Avatar użytkownika

World Mountain Project

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki!

5 zł to symboliczny, ale wyraźny znak, że doceniasz i wspierasz to, co robię. To między innymi dzięki takim jak TY widzę, że cokolwiek robię w związku z górską i podróżniczą pasją, a potem się tym dzielę - ma sens!
10 zł miesięcznie
Wielkie dzięki!

Twoja dyszka miesięcznie daje mi uczucie, że nie dość, że to co robię, ma sens, ale że też... chcesz wiedzieć więcej niż inni!

Na tym progu zostaniesz zaproszony przeze mnie do grupy patronów na Facebooku, która będzie platformą do m.in:
- wyjaśniania górskich wątpliwości,
- wymiany bieżących informacji,
- dzielenia się wskazówkami i aktualnymi okazjami do wyjazdów...,
... czy wspólnego ich organizowania!
20 zł miesięcznie
Mega, dziękuję po stokroć!

Udzielając mi takiego wsparcia czuję, że ktoś gdzieś myśli "napieraj facet, czekam niecierpliwie na meldunek ze zdobycia szczytu!".

Na tym progu oczywiście możesz liczyć na zaproszenie do społeczności na Facebooku + możesz liczyć ode mnie na wlepki z logiem projektu + z najbliższej podróży masz zapewnioną oryginalną pocztówkę!
40 zł miesięcznie
WOW, ale że ile!?

Teraz to już nie ma opcji, że nie chcę, że za ciężko, że nie da rady... Niezmiernie doceniam, że ktoś pragnie wesprzeć mnie tak mocno w projekcie i być jego znaczącą częścią!

Poza wszystkimi wcześniejszymi benefitami, KONIECZNIE musimy się w ciągu roku zgadać... może na wspólny wypad w góry? A może trening na schodach, byś poznał od środku czym jest towerrunning? Na pewno się dogadamy co do wspólnej aktywności!
100 zł miesięcznie
Takie wsparcie, to już sygnał, że chcesz mieć realny wpływ na to jak ma kształtować się World Mountain Project. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego zaangażowania!

To też sygnał, że warto będzie się spotkać i omówić warunki naszej współpracy. Może to być np:
- ustalenie warunków reklamy na Social Mediach,
- prelekcja odnośnie którejś z moich wcześniejszych podróży/projektów,
- przygotowanie konkretnego planu podróży od A do Z.

Chyba nie muszę wspominać, że to oczywiste, że otrzymasz również wszystkie benefity z poprzednich progów!
300 zł miesięcznie
Ten próg to już istne szaleństwo! Takie wsparcie przydałoby się uczcić w jakiś wyjątkowy sposób.

Propozycje z poprzedniego progu jak najbardziej wchodzą w grę, ale idąc dalej, to... może pora na jakiś niezwykły challenge? Coś jak Korona Gór Polski w 72 godziny! Może...
- ...Three peaks challenge w Wielkiej Brytanii?
- ...Korona Gór Słowacji na strzała?
- ...Mount Blanc zdobyty z poziomu morza?

A może propozycja wyjazdu na kolejny szczyt Świata, który sam zaproponujesz, a ja zajmę się jego organizacją?

Spotkajmy się, popuśćmy wodze fantazji i stwórzmy wspólnie coś niesamowitego!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora World Mountain Project w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

World Mountain Project to w jednym zdaniu: obserwacja świata z perspektywy najwyższych szczytów każdego państwa na globie!

Ale zanim przejdziemy do tematu World Mountain Project, najpierw pragnę się przedstawić. Kim jestem? Opisując siebie w trzech słowach, to najtrafniejszymi pojęciami będą: podróżnikiem, alpinistą i biegaczem.

Sport w mniejszym lub większym stopniu przewijał i przewija się dalej przez moje życie. Tak samo jak podróże. Przełomowym rokiem był dla mnie 2020, kiedy podjąłem się własnego wyzwania, jakim była #najszybszakorona - czyli próba zdobycia Korony Gór Polski w rekordowym czasie. I co? I pykło!

