego uciekłem właśnie przez taki bullshit :) Tak więc nie zrobię pranka z samopodpaleniem na kuźni po przekroczeniu 2 stówek i nie wykuje noża z CSa po przekroczeniu nawet większej kwoty. Staram się być autentyczny w tym co wykonuje i nie chce robić niczego pod publikę.

O Autorze

Noże, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy powędrowały do Patronów. Dzięki!

Czołem!

Jestem Michał, w internetach znany jako Trollsky. Zajmuję się kuciem noży - od wielu lat to moja pasja, od niedawna również praca. Postanowiłem rzucić korpo-stanowisko i w pełni poświęcić się temu, co umiem najlepiej. Ale - od początku.

Koszulka z Arnoldem, napinka i dzik na ścianie

Parę lat temu gdy wrzucałem pierwszy, krótki tutorial na youtube nie przypuszczałem, że tak się to rozrośnie... mój kanał ma dziś już ponad 16 milionów wyświetleń i szczerze powiedziawszy, cały czas jestem w szoku. Gdy zaczynałem przygodę z kuciem noży, sąsiedzi z kamienicy regularnie wzywali straż miejską - hałasowanie na balkonie najwyraźniej nie przypadło im do gustu. Internety zareagowały nieco przychylniej :)  Ale miasta miałem już dość, uciekłem i  zamieszkałem na zadupiu, gdzie mogę całymi dniami siedzieć w warsztacie i zajmować się szlifowaniem, kuciem, wycinaniem...


"Troll powinien założyć klinikę medycyny estetycznej bo z brzydkiego robi ładne"  
tomi2000, knives.pl
"...ale musiałby kogoś posadzić na recepcji..." 
Hendaye, knives.pl

Kiedyś sądziłem, że gdybym rzucił pracę w biurze i musiał zasuwać w warsztacie po 8-10 godzin dziennie, to za szybko bym się wypalił. Cholernie się bałem, że uleciałaby ta cała magia, którą odczuwałem, gdy po całym dniu pracy nanosiłem palcem olej na wyszlifowane do połysku drewno, gdy na rękojeści ukazywały się słoje i rysunki, których wcześniej nie było... Ale przyszedł taki dzień, w którym stwierdziłem, że musze spróbować. I zaryzykowałem. Od października próbuję swoich sił, łącząc pracę i pasję. 

 

Jak słychać, mogę dorabiać jako native, ucząc angielskiego

Po co mi Patronite?

Bo to kolejny sposób, który pozwoli mi żyć z knifemakingu. Robienie noży to dosć niszowa profesja, a w kuźni siedzę na cały etat - ale ciągle zżera mnie niepewność, czy to wszystko ma sens i czy realizowanie mojej pasji nie odbędzie się kosztem rodziny. Wiem, że jest sporo osób, którym podoba się to co robię - jeśli chcielibyście rzucić piątakiem czy dychą, żeby Trollsky spał spokojniej i skupił się na swojej robocie, to będę bardzo wdzięczny. 

 

Nadal mam wątpliwości czy patronite jest dobrym pomysłem - ale skoro postawiłem wszystko na jedną kartę, to muszę wykorzystywać każdą szansę i robić co tylko mogę, żeby wyszło. Obiecuję, że jeśli odzew bedzie negatywny to zrezygnuje z tego pomysłu - nie chcę czuć się jak sprzedajna kurtyzana, oczywiście względy finansowe gdy ma sie rodzinę są priorytetem, ale bardzo cenię sobie również komfort psychiczny.

Na koniec - pozdrowienia dla Wykopków.

To dzięki Wam tu jestem :)

Pamiętajcie Mirki, nóż to nie przedłużenie... no właśnie. Małe też jest piękne!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Jeśli podoba Ci się, że we współczesnych czasach ktoś odgrzebuje rzemieślnicze tradycje i chce żyć z walenia młotem - wybierz ten próg.

Na Patronite można prowadzić rodzaj bloga, dostępnego tylko dla Patronów, więc raz na tydzień/dwa tygodnie wstawię post ze zdjęciami, na którym udokumentuję:

• czym się aktualnie zajmuję
• co mam w planach
• co zmieniło się od ostatniego wpisu

W skrócie - otrzymasz regularne Raporty z Kuźni!

Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 124
Ukłony! Skoro wy dzielicie się budżetem, ja zepnę się i raz w miesiącu spośród wszystkich Patronów wybiorę jedną osobę, która otrzyma ode mnie nóż, z krótką dedykacją i podziękowaniem. Bo jest za co.


To tylko przykład, wysyłać będę różne modele noży

+ nagroda z progu 5 zł
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 18
To próg całkowicie bezinteresowny. Jeśli ktoś ma fantazję i chęć, może przekazać dwie dychy, zostając mecenasem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Mogę tylko obiecać, że każda złotówka zostanie wykorzystana w zbożnym, rzemieślniczym celu. No i każdy z Patronów z tego progu udowadnia, że ma gest i prawdziwe cohones!

+ Ale - Patroni otrzymają nagrody z progów 5 i 10 zł

Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 30
A z kolei w tym progu, Trollsky wybiera się na pocztę. Żeby podziękować wszystkim Patronom, którzy chcą wspierać moją robotę pięcioma dychami (!), wydrukuję zdjęcie jednego z moich noży, podpiszę je i wyślę do Ciebie. "A czemu nie wyślesz swojego zdjęcia?" Po pierwsze - nie jestem celebrytą i nie chcę nim być. Po drugie - zastanów się, czy powiesiłbyś mój portret w salonie. No właśnie.

+ nagrody z progów 5, 10 i 20 zł

Zostań patronem

Najnowsi Patroni