Wydawnictwo Wielka Izera

W Patronite od 01.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 481

Liczba Patronów: 1408

Zostań Patronem
5 patronów
820 miesięcznie
5 440 łącznie
Regionalia i reprinty związane z historią, zwłaszcza Gór Olbrzymich. Badamy - tłumaczymy - wydajemy - chodzimy po górach. Wielką Izerę, z siedzibą w starem kamienno-drewnianem domostwie (domu przysłupowym) na wys. 550 m npm, założył i prowadzi Mars Wawrzyn (Marcin Wawrzyńczak).

O Autorze

Wydawnictwo Wielka Izera założył tłumacz i wydawca Mars Wawrzyn.

 

Mars, urodzony w marcu 1968 w Warszawie, ze Słońcem w 25 i Chironem w 29 stopniach Ryb, w latach 80. edytor undergroundowego metal-zina Eternal Torment, a w 90. współpracownik m.in. Wydawnictwa Spacja i Akademii Ruchu, wyprowadził się z rodziną z miasta w 2002, najpierw na Podlasie nadbużańskie, a w 2005 na Sejneńszczyznę (gdzie tworzył nieistniejące blogi Soulside Story i Historia Folwarku Dusznica). W 2009 przeprowadził się do niewielkiej wsi Chromiec w Górach Izerskich (550 m npm), gdzie mieszka do dzisiaj.

 

Powstanie wydawnictwa związane było z odkryciem pozostałości po Michelsbaude - zapomnianym schronisku/gospodzie w Wysokim Grzbiecie - której historię Mars następnie dogłębnie zbadał, wydając książki Michelsbaude. Historia nieistniejącej izerskiej gospody (2018) i Michelsbaude 2. Michałowa Buda: Izerska legenda (2019). 

 

Plon prac tłumaczeniowych przeprowadzonych na potrzeby powyższego projektu zawarł w tomie Podróżnicy w Górach Olbrzymich, który ukazał się we współpracy ze Schlesisches Museum zu Görlitz w kwietniu 2020 roku jednocześnie w wersji polskiej i niemieckiej. 

 

Obecnie pracuje równolegle nad tłumaczeniem Opisania i dziejów miasta Mirska J.G. Bergemanna z 1829 i Dzienników podróżnych 1765-1799 A.T. von Gersdorfa, co jednak uskutecznia hobbystycznie/pro bono, zawodowo tłumacząc z angielskiego teksty o sztuce współczesnej. Strona na Patronite.pl powstała po to, by Mars mógł skupić się na tłumaczeniach związanych z górami, poświęcając się w 100% Wielkiej Izerze. Albowiem każdemu dany jest jego czas.

 

Z Wydawnictwem Wielka Izera współpracują - a w istocie je współtworzą m.in.:

Jowita Selewska (korekta DE)

Tomasz Płóciennik (korekta PL)

Jacek "Ponton" Jankowski / Marta Żak-Jankowska (PontonStudio - skład, ilustracje)

Martyna Damięcka (ilustracje)

Jakub Woynarowski (ilustracje)

 

Drukujemy w niezawodnej drukarni Totem (Inowrocław).

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anna Gruhn
Anna Gruhn
Próg: 100 zł
Maciej Zuchnicki
Maciej Zuchnicki
Próg: 100 zł
Tomasz Drożdż
Tomasz Drożdż
Próg: 100 zł
Paweł Mielnik
Paweł Mielnik
Próg: 500 zł
MARCIN KLIMCZAK
MARCIN KLIMCZAK
Próg: 20 zł