Avatar użytkownika

Urbexy.pl

1
patron
10 
miesięcznie
570 
łącznie
1
patron
10 zł 570 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Nawet najdrobniejsze wsparcie jest dla nas bardzo ważne bo pokazuje, że cała nasza praca nie poszła na marne ;)
10 zł miesięcznie
Dycha to już na tyle poważna kwota, że trzeba się mocno zastanowić czy oddawać ją komuś co miesiąc. Jeśli się na to zdecydujesz to gdy tylko powstanie nowa wersja strony przy Twoim nicku pojawi się adnotacja o tym, że jesteś sponsorem. Dodatkowo otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB. na której dzielimy się "sztosami".
25 zł miesięcznie
Jeśli zdecydujesz się wspierać naszą stronę kwotą 25zł to prócz tego, że na nowej wersji strony przy Twoim nicku pojawi się adnotacja, że jesteś sponsorem to dodatkowo wyłączymy dla Ciebie reklamy na stronie.
50 zł miesięcznie
50zł to już naprawdę sporo. W zamian za takie wsparcie, prócz rzeczy z niższych progów, dostaniesz dostęp do testowych wersji nowej strony oraz aplikacji mobilnej. Będziesz jednym z pierwszych mogących z niej korzystać, ale także przyczynisz się do powstania nowej wersji Urbexy.pl bo Twoja opinia będzie dla nas bardzo ważna.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Urbexy.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Urbexy.pl to najpopularniejszy polski portal zrzeszający miłośników eksploracji miejskiej. Ponad 44000 ( i rośnie ) eksploratorów dzieli się miejscami, zdjęciami, filmami i komentarzami. Na urbexy.pl znajdziecie mapę miejsc opuszczonych z całej Polski.

urbexy.pl logo

Pomysł by stworzyć Urbexy.pl powstał gdy przestała działać najpopularniejsza w tamtym czasie strona o eksploracji miejskiej.

Pierwsza wersja powstała w kilka wieczorów i była dość okrojona, sama baza miejsc nie była zbyt pokaźna a i użytkowników nie przybywało zbyt szybko.

Jednak niespodziewanie wszystko "ruszyło". Pojawiło się kilka tysięcy miejsc do eksploracji, zarejestrowało się ( na daną chwilę ) prawie 50000 użytkowników, którzy napisali już ponad 4000 komentarzy i wrzucili ponad 100GB zdjęć ze swoich wypraw.

urbexy.pl statystyki

Całkowicie niespodziewany sukces i masowo przybywający użytkownicy spowodowali, że w każdym wolnym czasie dopisywaliśmy różnego typu funkcjonalności. Na część wpadaliśmy sami korzystając ze strony ale przede wszystkim ogromny feedback, który otrzymywaliśmy i otrzymujemy od użytkowników jest najważniejszym kierunkiem rozwoju.

Z każdym kolejnym zarejestrowanym użytkownikiem, z każdym nowym miejscem i komentarzem wiedzieliśmy, że nasz portal przestał być tylko ciekawostką a przyjął się wśród eksploratorów. Spowodowało to, że postanowiliśmy podejść do tego projektu profesjonalnie i dokończyć go by w końcu wyszedł z fazy "beta".

Dlaczego Patronite?

Zdawaliśmy sobie też sprawę, że jego rozwój prędzej czy później będzie wymagał ponoszenia stałych opłat gdyż przestaniemy spełniać warunki darmowych licencji na usługi, na których opiera się strona ( m.in Google Maps, Serwery CDN czy serwis do optymalizacji obrazów ). Wiele usług pozwala na korzystanie z nich za darmo pod warunkiem mieszczenia się w określonych przez nich regułach. Zwykle są to limity wystarczające na prowadzenie małego bloga. Z racji tego, że Urbexy.pl cały czas się rozrasta i przekracza owe limity, pojawiła się konieczność wykupowania przez nas abonamentów na usługi. Oczywiście na stronie są też reklamy ale przychody z nich nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów.

Prócz kosztów działalności strony chcieli byśmy całkowicie przebudować szatę graficzną. Po tych kilku latach działalności mamy już wystarczającą ilość danych mówiących o tym w jaki sposób i na jakich urządzeniach korzystają z naszej strony eksploratorzy. Dlatego też chcemy zlecić stworzenie nowych makiet strony specjalistom od UX a następnie zlecić stworzenie nowych layoutów specjalistom od projektowania stron WWW. 

Wielu naszych użytkowników pisze nam, że chcieli by mieć apkę na telefon. To kolejny z naszych celów. Po zbudowaniu nowej wersji strony, aby wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom, chcieli byśmy zatrudnić developera, który stworzył by dla nas aplikację mobilną na Android i iOS.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cały czas otrzymujemy od Was feedback, co chcieli byście zmienić na stronie. Wszystkie te sugestie są analizowane i trafiają na naszą listę rzeczy do wdrożenia. Projekt robimy "po godzinach", więc może tempo ich wprowadzania nie jest fenomenalne ale powoli i skutecznie wdrażamy wszystkie wasze pomysły i sugestie. 

Tak na prawdę to wy tworzycie stronę Urbexy.pl dodając nowe miejsca czy relacje ze swoich wypraw więc chcemy by korzystanie z niej zawsze pozostało bezpłatne.

urbexy.pl mapa

 

Cele Autora

Sprawne działanie strony
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 990 zł brakuje
1%
Szacujemy, że przy obecnym wzroście użytkowników, wkrótce koszta stałe działania strony będą wynosiły około 1000zł miesięcznie. Dzięki waszemu wsparciu Urbexy.pl nadal będą najlepszym miejscem dla eksploratorów w sieci.
Rozwój strony
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 990 zł brakuje
0%
Jak wspomnieliśmy w opisie zbiórki. Naszym najważniejszym celem jest stworzenie nowej wersji strony, takiej by była w 100% przyjazna użytkownikom mobilnym. W tym celu chcemy zlecić projekt specjaliście od UX a następnie grafikowi, który to wszystko przeniesie na projekt. Próg 3000zł pozwoli na oszczędzenie odpowiedniej kwoty.
Stworzenie aplikacji mobilnej
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 990 zł brakuje
0%
Drugim z naszych celi jest stworzenie aplikacji mobilnej na Android i iOS. Z racji tego, że pisanie apek na telefony to "nie nasza branża", chcieli byśmy zlecić to specjalistom. Tutaj również byłby potrzebny projekt graficzny. Próg 5000zł pozwoli na zaoszczędzenie kwoty potrzebnej na stworzenie aplikacji mobilnej od A do Z.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Urbexy.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Bogdan Zawierucha
Bogdan Zawierucha
10 zł
KTMC
KTMC
50 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.