W Patronite od 30.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2775

Liczba Patronów: 2793

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
30 miesięcznie
1 000 łącznie
Wiam.pl założyła grupa katolików, którzy chcą myśleć i szukać nowych dróg. Interesuje nas Kościół żyjący Ewangelią. Kościół ludzi wolnych i zdolnych do samodzielnych decyzji. Kościół, który potrafi żyć w zmieniającej się rzeczywistości. Który nie pokrzykuje, a rozmawia. Taki Kościół chcemy tworzyć.

O Autorze

Portal wiam.pl (i sama fundacja Wiara i Myśl) powstały przede wszystkim z potrzeby myślenia 🙂

Interesuje nas Kościół, który ma odwagę myśleć i szukać nowych dróg, marzyć i marzenia realizować. Kościół, który chce i potrafi słuchać. Kościół zafascynowany Bogiem i żyjący Ewangelią. Taki Kościół chcemy tworzyć.

Chcemy pomagać w drodze do chrześcijańskiej dojrzałości, wyrażającej się umiejętnością rozeznawania i wolnością podejmowania osobistych decyzji. Chcemy uczyć otwartości na drugiego człowieka, słuchania bez oceniania i komunikacji bez przemocy.

Nasza rzeczywistość się zmienia. Chcemy się jej uważnie przyglądać i szukać rozwiązań pojawiających się problemów. Chcemy uczestniczyć w tej zmianie, tak by nasz świat mógł być lepszym miejscem do życia dla wszystkich.

Działamy od 23 maja 2021. Znajdziesz nas tutaj: https://wiam.pl/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Andrzej Cichoń
Andrzej Cichoń
Próg: 10 zł
Aleksandra  Maniak
Aleksandra Maniak
Próg: 50 zł