Avatar użytkownika

Szymon Pękala - Wojna Idei

727
patronów
10 867 
miesięcznie
727
patronów
10 867 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Symboliczna kwota 3zł gwarantuje stałe miejsce w naszej pamięci i dozgonną wdzięczność!
7 zł miesięcznie
Żarówkowicz 💡

Wielkie dzięki! Nawet niewielkie wsparcie znacznie ułatwia naszą pracę i przyczynia się do popularyzowania wartościowych treści w polskim internecie.

Otrzymasz zaproszenie do prywatnej grupy tylko dla Patronów, na której poza ciekawymi dyskusjami znajdziesz także:

💡 Regularne streamy dla patronów, na których odpowiadam na Wasze pytania z komentarzy i omawiamy bieżące wydarzenia.

💡 Przedpremierowy dostęp do nowych odcinków.

💡 Możliwość zadawania pytań gościom, którzy pojawiają się w rozmowach na kanale.

💡 I wiele innych :)
14 zł miesięcznie
Tozależysta

Super! Znacząco pomagasz nam kontynuować ten projekt i poruszać nawet kontrowersyjne tematy społeczne, bez obaw o demonetyzację na YouTube i Facebooku.

🔊 Otrzymasz rangę "Tozależysta_Patron" na naszym serwerze Discordowym, która umożliwia uczestnictwo w voice-chacie na streamach dla patronów i głosowy udział w dyskusji.

+ nagrody z progu 7 zł
35 zł miesięcznie
Pasjonat Idei

Dzięki tobie możemy tworzyć materiały dbając o wysoki poziom ich wykonania technicznego, tak aby były nie tylko wysoce merytoryczne, ale i atrakcyjne w formie, co ułatwia docieranie do jak największej liczby osób.

💎 Możliwość bycia wymienianym na liście patronów pojawiającej się na koniec każdego odcinka.

+ nagrody z progów 7 zł i 14 zł
100 zł miesięcznie
Rozmówca na poziomie

Dajesz nam możliwość organizowania spotkań i rozmów z ciekawymi postaciami reprezentującymi nietuzinkowe i mało popularne idee i światopoglądy. Przedstawiając ich perspektywę szerokiemu odbiorcy, który nie miałby inaczej szans się z nimi zetknąć.

📞 Poza nagrodami z poprzednich progów, otrzymasz możliwość umówienia się na prywatną wideo-rozmowę, gdzie poruszymy wybrane przez Ciebie tematy.

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł i 35 zł
250 zł miesięcznie
Promotor Otwartego Dialogu

Wspierając tym progiem wnosisz ogromny wkład w budowanie i popularyzowanie tego projektu. A wraz z tym, w tworzenie w polskim internecie przestrzeni do prawdziwego dialogu i rozmawiania o ideach, czego tak bardzo brakuje w dobie rosnących napięć i polaryzacji.

Jako główny patron projektu będziesz wyszczególniony na planszy powitalnej naszej strony internetowej www.wojnaidei.pl

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł, 35 zł i 100 zł
1500 zł miesięcznie
Wielki Inkwizytor Idei

Wybierając ten próg możesz zostać sponsorem kanału. Np. w formie wyświetlania logo twojej firmy na banerach lub w odcinku.

Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów przed subskrybowaniem tego progu.

+ nagrody z progów 7 zł, 14 zł, 35 zł, 100 zł i 250 zł

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Szymon Pękala - Wojna Idei w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzę kanały na YouTube "Wojna Idei" oraz "Szymon mówi" poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo oraz promujące ideę otwartego dialogu, przede wszystkim z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.

Co zmienia Twoje wsparcie?

Wspierając realnie przyczyniasz się do nie tylko do rozbudowywania kanałów, ale i do popularyzowania wartościowych idei, zadawania trudnych pytań i budowania przestrzeni do prawdziwego dialogu. Jeśli te wartości są Ci bliskie, jeśli chcesz, by w Internecie było dla nich coraz więcej miejsca - wspieraj!

Na naszym kanale można znaleźć filmy poświęcone temu jak działa człowiek i społeczeństwo:

A także animacje na podstawie audiobooków prowokujących do myślenia:

 

Niepewne i ograniczone przychody z YouTube sprawiają, że prowadzenie tego przedsięwzięcia na obecną skalę jest możliwe wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu na Patronite. Dotyczy to przede wszystkim tworzenia animowanych audiobooków, których produkcja wymaga zaangażowania szeregu grafików, montażystów, scenarzystów etc. A jednocześnie są to projekty, które nie są w stanie zwrócić się z samego wyświetlania na YouTube.

💡 Wspierając nas nie tylko umożliwiasz realizację wartościowych materiałów na jak najwyższym poziomie, ale także przyczyniasz się do budowania przestrzeni do racjonalnej rozmowę o ideach. Jeśli chcesz aby w polskim internecie było miejsce na takie treści - wspieraj!

Dlaczego Wojna Idei?

Od dłuższego czasu coraz wyraźniej widzę postępującą polaryzację społeczeństwa, w którym wielu ludzi traci wiarę w to, że z człowiekiem o odmiennych poglądach w ogóle da się spokojnie porozmawiać, nie mówiąc już o dojściu do porozumienia. Wiedząc, że historia jednoznacznie pokazuje czym kończy się dzielenie się społeczeństwa na grupki, które widzą w sobie nawzajem jedynie wroga i widząc powolne odżywanie idei, które wielokrotnie już okazywały się mieć tragiczne skutki zadałem sobie pytanie: czy ja mógłbym coś w tej kwestii zrobić?

Tak właśnie powstał ten kanał.

Wierzę, że otwarta rozmowa w zdecydowanej większości przypadków jest lepsza niż walka. Wierzę, że publiczne zwracanie uwagi na problemy potrafi pomóc je rozwiązać zanim doprowadzą one do tragicznych konsekwencji. Wierzę, że lepiej jest by na wojnie idei słabsze idee umierały niż żeby wcielając je w życie mieli ginąć ludzie.

Wierzę, że warto brać udział w tej walce.

Cele Autora

Więcej ambitnej kultury!
  • 30 000 zł miesięcznie
  • 19 133 zł brakuje
36%
Wspierając realnie przyczyniasz się do nie tylko do rozbudowywania kanałów, ale i do popularyzowania wartościowych idei, zadawania trudnych pytań i budowania przestrzeni do prawdziwego dialogu. Jeśli te wartości są Ci bliskie, jeśli chcesz, by w Internecie było dla nich coraz więcej miejsca - wspieraj!

Od niedawna na naszym kanale pojawiają się też prowokujące do myślenia i zadające ambitne pytania teksty kultury, w formie ilustrowanych opowiadań, takich jak Wielki Inkwizytor, czy Harrison Bergeron. Osiągniecie tego progu pozwoli nam tworzyć takie materiały częściej i bardziej profesjonalnie, a także sięgać po nowe, wymagające większych kosztów formy, takie jak animacja. Wyniesie to nasz projekt na nowy, lepszy poziom i umożliwi jeszcze skuteczniejsze promowanie wartościowych treści.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Szymon Pękala - Wojna Idei już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Oxynium
Oxynium
35 zł
Konto usunięte
Konto usunięte
35 zł
Anonimowy patron
7 zł
Konrad Misiewicz
Konrad Misiewicz
7 zł
Michał Kudela
Michał Kudela
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.