Avatar użytkownika

ważne sprawy

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Od ponad trzech lat walczymy o lepszą debatę publiczną, rozmawiając z Wami o najbardziej palących współczesnych wyzwaniach. Tworzymy kontent online, organizujemy konferencje i szkolenia, prowadzimy panele i dyskusje eksperckie - takie, w jakich sami chcielibyśmy brać udział.

Ważne sprawy to Tomek, Julia, Kaja, Mikołaj i Mateusz. Powstaliśmy żeby wspierać osoby, które chcą lepiej rozumieć otaczający ich świat i bardziej świadomie uczestniczyć w społeczeństwie. Dlatego uczymy rzeczy, których nie poznacie ani w szkole, ani na studiach i mówimy prosto o sprawach, które są ważne, ale skomplikowane.

Działamy online i offline: w social mediach tłumaczymy ważne sprawy i zjawiska społeczne w prosty, rzetelny sposób (w 3 lata napisaliśmy ponad 200 postów o różnych sprawach społecznych!). Rozwijamy też kompetencje młodych osób, zapraszając je na darmowe warsztaty i konferencje prowadzone w duchu edukacji pozaformalnej. Dbamy o dobre doświadczenie i partnerską atmosferę.

Środki, z których do tej pory utrzymujemy fundację, to granty na projekty edukacyjne (głównie finansowane ze środków unijnych i funduszy norweskich). Takie działania kochamy i prowadzimy od lat. Większość z Was zna nas jednak z social mediów, które prowadzimy w wolnym czasie. Tylko że nasze głowy są pełne nowych pomysłów, ręce palą się do pracy, a serca drżą, poruszane ważnymi tematami! Dlatego postanowiliśmy wciągnąć w to Was, nasze czytelniczki, uczestników projektów i serdecznych przyjaciół fundacji. Razem możemy zrobić więcej fajnych rzeczy!

Dzięki wsparciu w ramach Patronite chcemy między innymi:

👉 rozwijać nowe formy kontentu (np. kręcić reelsy),
👉 uruchomić autorski podcast!! (co nas BARDZO ekscytuje)
👉 organizować więcej spotkań i eventów, by móc częściej się z Wami widzieć.

Dodatkowo chcemy dać Wam lepsze miejsce do jakościowych dyskusji i większy wpływ na nasze treści - w końcu one powstają dla Was. Będziemy więc:

👉 rozmawiać z Patronami i Patronkami w specjalnej społeczności na Discordzie,
👉 wysyłać Wam porządny newsletter, w którym zmieścimy jeszcze więcej informacji o najważniejszych sprawach, świeżutkie raporty, dane uzupełniające nasze posty i wszystkie inne sprawy, które wydadzą nam się akurat ważne.

A nasze zasady i wartości od początku zostają niezmienne. Zawsze będziemy dbać o:

💙 naszą partnerską relację,
💙 najwyższą jakość, niezależnie co akurat robimy,
💙 pełną transparentność działań i środków,
💙 wrażliwość społeczną,
💙 odpowiedzialność za każdy nasz komunikat.