Twierdza Powszechna

W Patronite od 09.04.2021

Twierdza Powszechna to blog, zajmujący się teorią oraz analizą gier fabularnych. Plus sporo tam relacji z sesji RPG. Interesuje nas to, jak erpegi działają od środka: jak działają i co w związku z tym się dzieje.

O Autorze

Blog Twierdza Powszechna jest zbiorem przeróżnych raportów z sesji, moich (Mansfelda) przemyśleń na temat erpegowego hobby), teoretycznych rozważań oraz analiz gier fabularnych. 

Za pomocą bloga Twierdzy Powszechnej chciałbym inspirować ludzi. Wskazywać na dodatkowy punkt widzenia w hobby, prowokować do dyskusji, skłaniać do przemyśleń. Najzwyczajniej być twórcą użytecznych oraz ciekawych artykułów. Blog TP to kolejny zakątek w sieci, w którym można skonfrontować się z czyimś konstruktywnie zapisanym punktem widzenia. 

W roku 2021 postanowiłem trochę poważniej podejść do blogowania. Między innymi zainwestowałem w nowe miejsce bloga: przenosiny na WordPress, własna domena, plan "droższy niż Free". Zamierzam robić to, co robię od dziesięciu lat, ale lepiej. 

Po co Patronite? Dlaczego mam Ciebie wesprzeć?

Będę z wami szczery: chciałbym ze swojego blogowania o RPG zarobić na domenę bloga (18$/rocznie) oraz opcje jego zarządzania (plan Personal, 4$/miesięcznie, czyli 48$ rocznie). I tak gotów jestem opłacać to z własnych pieniędzy, jeśli będzie trzeba. Blog nie zniknie, w najgorszym razie zejdzie na awaryjną darmową długaśną domenę. Fajnie byłoby jednak zasłużyć na opłacenie kosztów poprzez właśnie blogowanie o RPG.

Pieniądze dla autora to też feedback. Wpłacając choćby te 5 zł miesięcznie dajesz mi znać "podoba mi się to, co piszesz, rób tak dalej!". Przekroczenie minimalnego progu to dodatkowa motywacja oraz zobowiązanie dla mnie, abym inwestował więcej w bloga (np.: lepsze plany WP) oraz ogółem więcej pisał. To już nie będzie "autor pisze po tym, jak przypadkiem zleci z łóżka". 

Dodatkowo mogą przekonać Ciebie moje teksty, powstałe już na nowym blogu, jeszcze sprzed założenia Patronite:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)