Ja Pacze Sercem

W Patronite od 15.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 514

Liczba Patronów: 702

Zostań Patronem
Kup na prezent
25 patronów
1 080 miesięcznie
2 990 łącznie
Oswajamy i uczymy ludzi, aby nie bali się kotów niewidzących. Szukamy i znajdujemy domy z kochającymi ludźmi, ciepłym posłaniem i pełną miską. Pokazujemy szczęśliwe koty, bo kot niewidzący nie jest kaleką. W bezpiecznych, domowych warunkach cieszy się życiem, kocha i potrzebuje TWOJEJ MIŁOŚCI.

O Autorze

Ja Pacze Sercem Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym powstała po to, by wydobywać bezdomne koty niewidzące i niedowidzące z ciemności, bólu oraz beznadziei i tworzyć dla nich świat pełen kolorów miłości, czułości i bezpieczeństwa. Opiekujemy się, leczymy i znajdujemy dla nich nowe domy i odpowiedzialnych, kochających opiekunów.

Działamy od października 2012 roku, od 2016 roku jako samodzielna Fundacja.
Od 2019 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Nasze starania zostały wyróżnione nagrodami:

😻 Kociarz Roku 2016
😻 Serce dla Zwierząt 2017

Z roku na rok mamy coraz więcej pracy, bo trafia do nas coraz więcej zwierząt w potrzebie, ale z drugiej strony możemy się pochwalić coraz większą liczbą wolontariuszy, a także osób, które adoptują naszych podopiecznych.

Wszyscy działamy charytatywnie, więc każda złotówka od darczyńców bezpośrednio wspiera diagnostykę, leczenie, operacje (najczęściej enukleacji), zakup niezbędnych leków oraz karmy i żwirku. Ponieważ niesiemy pomoc ślepaczkom w całej Polsce, zbieramy też fundusze na transport kotów do naszych domów tymczasowych.

Od 2014 roku wspieramy też koty niewidome i niedowidzące z ogarniętej wojną Ukrainy. Od 24 lutego, czyli od wybuchu wojny totalnej, przyjęliśmy do naszych domów tymczasowych wielu kocich uchodźców. W 2022 pod naszą opiekę trafiło 407 ślepaczków (tak nazywamy pieszczotliwie nasze koty), w tym 93 z Ukrainy.

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Za każdym z uratowanych pyszczków kryje się niepoliczalna radość, ale i policzalny wysiłek finansowy, bo wspierane przez nas koty są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Zanim są gotowe, by znaleźć swój dom „na zawsze”, muszą zazwyczaj przejść długie leczenie, które wiąże się z wielomiesięcznym pobytem w naszych domach tymczasowych.

Każdy ślepaczek to wiele wizyt u najlepszych specjalistów, operacje, zażywanie drogich leków. Chorobom oczu towarzyszą często również inne poważne schorzenia, takie jak zaburzenia neurologiczne, cukrzyca, choroby tarczycy, niebezpieczne infekcje, nadciśnienie, choroby nerek. To zaś wiąże się z kolejnymi kosztami, np. specjalnej karmy, suplementów diety, specjalistycznych konsultacji.

                                                   

Ślepaczki patrzą ufnie (jednym oczkiem, dwoma oczkami albo szóstym zmysłem) na to nasze stawanie na głowie, żeby na wszystko wystarczyło. A my wiemy, że musimy dać radę. Fundacja może działać tylko dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach, ponieważ nie otrzymujemy żadnych środków publicznych, nawet tych najbardziej powszechnych, czyli talonów na sterylizację. Wszystkie koszty pokrywamy ze środków własnych. Jednak obiecaliśmy ślepaczkom, że żadnego nie zostawimy bez pomocy i dlatego teraz zwracamy się o wsparcie do Was.

Możemy pomagać dzięki wrażliwości i dobrym sercom naszych Patronek i Patronów.Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Gosia Gasek
Gosia Gasek
Próg: 50 zł
Martyna Prochowska
Martyna Prochowska
Próg: 20 zł
Maciej Gajda
Maciej Gajda
Próg: 50 zł
Dawid Piotrowski
Dawid Piotrowski
Próg: 20 zł
Katarzyna Pakuła
Katarzyna Pakuła
Próg: 10 zł
Izabela Gipsiak
Izabela Gipsiak
Próg: 20 zł