Avatar użytkownika

W mroku historii

2
patronów
20 
miesięcznie
490 
łącznie
2
patronów
20 zł 490 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każdy grosz się liczy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć podcast W MROKU HISTORII tą najmniejszą, ale niezwykle symboliczną kwotą!
10 zł miesięcznie
Czasami zwykła „dyszka” robi wielką różnicę! W zamian za wsparcie otrzymasz ode mnie imienne podziękowania drogą mailową. Dodatkowo Twoje nazwisko lub nick pojawi się na specjalnej liście, opublikowanej na blogu W MROKU HISTORII.
20 zł miesięcznie
Twój gest znaczy dla mnie więcej niż to się może wydawać! W zamian za wsparcie Twoja osoba znajdzie się na specjalnej liście darczyńców, opublikowanej na blogu W MROKU HISTORII oraz w specjalnym wpisie na kanale YouTube w karcie „Społeczność”. Otrzymasz również imienne podziękowania drogą mailową!
50 zł miesięcznie
Jesteś szlachetną osobą, która realnie przyczynia się do rozwoju podcastu W MROKU HISTORII! Dzięki Tobie kolejne odcinki będą mogły zostać opublikowane znacznie częściej.

W zamian za wsparcie otrzymasz imienne podziękowania drogą mailową! Oczywiście znajdziesz się na specjalnej liście darczyńców, opublikowanej na blogu W MROKU HISTORII oraz w specjalnym wpisie na kanale YouTube w karcie „Społeczność”. Dodatkowo – Twoje nazwisko lub nick (wedle życzenia) znajdzie się liście darczyńców, opublikowanej na końcu kolejnych odcinków podcastu.

Ale to nie wszystko, co mam dla Ciebie! W ramach specjalnego powitania Twojej hojnej osoby w gronie wybitnych wspierających otrzymasz ode mnie pocztą niezwykłą POWITALNĄ NIESPODZIANKĘ! Będzie to ciekawa książka z gatunku literatury faktu, którą sam sobie wybierzesz spośród obszernej listy tytułów, które wcześniej Ci zaproponuję. Jestem przekonany, że na pewno znajdziesz na tej liście pozycję, która bardzo Cię zainteresuje. Jeśli sobie tego zażyczysz – wybrana przez Ciebie książka zawierać będzie odręczną dedykację i specjalne podziękowania ode mnie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora W mroku historii w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast o historii ukrytej za fasadą mitów i legend, otulonej płaszczem sekretów, skandali i kontrowersji. Opowieści o pasjach, namiętnościach, zbrodniach i zdradach, o ludziach wielkich i małych, znanych i zapomnianych. Razem oddzielmy prawdę od legend i dowiedzmy się, jak to naprawdę było...

W MROKU HISTORII to miejsce, w którym znajdziecie wszystko to, co sprawia, że historią pasjonują się miliony ludzi na całym świecie. Odkryjecie przeszłość pełną zdrad, zbrodni, pożądania, kontrowersji i zagadek. Oddzielicie prawdę od fikcji, zajrzycie za zamknięte drzwi komnat znanych postaci, by odkryć ich tajemnice i słabości. Dowiecie się czego się bali, do czego byli zdolni i jak wiele gotowi byli oddać, by prawda o nich nigdy nie ujrzała światła dziennego...

Wszystko zaczęło się od bloga, który powstał w 2013 roku. Od tego czasu odwiedziło go ponad 650 tysięcy czytelników - generując tym samym blisko DWA MILIONY wyświetleń. Opublikowane na blogu obszerne artykuły (mojego autorstwa) o tematyce historycznej od wielu lat cieszą się wielkim zainteresowaniem czytelników. Podobnie rzecz ma się z autorskimi recenzjami najciekawszych książek z gatunku literatury faktu. Recenzje te pomogły już niejednej osobie dokonać trudnego wyboru przy zakupie kolejnej pozycji do domowej biblioteczki.

W lipcu 2020 roku W MROKU HISTORII poszło z duchem czasu i rozszerzyło się o zupełnie nowe medium. Tak powstał PODCAST HISTORYCZNY, który od tego czasu przyciąga coraz większą rzeszę słuchaczy. Dostępny jest przede wszystkim na YouTube. Ponad 27,5 tysiąca subskrypcji i blisko TRZY MILIONY wyświetleń świadczy o tym, że podcast cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy, którzy W MROKU HISTORII odnaleźli swoje ulubione audycje z opowieściami o tajemniczej i mrocznej przeszłości.

Podcast znaleźć można również na licznych aplikacjach podcastowych - takich jak Spotify, PodcastGo czy Google Podcast. Nowych słuchaczy wciąż przybywa, a kto raz znalazł się w mroku historii - ten zwykle powraca po kolejną porcję historycznych opowieści.

Wierzę, że każdy z Was znajdzie u mnie coś dla siebie. Kto wie? Może któraś z opowieści Was zaciekawi i sprawi, że tu wrócicie, by znowu (choćby przez krótką chwilę) pobyć w mroku historii...

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj W mroku historii w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Rozwój i ulepszenie podcastu "W mroku historii"
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 980 zł brakuje
0%
Podcast „W mroku historii” powstał w lipcu 2020 roku. Od tego czasu na YouTube zasubskrybowało go ponad 27,5 tysiąca osób, zostawiając ponad 10 tysięcy komentarzy oraz generując ponad 2,8 MILIONA wyświetleń. Miłośnicy historii odnajdują na kanale bardzo interesujące odcinki podcastu, podane lekkiej i przystępnej formie.

Samodzielne tworzenie podcastu wymaga jednak mnóstwo pracy i czasu. Wsparcie patronów z całą pewnością pozwoli na zdecydowany rozwój kanału. Tworzenie ciekawych scenariuszy, montaż odcinków, honorarium dla lektora - to wszystko ma swoją cenę. Swoją cenę ma też czas, którego często brakuje – kolejne odcinki tworzone są wyłącznie w wolnych chwilach (coraz rzadszych niestety), najczęściej późnymi wieczorami lub w weekendy.

Wpłaty darczyńców, którym odcinki podcastu „W mroku historii” przypadły lub dopiero przypadną do gustu, pozwolą zwiększyć częstotliwość publikowanych odcinków. Pozwoli to dotrzeć do większej liczby osób, aby z jeszcze lepszym skutkiem popularyzować historię - głównie wśród ludzi młodych. Odbieram ogromną ilość wiadomości, w których słuchacze szczerze przyznają, że to właśnie dzięki mojemu podcastowi polubili historię, którą wcześniej uważali za nudną...

Moim głównym celem jest zwiększenie cyklicznej publikacji do przynajmniej jednego odcinka tygodniowo. Do tej pory nowe odcinki pojawiają się zazwyczaj co 3 tygodnie. Wsparcie pozwoli nie tylko zwiększyć liczbę publikowanych na kanale odcinków, ale i znacznie poprawić ich jakość. Aby tego dokonać, potrzebny jest lepszy (czyli nieco droższy) sprzęt oraz bardziej profesjonalne oprogramowanie. I czas, który jest zawsze proporcjonalny do posiadanych środków finansowych...

Wierzę, że podcast W MROKU HISTORII może się znacząco wyróżniać na tle innych podcastów. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu fanów stanie się to znacznie szybciej, a efekt rozwoju zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wybrednych słuchaczy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora W mroku historii już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Lemiesz
Wojciech Lemiesz
10 zł
Katarzyna Ceranek
Katarzyna Ceranek
10 zł
Saint Shep4rd
Saint Shep4rd
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.