Avatar użytkownika

Szymon Pękala - Wojna Idei

665
patronów
10 122 
miesięcznie
665
patronów
10 122 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
7 zł miesięcznie
Żarówkowicz 💡

Otrzymasz zaproszenie do prywatnej grupy tylko dla Patronów, na której poza ciekawymi dyskusjami znajdziesz także:

💡 Regularne streamy dla patronów, na których odpowiadam na Wasze pytania z komentarzy i omawiamy bieżące wydarzenia.

💡 Przedpremierowy dostęp do nowych odcinków.

💡 Możliwość zadawania pytań gościom, którzy pojawiają się w rozmowach na kanale.

💡 I wiele innych :)
Obrazek progu
14 zł miesięcznie
Tozależysta

🔊 Otrzymasz rangę "Tozależysta_Patron" na naszym serwerze Discordowym, która umożliwia uczestnictwo w voice-chacie na streamach dla patronów i głosowy udział w dyskusji.

+ nagrody z progu 7 zł
Obrazek progu
35 zł miesięcznie
Pasjonat Idei

💎 Możliwość bycia wymienianym na liście patronów pojawiającej się na koniec każdego odcinka.

+ nagrody z progów 7 zł i 14 zł
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Rozmówca na poziomie

📞 Poza nagrodami z poprzednich progów, otrzymasz możliwość umówienia się na prywatną wideo-rozmowę, gdzie poruszymy wybrane przez Ciebie tematy.

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł i 35 zł
Obrazek progu
250 zł miesięcznie
Promotor Otwartego Dialogu

Jako główny patron projektu będziesz wyszczególniony na stronie kanału na YouTube w zakładce "informacje"

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł, 35 zł i 100 zł
Obrazek progu
1500 zł miesięcznie
Wielki Inkwizytor Idei

Wybierając ten próg możesz zostać sponsorem kanału. Np. w formie wyświetlania logo twojej firmy na banerach lub w odcinku.

Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów przed subskrybowaniem tego progu.

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł, 35 zł, 100 zł i 250 zł

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Szymon Pękala - Wojna Idei w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzę kanały na YouTube "Wojna Idei" oraz "Szymon mówi" poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo oraz promujące ideę otwartego dialogu, przede wszystkim z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.

Co zmienia Twoje wsparcie?

Wspierając realnie przyczyniasz się do nie tylko do rozbudowywania kanałów, ale i do popularyzowania wartościowych idei, zadawania trudnych pytań i budowania przestrzeni do prawdziwego dialogu. Jeśli te wartości są Ci bliskie, jeśli chcesz, by w Internecie było dla nich coraz więcej miejsca - wspieraj!

Na naszym kanale można znaleźć filmy poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo:

A także animacje na podstawie audiobooków prowokujących do myślenia:

 

Niepewne i ograniczone przychody z YouTube sprawiają, że prowadzenie tego przedsięwzięcia na obecną skalę jest możliwe wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu na Patronite. Dotyczy to przede wszystkim tworzenia animowanych audiobooków, których produkcja wymaga zaangażowania szeregu grafików, montażystów, scenarzystów etc. A jednocześnie są to projekty, które nie są w stanie zwrócić się z samego wyświetlania na YouTube.

💡 Wspierając nas nie tylko umożliwiasz realizację wartościowych materiałów na jak najwyższym poziomie, ale także przyczyniasz się do budowania przestrzeni do racjonalnej rozmowę o ideach. Jeśli chcesz aby w polskim internecie było miejsce na takie treści - wspieraj!

 

Dlaczego Wojna Idei?

Od dłuższego czasu coraz wyraźniej widzę postępującą polaryzację społeczeństwa, w którym wielu ludzi traci wiarę w to, że z człowiekiem o odmiennych poglądach w ogóle da się spokojnie porozmawiać, nie mówiąc już o dojściu do porozumienia. Wiedząc, że historia jednoznacznie pokazuje czym kończy się dzielenie się społeczeństwa na grupki, które widzą w sobie nawzajem jedynie wroga i widząc powolne odżywanie idei, które wielokrotnie już okazywały się mieć tragiczne skutki zadałem sobie pytanie: czy ja mógłbym coś w tej kwestii zrobić?

Tak właśnie powstał ten kanał.

Wierzę, że otwarta rozmowa w zdecydowanej większości przypadków jest lepsza niż walka. Wierzę, że publiczne zwracanie uwagi na problemy potrafi pomóc je rozwiązać zanim doprowadzą one do tragicznych konsekwencji. Wierzę, że lepiej jest by na wojnie idei słabsze idee umierały niż żeby wcielając je w życie mieli ginąć ludzie.

Wierzę, że warto brać udział w tej walce.

Cele Autora

Więcej ambitnej kultury!
  • 30 000 zł miesięcznie
  • 19 878 zł brakuje
33%
Wspierając realnie przyczyniasz się do nie tylko do rozbudowywania kanałów, ale i do popularyzowania wartościowych idei, zadawania trudnych pytań i budowania przestrzeni do prawdziwego dialogu. Jeśli te wartości są Ci bliskie, jeśli chcesz, by w Internecie było dla nich coraz więcej miejsca - wspieraj!

Od niedawna na naszym kanale pojawiają się też prowokujące do myślenia i zadające ambitne pytania teksty kultury, w formie ilustrowanych opowiadań, takich jak Wielki Inkwizytor, czy Harrison Bergeron. Osiągniecie tego progu pozwoli nam tworzyć takie materiały częściej i bardziej profesjonalnie, a także sięgać po nowe, wymagające większych kosztów formy, takie jak animacja. Wyniesie to nasz projekt na nowy, lepszy poziom i umożliwi jeszcze skuteczniejsze promowanie wartościowych treści.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Szymon Pękala - Wojna Idei już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominik Wlastelicz
Dominik Wlastelicz
35 zł
Michał Kudela
Michał Kudela
14 zł
Krzysztof Krypczyk
Krzysztof Krypczyk
14 zł
Jakub C.
Jakub C.
7 zł
Tomasz Stanisz
Tomasz Stanisz
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.