Dla zwizualizowania sobie skali przedsięwzięcia, to w cyferkach było to tak:

Liczby rekordu:
Czas: 72:58 h
Dystans biegu: 213,1 km, 12542 m up (28:19 h)
Dystans jazdy samochodem: 1800 km (30h)
Czas spania: 6h (3x 2h)

Pobite rekordy:
Self-support: 95:30 h
Support: 73:23 h

Polska zrobiła się dla mnie już trochę za mała. Półtora roku później ruszyłem już na podbój Europy w ramach European Mountain Project.

By skolekcjonować Koronę Europy, konieczne jest zdobycie 46 szczytów 47 krajów z częścią terytorium w Europie.

Pierwszym zdobytym szczytem został maltański Ta’Dmejrek. Było to 2 grudnia. 11 miesięcy i 10 dni później stałem już na przedostatnim, 45 szczycie – Mont Blancu, który zdobyłem za trzecim podejściem. Ostatnim, wciąż niezdobytym, pozostaje najwyższy szczyt europejskiej części Rosji – Narodnaja.


 

Polska - Korona Gór Polski

Europa - Korona Europy

Świat - World Mountain Project

Ogarnąć Polskę? Łatwe, na strzała. Europę? Trochę dłużej, ale też łatwe - mimo pracy i robienia magisterki. Świat? Tu już musimy połączyć nasze siły.

Pragnę by World Mountain Project - projekt zakładający zdobycie każdego najwyższego szczytu Państwa na świecie - stał się naszym wspólnym projektem. Dzięki doświadczeniu zdobytym do tej pory chcę podzielić się z Wami:

- Wiedzą o budżetowym podróżowaniu. Mount Blanc za 100 zł? Loty do Arabii Saudyjskiej za 120 zł w dwie strony i później odwiedzenie czterech krajów arabskich na wysokich detalach za 4000 zł przez 2 tygodnie? Islandia na 5 dni bez zrujnowania budżetu? 45 litrowy plecak zawsze zaliczający się jako "mały bagaż podręczny"? Małą wprawę w tym mam! Każdy następny wyjazd podsumuję dla Ciebie kosztowo i sam przekonasz się jak można zoptymalizować koszty swojego wyjazdu.

- Informacjami insiderskimi. Na wiele dokładnych pytań zwyczajnie ciężko jest dostać jasną odpowiedź nie będąc tam i nie znając realiów. A mogą one mieć realny wpływ na naszą podróż. Sam wiele dowiaduję się w trakcie podróży, ponieważ wyszukiwarki nie dają mi odpowiedzi, a dotarcie do odpowiednich ludzi bywa trudne. Czy w hotelach na Półwyspie Arabskim kobiety mogą wynająć pokój z mężczyznami? Jak wygląda kwestia pozwoleń wejścia na Ararat i czy można wejść na niego samodzielnie? Czy najgorsza klasa pociągu nocnego Tbilisi-Erywań jest warta oszczędzenia pieniędzy? Czy w górach na Bałkanach możemy bez problemu przekraczać granice "na dziko" bez paszportu? Dzięki moim informacjom znacznie obniżysz niepotrzebne koszty i zredukujesz swoją niepewność co do wyjazdu.

- Lokalnymi kontaktami. Nikogo nie skubie się lepiej, niż turystę. Podczas podróży poznaję wielu ludzi, którzy przychodzili mi z pomocą czy zwyczajnie - zaprzyjaźnialiśmy się i spędzaliśmy dobrze czas. Dzięki mnie po każdej kolejnej podróży możesz liczyć na konkretny kontakt. To na przykład lokalny, niezbędny przewodnik; mieszkańcy, którzy chętnie opowiedzą Ci swoją historię czy organizacje, które pomogą Ci podczas wyjść w góry. Osobiście sam mogę dzięki obecnym kontaktom np. podjechać w zimie skuterem śnieżnym kilkanaście kilometrów pod Aragac z Garnikiem, ponownie odwiedzić znajomych w Antiochii (z którymi rozmowa o trzęsieniu ziemi i późniejsza gościna wywarła na mnie ogromny wpływ) czy liczyć na pomoc Gruzinów poznanych podczas miesięcznego wolontariatu.

