Zielony Umysł

W Patronite od 05.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
55 łącznie
Pasjonat wszystkiego co związane z przyrodą. Jedne z moich zainteresowań to: borówki, rośliny mięsożerne, permakultura i uprawa współrzędna, genetyka i hodowla.

O Autorze

Witaj!

Poniżej kilka słów o tym co robię i co chciałbym robić.

Coś o sobie.

Ukończone przeze mnie studia w dziedzinie o której mówię to ważna rzecz. Jednak ważniejszą rzeczą jest praktyka. Praktyka jest rzeczą ważniejszą, bo za jej pomocą weryfikujemy to co nam do głowy wpojono. Nie zawsze to czego nauczyliśmy się w szkole jest najlepszym rozwiązaniem. 

Dlatego postanowiłem sam zająć się sprawdzaniem wiedzy serwowanej mi przez doktorów i profesorów. Natura eksperymentatora tutaj wzięła górę i zacząłem eksperymentować, a wy dzięki założeniu przeze mnie bloga i vbloga możecie z tych doświadczeń skorzystać. 

Jestem we władaniu małego skrawka pola na glebie V i VI klasy, więc nie jest łatwo, ale to pobudza do myślenia!

Natura najpierw!
Moim przeznaczeniem życiowym jest tworzenie ekologicznych, permakulturowych i naturalnych rozwiązań w rolnictwie, ale i w życiu codziennym.

Moja działalność ma na celu opracowanie tanich, prostych i efektywnych rozwiązań zgodnych z naturą, które mają zastąpić rozwiązania konwencjonalne. Rozwiązania te mają przekonać rolników konwencjonalnych i zwykłych ludzi nie górnolotnymi ideami, a opłacalnością i praktycznością. Tylko opłacalność i praktyczność rozwiązań gwarantuje wprowadzenie ich na masową skalę. 

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie! Na moim kanele Youtube oraz blogu znajdziesz również inne przydatne informacje z innych dziedzin. 

Szczególny nacisk kładę na typowe problemy i pułapki związane z samą uprawą roślin, hodowlą zwierząt, czy samym sposobem myślenia człowieka. 

Jednym z głównych tematów, które intensywnie rozwijam są zielone lub inaczej mówiąc żywe ściółki, które moim zdaniem są przyszłością w rolnictwie. Przez kilka lat testowałem różne rozwiązania w temacie żywych ściółek co pozwoliło mi opracować optymalny dobór gatunków, które możecie wykorzystać zarówno w waszych przydomowych ogródkach, jak i wielkotowarowych plantacjach. 

W przyszłości planuję poszerzyć bazę tematyczną kanału. Chciałbym poruszać tematy, które trafią do szerszej grupy odbiorców. Nie chciałbym skupiać się jedynie na tematyce, którą przedstawiam obecnie, a większy nacisk położyć na bardziej ogólne tematy biologiczne opatrzone listą ciekawostek.

Zdaję sobie sprawę, że mój blog i vblog nie są w pełni profesjonalne, ale mam nadzieję, że z waszą pomocą, ale i dzięki waszym uwagom uda mi się stać bardziej profesjonalny. 

Tutaj mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCMsifJUY8yQpT2CxJ7qo6kQ
i blog: https://zielony-umysl.weebly.com/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika