Aktualne Warunki w Górach

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 823

Liczba Patronów: 583

Zostań Patronem
Kup na prezent
27 patronów
455 miesięcznie
13 350 łącznie
Informujemy na bieżąco o warunkach panujących w górach Polski.

O Autorze

Kim jestem i co robię? 

Cześć! Tu Maja Sindalska, Adminka portalu Aktualne Warunki w Górach. 

Stworzyłam ten portal z wielkiej miłości do gór, pracuję nad nim z zapałem już ósmy rok, codziennie dostarczając informacji o aktualnych warunkach panujących na szlakach górskich. Wiadomości z opisami przysyłane są bez ustanku przez Fanów strony, następnie ja je obrabiam i publikuję na wszystkich mediach. Każdego dnia otrzymuję podziękowania i opinie ogromnej pożyteczności i przydatności Aktualnych Warunków w Górach, które motywują mnie do dalszego działania. Tak naprawdę to wspólnie stworzyliśmy świetną społeczność, która znacznie poprawiła poziom bezpieczeństwa w górach ostrzegając przed śniegiem/lodem/zagrożeniami.

Co oprócz codziennych warunków wyróżnia moją stronę spośród innych? Na pewno wysoka merytoryka, brak męczących reklam oraz kategoryczny zakaz hejtu w komentarzach. Portal jest też całkowicie darmowy!

Kilka lat temu postanowiłam zrezygnować z pracy biurowej i zająć się profesjonalnie portalem i przewodnictwem, rezygnując ze świetnych, ale jednak mało ambitnych zarobków. Wyzwaniem w życiu stała się dla mnie nie wysoka pensja, a stworzenie czegoś pożytecznego dla świata! Bo wierzę, że każdy z nas ma WPŁYW na otaczające nas środowisko i cieszę się, że nastąpiło u mnie swoiste "przebudzenie" z letargu próżności, choć nigdy nie mogłabym się ocenić jako zły czy próżny człowiek. Wszystko co robiłam pracując w korpo było dla mnie jednak niewystarczające. Dlatego uciekłam z niego (co nie było łatwe, uwierzcie mi) i dobrowolnie przeniosłam się z krainy owocowych piątków do równoległej rzeczywistości prowadzenia własnej firmy i borykania się z ciągłymi przeciwnościami i brakiem pieniędzy. Jednak mając przed oczami konkretny cel nie jest tak trudno to znosić. Dążyłam do życia na finansowo normalnym poziomie robiąc to, co kocham. Już to praktycznie osiągnęłam, gdy rok temu nadeszła pandemia covid-19... I wszystko co budowałam ładnych parę lat się rozpadło.

Dlaczego jestem na Patronite - i dlaczego Wy tu jesteście? :) 

Do tej pory pracując na niepełny etat w mojej firmie sponsorowałam pracę Warunków swoimi funduszami oraz moim czasem pracy. Od początku pandemii jakoś się trzymałam, otrzymałam jako zablokowany obostrzeniami przedsiębiorca zapomogi na wiosnę, ale jesienią pomocy już nie przyznano mi, a ponownie zabroniono pracować. Stało się tak, gdyż miałam źle ustawione PKD główne. Dlatego potrzebuję odrobiny Waszej pomocy by “Aktualne Warunki w Górach” mogły przetrwać kryzys i nadal się rozwijać.

Jeśli cenisz pracę, którą wykonuję, tworząc “Warunki” - możesz całkowicie dobrowolnie zostać moim Patronem; a ja postaram się odwdzięczyć - w każdym progu znajdziesz informację o nagrodach!

Jak wygląda praca nad “Aktualnymi Warunkami w Górach” możesz przeczytać w akapicie na dole tego opisu lub podejrzeć w naszej grupie dla Patronów :)

 

Jak wygląda praca nad “Aktualnymi warunkami”? 

Wiele osób się dziwi, gdy słyszy, że nad portalem pracuje jedna osoba. Ale jest to prawda. Codziennie zaglądam do skrzynek odbiorczych i publikuję od Was i dla Was informacje. 

Przysyłacie info na:

 • facebook wiadomości 

 • facebook wall

 • facebook grupa dyskusyjna

 • instagram wiadomości

 • instagram oznaczenia

 • instagram relacje

 • wiadomości mailowe

 • apkę mobilną

 • wiadomości na messenger


Jak wygląda moja praca od przesłania przez was wiadomości do ujrzenia jej opublikowanej na portalu?

Zwykle opis przychodzi chaotyczny, w wielu wiadomościach, niedokładny, z błędami merytorycznymi, ortograficznymi, interpunkcyjnymi lub w ogóle go nie ma. Dość często opisywana jest jedynie pogoda, zamiast warunków pod butem. Domeną instagramu jest niszczenie jakości zdjęć, lub Wy podsyłacie zdjęcia w różnych rozmiarach - mix pionowych, poziomych i kwadratowych. Czasem oznaczacie mnie jedynie w relacji (a ta wygaśnie po 1 dniu) lub na swoim profilu.

Co robię?
 

 • sprawdzam legalność przejścia (trasę, porę dnia, obecność psów, roweru, palnika, ogniska, schodzenia ze szlaku)

 • dopytuję o szczegółową trasę przejścia

 • dopytuję o warunki i potrzebny sprzęt

 • poprawiam błędy - wielkie litery, “Przechyby”, Starobociańskie Wierchy, błędy ortograficzne, usuwam spacje przed przecinkami i kropkami, dodaję spacje wokół myślników, usuwam powtórzenia i elementy kontrowersyjne

 • sklejam opis w jedno dodając autora z pamięci, bo zwykle autorzy się nie podpisują myśląc, że to robi jakiś automat ;)

 • proszę o podesłanie większej ilości zdjęć pionowych lub poziomych (jeśli na instagramie przytnę już i tak kiepskiej jakości zdjęcie, to wyjdzie pikseloza) lub podesłanie zdjęć innym sposobem

 • wrzucam post na medium, z którego przyszło

 • wrzucam post w naszej apce mobilnej, gdzie muszę wypełnić wszystkie pola osobno

 • gdy przychodzą same zdjęcia - wysyłam wzór jak podsyłać info, a gdy autor tylko zalajkuje to i milczy, dopytuję

 • gdy ktoś oznaczy Warunki w relacji - wrzucam relację i dopytuję o pełne info

 • gdy ktoś oznaczy mnie na swoim profilu - piszę komentarz by podesłał info

Takich wiadomości potrafi dziennie przyjść 60. Spokojniej jest podczas tygodnia, “tylko” ok 20 dziennie.

Poza obsługą przysyłanych informacji o warunkach, odpisuję Wam na pozostałe wiadomości. Czytam również komentarze i pilnuję by nie było w nich hejtu i chamstwa. Oprócz tego przeglądam strony służb i parków by udostępniać Wam najważniejsze aktualności oraz gdy mam chwilę - piszę artykuły na stronę.

Staram się Was edukować jak podsyłać info bym to mogła obsłużyć jak najszybciej i wiele osób już podsyła niemal idealne opisy, a zdarzają się też raz na jakiś czas i takie, które tylko kopiuję i wklejam - ideały :D 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Helmys
Adam Helmys
Próg: 5 zł
Tomasz Hejmo
Tomasz Hejmo
Próg: 50 zł
Łukasz Mitka
Łukasz Mitka
Próg: 25 zł
Krzysztof Mirek
Krzysztof Mirek
Próg: 25 zł
Krzysztof Chojnacki
Krzysztof Chojnacki
Próg: 10 zł
Pawel Misiurewicz
Pawel Misiurewicz
Próg: 25 zł