Wciśnij Start

W Patronite od 16.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2395

Liczba Patronów: 1682

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
35 miesięcznie
360 łącznie
Mówimy o grach i o branży szczerze i bez cenzury. Gry retro, nowości, konsole, emulacja - nic nie jest nam obce. Twórcy podcastowego miesięcznika PoGRAduszki.

O Autorze

Cześć, z tej strony Azi, witam w kolejnym odcinku... Tak naprawdę nazywam się Mateusz Majewski, zawodowo zajmuję się testowaniem gier. W wolnym czasie lubię dzielić się w Internecie swoimi zainteresowaniami.

Kanał Wciśnij Start został założony z pasji do gier, a w celu publicystyki w przystępnym, słuchalnym formacie. Nie znajdziecie tu jednak tego, co można zobaczyć na innych kanałach. Nie ma tu recenzji najnowszych gier czy nowoczesnego sprzętu. Zamiast tego staramy się przedstawić coś, czego na polskim Youtube brakuje - celujemy w tematy, które jeszcze nie zostały poruszone lub rozwijamy pozornie znane. Szczególnie Japońskie.

 

Tak też materiał o Neo Heiankyo Alien jest pierwszym omówieniem tej gry na Youtube. Nie tylko polskim, ale też zagranicznym.
To jednak stary film. Ciągle pracujemy nad ulepszaniem produkcji i prezentacjami coraz to nowych mało znanych ciekawostek. Najbardziej znaną serią kanału jest seria "Sekrety BIOSów konsol". Odcinek o Playstation 2 obejrzano już ponad 100 tysięcy razy i jest to dla mnie niesamowite osiągnięcie, które dało mi kopa, aby dalej tworzyć.

 

Materiały wraz z różnymi współpracami i nowymi możliwościami zaczęły obejmować coraz szerszą okołogrową tematykę. Z własnego, ograniczonego budżetu zacząłem inwestować w lepszą jakość materiałów i jakiś czas później zaczęliśmy nawet robić materiały z wydarzeń. Relacje, wywiady, z aparatem i mikrofonem podpiętym do telefonu jakość wystarczała w stu procentach :)

 

Sprawy się rozwijały, aż w moim życiu nastąpił moment przełomowy - Podróż do Japonii. Jak wiecie, jest to mekka fanów gier wideo, najlepsze tytuły, konsole i firmy mieszczą się przecież właśnie tam, nie mówiąc o sofcie i sprzęcie, który nigdy ich granic nie opuścił. Co prawda moje wyjazdy były w celach podróżniczo-językowych, ale mimo to znalazłem czas, aby utrwalić trochę tej magii na kartach pamięci i zmontować z nich materiały. Szczególnie jeśli chodzi o tamtejsze sklepy z grami, które mogłyby zawstydzić nawet stragany pirackie ze starych czasów giełd komputerowych.

 

Dalszy rozwój kanału będzie obejmował publicystykę, wywiady i podcasty. Do tych ostatnich szczególnie zapraszamy na comiesięczne porcje skondensowanych nowości, informacji ze świata gier oraz wywiadów z ciekawymi ludźmi.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika