Avatar użytkownika

Wciśnij Start

4
patronów
40 
miesięcznie
785 
łącznie
4
patronów
40 zł 785 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Do drobna cegiełka dzięki której tworzysz większą całość. Dziękuję Ci z całego serca!
5 zł miesięcznie
Gigantyczne podziękowania i wpis w napisach końcowych odcinków w danym miesiącu!
10 zł miesięcznie
Nieocenione wsparcie! W nagrodę wpis w napisach końcowych w danym miesiącu oraz dostęp do kanału na Discordzie, gdzie możecie ze mną porozmawiać kiedy chcecie ;)
50 zł miesięcznie
Tym sposobem zostajesz u mnie VIPem - wyróżniony wpis w napisach końcowych w danym miesiącu, dostęp do Discorda i osobiście podziękuję Ci pod koniec odcinka! Mogę też pozdrowić Twoich bliskich, chłopaka, dziewczynę, mamę, psa, kota ;)
100 zł miesięcznie
Dostaniesz szklaneczkę Wciśnij Start, "krój" szkła do wyboru, grawerowaną (można myć w zmywarce :))
Wysyłka tylko na terenie Polski! Poza granice kwestia "dogadania".

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wciśnij Start w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Mówimy o grach i o branży szczerze i bez cenzury. Gry retro, nowości, konsole, emulacja - nic nie jest nam obce. Twórcy podcastowego miesięcznika PoGRAduszki.

Cześć, z tej strony Azi, witam w kolejnym odcinku... Tak naprawdę nazywam się Mateusz Majewski, zawodowo zajmuję się testowaniem gier. W wolnym czasie lubię dzielić się w Internecie swoimi zainteresowaniami.

Kanał Wciśnij Start został założony z pasji do gier, a w celu publicystyki w przystępnym, słuchalnym formacie. Nie znajdziecie tu jednak tego, co można zobaczyć na innych kanałach. Nie ma tu recenzji najnowszych gier czy nowoczesnego sprzętu. Zamiast tego staramy się przedstawić coś, czego na polskim Youtube brakuje - celujemy w tematy, które jeszcze nie zostały poruszone lub rozwijamy pozornie znane. Szczególnie Japońskie.

 

Tak też materiał o Neo Heiankyo Alien jest pierwszym omówieniem tej gry na Youtube. Nie tylko polskim, ale też zagranicznym.
To jednak stary film. Ciągle pracujemy nad ulepszaniem produkcji i prezentacjami coraz to nowych mało znanych ciekawostek. Najbardziej znaną serią kanału jest seria "Sekrety BIOSów konsol". Odcinek o Playstation 2 obejrzano już ponad 100 tysięcy razy i jest to dla mnie niesamowite osiągnięcie, które dało mi kopa, aby dalej tworzyć.

 

Materiały wraz z różnymi współpracami i nowymi możliwościami zaczęły obejmować coraz szerszą okołogrową tematykę. Z własnego, ograniczonego budżetu zacząłem inwestować w lepszą jakość materiałów i jakiś czas później zaczęliśmy nawet robić materiały z wydarzeń. Relacje, wywiady, z aparatem i mikrofonem podpiętym do telefonu jakość wystarczała w stu procentach :)

 

Sprawy się rozwijały, aż w moim życiu nastąpił moment przełomowy - Podróż do Japonii. Jak wiecie, jest to mekka fanów gier wideo, najlepsze tytuły, konsole i firmy mieszczą się przecież właśnie tam, nie mówiąc o sofcie i sprzęcie, który nigdy ich granic nie opuścił. Co prawda moje wyjazdy były w celach podróżniczo-językowych, ale mimo to znalazłem czas, aby utrwalić trochę tej magii na kartach pamięci i zmontować z nich materiały. Szczególnie jeśli chodzi o tamtejsze sklepy z grami, które mogłyby zawstydzić nawet stragany pirackie ze starych czasów giełd komputerowych.

 

Dalszy rozwój kanału będzie obejmował publicystykę, wywiady i podcasty. Do tych ostatnich szczególnie zapraszamy na comiesięczne porcje skondensowanych nowości, informacji ze świata gier oraz wywiadów z ciekawymi ludźmi.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Wciśnij Start w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Wyjazd do Japonii
  • 20 000 zł
  • 19 495 zł brakuje
2%
Jeśli uda się zebrać kwotę wyjeżdżamy całą ekipą Wciśnij Start na minimum dwa tygodnie do Japonii w celu stworzenia unikalnych treści, nigdy wcześniej nie opublikowanych na Youtube polskim a nawet światowym. Przedstawimy nieznane oblicze świata gier w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz stworzymy kolaboracje z lokalnymi youtuberami. Wiemy, że kwota jak i cel są ambitne, wiemy też, że zajmie to sporo czasu ale jesteśmy na to gotowi i nie poddamy się. Kwota uwzględnia podatek, przelot ekipy (przeszło 5 tysięcy za osobę) i częściowo zakwaterowanie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wciśnij Start już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

RetroFan
RetroFan
10 zł
Zacny_Omen
Zacny_Omen
10 zł
Marcin Tutka
Marcin Tutka
10 zł
Snowek Snow
Snowek Snow
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.