- Nieoczywistymi perełkami. Coraz częściej widzę zależność, że miejsca stricte turystyczne są największymi rozczarowaniami wyjazdu. Zatłoczone, drogie, mało przyjazne. Największą frajdę dają mi nieoczywiste i autentyczne miejsca. Nie takie na pokaz, ale ukazujące piękno/realizm kraju, bez całego turystycznego zgiełku. Dołączając do naszej społeczności dowiesz się o nich również i Ty!

Ponadto pragnę, by nasza grupa facebookowa stała się aktywną społecznością świadomych podróżników, gdzie będą rozwiewane nasze wątpliwości, wymienimy się aktualną wiedzą czy po prostu - wspólnie zorganizujemy na wyjazd! Na wiele z europejskich podróży szukałem towarzyszy podróży i z czasem coraz bardziej zacząłem doceniać rolę dogranych partnerów, dzięki którym wyjazd potrafi być jeszcze pełniejszy. Natomiast w przypadku wyjazdu do trudniejszych miejsc - wspólne doświadczenie może zdecydować o powodzeniu w zdobyciu konkretnego szczytu!

W odbywanych przeze mnie podróżach nie występuje pojęcie niemożliwego. Zawsze rozbieram potencjalne problemy na czynniki pierwsze i ostatecznie - sprawdzam w praktyce. Oczywiście, czasem to sprawdzenie może okazać się niewypałem. Dzieląc się z Wami tym doświadczeniem, Wy będziecie mogli uniknąć niewypałów w swoich podróżach!

Aktualnie w ramach World Mountain Project zdobyłem 49 ze 196 najwyższych szczytów państw. To równe 25%. W maju 2024 roku pula ta - mam nadzieję - wzrośnie o cztery kolejne, azjatyckie szczyty. Przy okazji Mistrzostw Świata w Towerruningu na Tajwanie wyruszę do Singapuru, Filipin, Malezji i Brunei sprawdzić, jak te kraje prezentują się z perspektywy ich najwyższego szczytu.

Liczę, że to właśnie ten azjatycki wyjazd będzie początkiem zaangażowanej społeczności World Mountain Project! Sprawdź zakładkę "zbiórki" i dowiedz się więcej o Wyprawie Azjatyckiej.

To co? Ruszamy wspólnie zdobyć pozostałe 75% świata?

Cele Autora

Ostatni szczyt European Mountain Project: Narodna
  • 5 000 zł
  • 5 000 zł brakuje
0%
45/46 szczytów. 46 krajów. Od 75-metrowego Wzgórza Watykańskiego, po 4807-metrowy Mont Blanc. Wszystko to w niespotykanym dotąd tempie - bo w 11 miesięcy. Do zakończenia w pełni European Mountain Project brakuje tylko jej. Narodnej. Najwyższego szczytu europejskiej części Rosji.

Wysokością może równać się z taką Babią Górą - ma ona ledwie 1895 m n.p.m. To, co czyni ją trudną do zdobycia, jest lokalizacja. Wpisz sobie "Narodnaja" w Google Maps - i będziesz wiedział dokładnie o czym mówię.

Kilka dni w pociągu w jedną stronę wgłąb Uralu. Dużo formalności. Surowy, północny klimat. To wyprawa godna uwieńczenia tej wielkiej, europejskiej przygody!

UWAGA: Wspierając mnie na łączną sumę 1000 zł masz okazję STAĆ SIĘ uczestnikiem wyprawy! Dotyczy to pierwszych pięciu osób. Szczegóły po skontaktowaniu się do mnie prywatnie. Pierwsza możliwa data wyprawy: wrzesień/październik 2024.

Z racji miejsca, gdzie znajduje się Narodna, 10% zebranych środków zostanie przeznaczonych na pomoc dla Ukrainy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora World Mountain Project już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.