Tur-tur: Polka w Turcji

W Patronite od 30.11.2016

Mam na imię Agata i mieszkam w Turcji. Przyjechałam tu trochę przypadkiem 13 lat temu :) Przez cały ten czas w blogu i na moim filmowym kanale opisuję moje tureckie życie. Jestem też współautorką książki o Turcji. Walczę ze stereotypami, wyjaśniam kulturowe zawiłości, promuję tolerancję.

O Autorze

Tur-tur Blog założyłam w 2005 roku. Kto by przypuszczał, że będę go prowadzić do dziś, że zostanie wybrany Najlepszym Blogiem Polskiej Emigrantki, że wydam dzięki niemu książkę, że stanie się największym polskim blogiem o Turcji?

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą. Z urodzenia Poznanianką. Przypadkiem trafiłam do pracy w Turcji. O kraju tym nie wiedziałam wiele, ponad to, że jest ojczyzną kebabów i śniadych wąsatych mężczyzn o nikczemnym wzroście. Spakowałam jednak walizkę i poleciałam. A wcześniej założyłam bloga, by relacjonować moje przygody rodzinie i uspokajać ich, że nie porwano mnie jeszcze do haremu... 

Turcja rozkochała mnie w sobie! Ponadto moją pasją stała się turystyka: byłam pilotką, rezydentką. Od 10 lat mieszkam w Turcji na stałe, w słonecznym kurorcie - Alanyi - u boku Króla Pomarańczy. Od kilku miesięcy jestem mamą Księcia Pomarańczy ;)

Napisałam książkę "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy". Sprzedajemy ją poprzez nasz sklepik a ja... marzę o kolejnej książce, o blogowaniu i vlogowaniu na pełen etat.

"Tur-tur" jest od 13 lat stałym elementem mojego życia. Na blogu i kanale YT staram się szerzyć tolerancję i walczyć ze stereotypami: wyśmiewam utarte schematy, pokazuję to, czego sama mieszkając w Turcji się nauczyłam: jesteśmy bardziej do siebie podobni, niż nam się wydaje ;)

Zobacz moje teksty: 

Jak rozpoznać, że jesteś w Turcji za krótko
Alanya news - o tym jak postanowiłam nie być trendy
Moje największe tureckie wpadki
Wakacje w Turcji: poradnik dla bardzo początkujących 
Stambuł dla początkujących. Dodający odwagi poradnik podróżniczy

Zobacz moje filmy:

Zajrzyj do najpopularniejszych kategorii na blogu:

Poradnik turysty
Alfabet tureckich pojęć
Projekt tur-tur - wywiady z Polakami związanymi z Turcją

Turecka obyczajówka

A tutaj lista publikacji i moich występów w mediach.
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)