W Patronite od 08.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 196

Liczba Patronów: 210

Zostań Patronem
Kup na prezent
105 patronów
3 010 miesięcznie
70 645 łącznie
Portal takzetego.pl

O Autorze

Tak że tego… :)

W zasadzie to nie wiemy, od czego zacząć. Teoretycznie powinniśmy się przedstawić, ale lista byłaby długa, a zresztą wciąż jest niekompletna. Powiedzmy, że nazywamy się, z grubsza - Żelazna Lemingopedia Nagrody Złotego Sejmloga opowiadająca Raz Prozą a Raz w Skrócie. 

Lista twórców będzie stale aktualizowana, ale chyba już robi wrażenie, co? :) 

Dość powiedzieć, że znacie nas od dawna, wielokrotnie namawialiście na stworzenie w pełni wolnego miejsca w sieci i wreszcie zebraliśmy się na małym co nieco, podebatowaliśmy i (tadam.mp3)…  oto jesteśmy!

Fajnie, że wreszcie jesteście, ale czym tak właściwie jesteście?

Najprościej nazwać nas multiportalem, bo skoro już ruszamy, to szerokim frontem. Uruchamiamy 3 portale w ramach jednej akcji!

Tak, dobrze widzisz. Będziemy tworzyć wspólnie, aż trzy różne portale. Dwa z nich już znacie, choć niestety ze względu na brak czasu i środków, ich działalność była wstrzymana. Trzeci będzie zupełnie nowy. I właśnie o nim najpierw.

1. TAKŻETEGO – portal publicystyczny, na którym swoje treści zamieszczać będą wszyscy z nas. Również tutaj będzie mieć miejsce reaktywacja tych, którzy „nie spełnili standardów” (🤦‍♀️), na czele z Nagrodą Złotego Goebbelsa. Takzetego.pl będzie miejscem pełnej wolności dla twórców (oczywiście w ramach prawa), gdzie pisać będzie mógł każdy istotny autor polskiego Internetu.

2. SEJMLOG - powstały w 2016 roku portal poważnie podchodzący do swojej misji, jaką jest rzetelne i merytoryczne opisywanie wydarzeń z życia polityczno-społecznego, ułatwianie dostępu do informacji źródłowej o ile to możliwe pozbawionej opiniowania.

3. WHAP – (dawniej Briefz.pl) portal jakiego brakowało w polskim Internecie. Na luzie podchodzący do rzeczywistości, ale jednocześnie rzetelny w researchu i potrafiący w wyczerpujący sposób opowiedzieć czytelnikom o ważnych wydarzeniach. Również takich, których nie ma w tradycyjnych mediach, zajętych tworzeniem pasków grozy, albo tym kto założył krzywo zegarek.

Sporo tego dobra, co? :)

 

 

 

 

 

Ale o co chodzi z tym wszystkim?

Zdecydowaliśmy się na stworzenie portali, bo:

- Chcemy mieć pewność, że nie padniemy ofiarą złego humoru jakiegoś admina na social mediach.

- Polska zasługuje na media, które nie będą rozprawiać o pierdołach. A jeśli będą, to przynajmniej się pośmiejemy, zamiast irytować.

- Polska zasługuje na media, które będą stać na straży prawdy, tępić fejki i nie będą reprezentować niczyich interesów czy wręcz sprzedawać Polakom punkt postrzegania innych krajów.

- O właśnie, skoro mowa o reprezentowaniu kogoś. To Wy zasługujecie na swoją reprezentację w sieci. Bo przecież my to Wy. My przenosimy na pap… na ekrany smartfonów i komputerów to, co Wy chcielibyście zobaczyć w internecie. Nie było jeszcze takiego medium, więc wspólnie je stworzymy. As simple as that.

- To Wy będziecie naszymi recenzentami, bo portale w całości będą utrzymywane z Waszych datków. Będziecie zadowoleni – my będziemy rosnąć. Nie będziecie zadowoleni, to wtedy… nieee, to niemożliwe ;) Przecież będziemy z Wami w stałym kontakcie, więc gdy będzie coś do poprawy, to po prostu nam o tym powiecie :)
Dlaczego stawiając portale, zdecydowaliśmy się na model subskrypcyjny, a nie tradycyjną zrzutkę?

Po pierwsze primo: bo nie chodzi tylko o to, żeby portale powstały. One mają żyć! A do życia potrzebny jest stały dopływ tlenu.

Po drugie primo: bo wtedy mamy poczucie, że dla Was pracujemy, a Wy macie poczucie, że jesteście naszym pracodawcą. Nam ten układ pasuje, bo wiemy, że Was nie zawiedziemy. A Wam? :)

Po trzecie primo, ultimo. Bo obecne duże media są, ekhm, są jakie są. I my nie tylko rzucimy im wyzwanie. O nie. Z Waszą pomocą, jeśli uda nam się zbudować odpowiednio duże redakcje, to my te media rzucimy na kolana! Bo my nie mamy za zadanie reprezentowania czyichś interesów, nie mamy żadnych powodów, by pisać pod tezę i nie szukamy „narracji”, tylko prawdy. No i mamy też Was w roli setek recenzentów, więc to musi się udać.

Prosimy o wsparcie i zapraszamy do współpracy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 19 zł
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Próg: 19 zł
Mateusz Wawrzyniak
Mateusz Wawrzyniak
Próg: 19 zł
Mikołaj Szybalski
Mikołaj Szybalski
Próg: 19 zł
Tomasz Gałko
Tomasz Gałko
Próg: 100 zł
Jacek Rachwał
Jacek Rachwał
Próg: 19 zł