Fundacja Sama Mama

W Patronite od 09.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2104

Liczba Patronów: 2866

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
100 miesięcznie
100 łącznie
Pojawiliśmy się w tej globalnej wiosce, jaką jest Internet, po to, by pomagać mamom, kobietom w samodzielnym macierzyństwie. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli jeszcze bardziej wspomóc i pokazać kobietom, że nie są same.

O Autorze

Fundacja Sama Mama swoje działania kieruje głównie (co być może zaskoczy:) do kobiet-Mam, szczególnie wspieramy kobiety w sytuacji okołorozwodowej, samodzielnie opiekujących się dziećmi.

Dlaczego do mam? Ponieważ w naszym społeczeństwie, w wielu kręgach wciąż pokutuje pogląd, opinia, że samotna mama, rozwódka zasługuje na potępienie, jest “wybrakowana”, coś z nią jest “nie tak”. To sprawia, że takie kobiety przestają wierzyć w siebie, swoje możliwości, często tracą chęć do życia, do zmian na lepsze. Nierzadko są to kobiety smutne, przemęczone i nieszczęśliwe.

Swoimi działaniami pragniemy zmienić chociaż odrobinę ich postrzeganie swojego życia, a także postrzeganie ich przez społeczeństwo.

Jak działamy?

Chociaż jesteśmy młoda organizacją, bo powstaliśmy w 2021 roku, to na swoim koncie mamy liczne sukcesy i wiele inicjatyw:

 • Live’y - nasza duma. To cykliczne rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin. Przekazywane treści pomagają zrobić krok w stronę odbudowania poczucia własnej wartości czy rozwiązać problemy związane z wychowaniem dzieci. Rozmowy są dostępne na naszym kanale YouTube -> Sama Mama TV.
 • Szkolenia i warsztaty - zarówno stacjonarne, jak i on-line, z których skorzystało wiele mam.

   

 • Kurs on-line - na tę chwilę na swoim koncie mamy jeden: "Zarządzanie sobą w czasie", ale już planujemy kolejne edukacja.sama-mama.pl.
 • Portal SAMA MAMA sama-mama.pl to jest niesamowita współpraca z osobami, które z przyjemnością dzielą się swoją wiedzą. Publikowane są artykuły na tematy bliskie kobietom jak uroda, wychowanie czy kwestie psychologiczne związane z trudnymi sytuacjami.

 

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie jeszcze efektywniej działać i realizować kolejne projekty - te małe i te duże 🙂


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jowita Martyniak-Lech
Jowita Martyniak-Lech
Próg: 100 zł