Szymon Pękala - Wojna Idei

W Patronite od 20.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 39

Liczba Patronów: 27

Zostań Patronem
Kup na prezent
684 patronów
10 648 miesięcznie
Tworzę kanały na YouTube "Wojna Idei" oraz "Szymon mówi" poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo oraz promujące ideę otwartego dialogu, przede wszystkim z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.

O Autorze

Co zmienia Twoje wsparcie?

Niepewne i ograniczone przychody z YouTube sprawiają, że prowadzenie tego przedsięwzięcia na obecną skalę jest możliwe wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu na Patronite. Dotyczy to przede wszystkim tworzenia animowanych audiobooków, których produkcja wymaga zaangażowania szeregu grafików, montażystów, scenarzystów etc. A jednocześnie są to projekty, które nie są w stanie zwrócić się z samego wyświetlania na YouTube.

💡 Wspierając nas nie tylko umożliwiasz realizację wartościowych materiałów na jak najwyższym poziomie, ale także przyczyniasz się do budowania przestrzeni do racjonalnej rozmowę o ideach. Jeśli chcesz aby w polskim internecie było miejsce na takie treści - wspieraj!

Wspierając realnie przyczyniasz się do nie tylko do rozbudowywania kanałów, ale i do popularyzowania wartościowych idei, zadawania trudnych pytań i budowania przestrzeni do prawdziwego dialogu. Jeśli te wartości są Ci bliskie, jeśli chcesz, by w Internecie było dla nich coraz więcej miejsca - wspieraj!

Na naszym kanale można znaleźć filmy poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo:

A także animacje na podstawie audiobooków prowokujących do myślenia:

Dlaczego Wojna Idei?

Od dłuższego czasu coraz wyraźniej widzę postępującą polaryzację społeczeństwa, w którym wielu ludzi traci wiarę w to, że z człowiekiem o odmiennych poglądach w ogóle da się spokojnie porozmawiać, nie mówiąc już o dojściu do porozumienia. Wiedząc, że historia jednoznacznie pokazuje czym kończy się dzielenie się społeczeństwa na grupki, które widzą w sobie nawzajem jedynie wroga i widząc powolne odżywanie idei, które wielokrotnie już okazywały się mieć tragiczne skutki zadałem sobie pytanie: czy ja mógłbym coś w tej kwestii zrobić?

Tak właśnie powstał ten kanał.

Wierzę, że otwarta rozmowa w zdecydowanej większości przypadków jest lepsza niż walka. Wierzę, że publiczne zwracanie uwagi na problemy potrafi pomóc je rozwiązać zanim doprowadzą one do tragicznych konsekwencji. Wierzę, że lepiej jest by na wojnie idei słabsze idee umierały niż żeby wcielając je w życie mieli ginąć ludzie.

Wierzę, że warto brać udział w tej walce.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 35 zł
Damian Kałuża
Damian Kałuża
Próg: 7 zł
Paweł Kanik
Paweł Kanik
Próg: 14 zł
Kalor
Kalor
Próg: 14 zł
Daniel Waszkiewicz
Daniel Waszkiewicz
Próg: 14 zł
Captain Obvious
Captain Obvious
Próg: 7 zł