Tytus Hołdys

W Patronite od 15.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1625

Liczba Patronów: 1818

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
185 miesięcznie
8 565 łącznie
Nazywam się Tytus Hołdys, a to jest WinyloKINO - projekt powstały z miłości do kina i muzyki filmowej.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Tytus Hołdys i kocham kino oraz muzykę filmową. 

Odkąd pamiętam fascynowały mnie ruchome kadry i towarzyszące im dźwięki. Emocje wywoływane przez poszczególne sceny oraz ekranowa, aktorska wirtuozeria rozsadzały mnie od środka. Nieodłącznym elementem tej miłości, którą zaszczepiły we mnie dźwięki głównego motywu do "Parku Jurajskiego" autorstwa Johna Williamsa, jest muzyka filmowa. Kasety z tą ścieżką nie wyjmowałem ze swojego obdrapanego walkmana tygodniami. 

Blisko cztery lata temu przypadkowo trafiłem na targi płyt winylowych. Pośród tysięcy tytułów kątem oka dostrzegłem okładkę ze znajomym widokiem: stojący profilem mężczyzna w kurtce z wyhaftowanym złotymi nićmi skorpionem. Serce zabiło mi mocniej. I tak delikatnie podniosłem ten album z soundtrackiem do filmu "Drive" do góry, a za nim ukazał się kolejny winyl z muzyką do równie fantastycznego i ukochanego przeze mnie filmu - "Whiplash". Uśmiechnąłem się od ucha do ucha i stwierdziłem, że muszę je mieć. Że muszę ich wysłuchać w ten sposób. 

Dziś w swojej kolekcji posiadam 1000 płyt winylowych z muzyką filmową stricte - są to zarówno oryginalne ścieżki dźwiękowe jak i dedykowane filmowym czy telewizyjnym produkcjom soundtracki. Wśród nich znajduje się wiele prawdziwych pereł, jak albumy podpisane przez Ennio Morricone, Toma Cruise'a, Johna Carpentera, Randy'ego Newmana, Alexandre Desplat, Toma "Junkie XL" Holkenborga czy Margot Robbie. Większość krążków to wydania unikatowe o bardzo niskim nakładzie oraz wyprodukowane w najpiękniejszy sposób - dziś płyty winylowe są bowiem tworzone z udziałem wszystkich możliwych kolorów tęczy. 

I tymi swoimi skarbami zawsze chciałem się z innymi dzielić.

Stąd projekt WinyloKINO, który ma łączyć wszystkich miłośników kina i muzyki filmowej. Prowadzę fan page na Facebooku, na którym piszę i nagrywam materiały, organizuję cotygodniowe live'y (które stały się przepiękną społecznością samą w sobie). W czasach przedpandemicznych prowadziłem spotkania autorskie, poprzedzane muzyką i specjalnym wprowadzeniem seanse kinowe, koncerty muzyki filmowej oraz audycje radiowe o tej tematyce. Więcej informacji znajdziesz na www.https://www.tytusholdys.pl

To wszystko robię ze swojej ogromnej pasji i chęci zarażenia nią innych. Uwielbiam opowiadać o kinie i ścieżkach dźwiękowych. O twórcach, reżyserach, aktorach i aktorkach. Uchylać rąbka Hollywood i sprzedawać ciekawostki tego jakże fascynującego świata wprost kipiącego emocjami.

Będzie mi bardzo miło, jeśli stwierdzisz, że w jakiś tajemny sposób WinyloKINO uczyniło twoje życie barwniejszym i zechcesz wesprzeć moją działalność finansowo. Dzięki temu będę mógł się poświęcić temu projektowi bez granic - ruszyć z autorskim podcastem filmowym, tworzyć jeszcze więcej materiałów tekstowych oraz wideo.

Bez względu na wszystko WinyloKINO będzie trwało i będzie się rozwijało. Bez kina i muzyki filmowej żyć nie potrafię - czyli dokładnie tak samo, jak bez opowiadania, mówienia czy pisania o nim. 

Miłości i zdrowia,

Tytus Hołdys

WinyloKINO


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Chudański
Tomasz Chudański
Próg: 10 zł
Mateusz Możdżeń
Mateusz Możdżeń
Próg: 50 zł
Zbigniew Hołdys
Zbigniew Hołdys
Próg: 100 zł
Tomasz Wielemborek
Tomasz Wielemborek
Próg: 25 zł
Paulina Grabska
Paulina Grabska
Próg: 10 zł