Szkoła Zen Kwan Um

W Patronite od 03.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 300

Liczba Patronów: 478

Zostań Patronem
Kup na prezent
36 patronów
1 844 miesięcznie
20 192 łącznie
Warszawski Ośrodek Zen. Od 40 lat propagujemy autentyczną linię medytacji wywodzącą się z przekazu koreańskiego mistrza zen Seung Sahna. Organizujemy codzienne praktyki, odosobnienia i trening rezydencki oraz szerzymy buddyjską edukację na kanale YT z autoryzowanymi polskimi nauczycielami.

O Autorze

Kim jesteśmy?

Jesteśmy buddyjskim świeckim ośrodkiem medytacji, posiadającym korzenie w koreańskiej tradycji zen. Założycielem naszej szkoły jest mistrz zen Seung Sahn, mnich największego koreańskiego Zakonu Chogye, 78 patriarcha w linii przekazu zen. Linia naszego przekazu rozpoczyna się od samego Buddy Śakjamuniego, a nasze korzenie sięgają nauczania takich wielkich mistrzów jak legendarny mistrz zen Bodhidharma, Szósty Patriarcha Hui Neng, Matsu, Lin Chi i koreański mistrz zen Man Gong. 

Nasi nauczyciele

Spadkobiercami Dharmy mistrza zen Seung Sahna są Bon Shim SSN (Aleksandra Porter) i Joeng Hye SSN (Andrzej Piotrowski). Po polsku mówią również nasi Mistrzowie Dharmy: Chon Mun Sunim JDPS, Igor Piniński JDPSN i Bogumiła Malinowska JDPSN. Nasz szkoła charakteryzuje się nauczaniem wskazującym bezpośrednio na jasny umysł sprzed myślenia, umysł ‘nie wiem’, który jest naturalnym stanem umysłu, jaki każdy z nas już posiada pod zaciemniającymi go myślami i przeszkadzającymi emocjami. 

Cel - popularyzacja medytacji i nauk buddyzmu

Zdajemy sobie sprawę, że pomimo dostępnej wiedzy, książek i artykułów dotyczących buddyzmu czy medytacji, ścieżka zen wciąż może wydawać się trudna albo niejasna. Dlatego właśnie tworzymy dla was rzetelne i przystępne źródło wiedzy z zakresu medytacji, praktyki zen i doktryny buddyjskiej, jednocześnie podkreślając, jak niezwykle potrzebna i aktualna jest we współczesnym świecie.

Dołącz się i pomóż

Jeżeli korzystasz z naszego kanału, uczysz się i praktykujesz z nami nieformalnie online lub oficjalnie offline, prosimy Cię o rozważenie wsparcia naszej Szkoły. Szczodrość (dana) jest jedną z ośmiu buddyjskich praktyk doskonałości (paramit).

Na co idzie twoje wsparcie / Aktualna sytuacja Szkoły

Aktualna sytuacja ekonomiczna w kraju stale podnosi koszty prowadzenia Szkoły i ośrodka. Nasza świątynia w Falenicy liczy około 40 lat, budynki są stare i wymagają ciągłej naprawy, a potrzeba ogrzewania tak dużej powierzchni wiąże się z ogromnymi kosztami. W tym wszystkim chcemy jednocześnie, żeby działania naszej Szkoły cechowały się dobrą organizacją, skuteczną komunikacją i nowoczesną edukacją dobrej jakości. To wszystko kosztuje. Większość z nas pracuje w charakterze wolontariuszy, w formie wymiany barterowej lub opiera się na podstawowym wynagrodzeniu.

Wsparcie finansowe i praktyka szczodrości

Stąd nasza otwarta prośba o wsparcie finansowe. Dzięki dodatkowej, nawet drobnej, nie obciążającej twojego portfela pomocy umożliwiasz nam dalsze stabilne funkcjonowanie, rozwój Szkoły, profesjonalną organizację, popularyzację niezwykle potrzebnych i cennych w dzisiejszych czasach nauk Buddy Śakjamuniego i w końcu odpowiednie wynagrodzenie dla osób stale zaangażowanych w działania Szkoły.

Zostań naszym patronem i ustaw stały przelew! Jeśli chcesz dokonać jednorazowego wsparcia - wybierz opcję Paypal lub kartę. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Chachulska
Monika Chachulska
Próg: 108 zł
Mikołaj Kożuch
Mikołaj Kożuch
Próg: 12 zł
Rafał Kryński
Rafał Kryński
Próg: 108 zł
Ania Rath
Ania Rath
Próg: 48 zł
ZBIGNIEW Wiśniewski
ZBIGNIEW Wiśniewski
Próg: 48 zł
Grzegorz Maciejewski
Grzegorz Maciejewski
Próg: 12 zł