Avatar użytkownika

Tur-tur: Polka w Turcji

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Mam na imię Agata i mieszkam w Turcji. Przyjechałam tu trochę przypadkiem 13 lat temu :) Przez cały ten czas w blogu i na moim filmowym kanale opisuję moje tureckie życie. Jestem też współautorką książki o Turcji. Walczę ze stereotypami, wyjaśniam kulturowe zawiłości, promuję tolerancję.

Tur-tur Blog założyłam w 2005 roku. Kto by przypuszczał, że będę go prowadzić do dziś, że zostanie wybrany Najlepszym Blogiem Polskiej Emigrantki, że wydam dzięki niemu książkę, że stanie się największym polskim blogiem o Turcji?

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą. Z urodzenia Poznanianką. Przypadkiem trafiłam do pracy w Turcji. O kraju tym nie wiedziałam wiele, ponad to, że jest ojczyzną kebabów i śniadych wąsatych mężczyzn o nikczemnym wzroście. Spakowałam jednak walizkę i poleciałam. A wcześniej założyłam bloga, by relacjonować moje przygody rodzinie i uspokajać ich, że nie porwano mnie jeszcze do haremu... 

Turcja rozkochała mnie w sobie! Ponadto moją pasją stała się turystyka: byłam pilotką, rezydentką. Od 10 lat mieszkam w Turcji na stałe, w słonecznym kurorcie - Alanyi - u boku Króla Pomarańczy. Od kilku miesięcy jestem mamą Księcia Pomarańczy ;)

Napisałam książkę "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy". Sprzedajemy ją poprzez nasz sklepik a ja... marzę o kolejnej książce, o blogowaniu i vlogowaniu na pełen etat.

"Tur-tur" jest od 13 lat stałym elementem mojego życia. Na blogu i kanale YT staram się szerzyć tolerancję i walczyć ze stereotypami: wyśmiewam utarte schematy, pokazuję to, czego sama mieszkając w Turcji się nauczyłam: jesteśmy bardziej do siebie podobni, niż nam się wydaje ;)

Zobacz moje teksty: 

Jak rozpoznać, że jesteś w Turcji za krótko
Alanya news - o tym jak postanowiłam nie być trendy
Moje największe tureckie wpadki
Wakacje w Turcji: poradnik dla bardzo początkujących 
Stambuł dla początkujących. Dodający odwagi poradnik podróżniczy

Zobacz moje filmy:

Zajrzyj do najpopularniejszych kategorii na blogu:

Poradnik turysty
Alfabet tureckich pojęć
Projekt tur-tur - wywiady z Polakami związanymi z Turcją

Turecka obyczajówka

A tutaj lista publikacji i moich występów w mediach.