Wyprawy Leona

W Patronite od 31.10.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 424

Liczba Patronów: 323

Zostań Patronem
Kup na prezent
62 patronów
Od kilku lat zajmuję się eksploracją nieczynnych kopalni na terenie Dolnego Śląska i nie tylko. Ryzykowne hobby, ale sprawiające mi przyjemność :) Moje relacje znajdziecie na stronie www, YouTube oraz profilu na Facebooku

O Autorze

Kim jestem?

Blogerem? Fotografem? Eksploratorem? Połączeniem tego wszystkiego i nazywam się Rafał Romanik. Od kilku lat prowadzę dla Was stronę poświęconą eksploracji podziemnej, WyprawyLeona, oraz kanał na YouTube. Nie ukrywam, hobby mam nietypowe, bo ile osób czeka z utęsknieniem na weekend, żeby wejść do opuszczonej i walącej się kopalni węgla, lub uranu? Kto w niedzielne poranki brodzi do pasa w wodzie, żeby dojść do najdalszej części podziemnego wyrobiska? Garstka...Czym się zajmuję?

Eksploracja  podziemna polega na eksploracji obiektów pokopalnianych w tym szybów i sztolni. Jest to pasja bardzo niebezpieczna, ale sprawiająca mi radość. Dwutlenek węgla, siarkowodór, brak tlenu i waląca się obudowa, albo jej brak jest w tym hobby na porządku dziennym. Dlatego tak ważna jest rozwaga i zgrany zespół dysponujący odpowiednim sprzętem. Nierozwaga może doprowadzić do wypadku

 

Początkowo tematyka bloga jak i kanału skupiała się wyłącznie na kopalniach, aczkolwiek staram się poruszać temat również pośrednio związane z górnictwem

 

Eksploracja podziemna jest hobbym bardzo niebezpiecznym, dlatego też na każdym kroku muszę uważać, by nowego filmu nie przypłacić życiem


 

Co nie zmienia faktu, że to eksploracja opuszczonych kopalni sprawia mi najwięcej przyjemności. 


 

Dlaczego dołączyłem do Patronite?

Z chęci wzbogacenia się? Oczywiście, że nie. Na filmach z YouTube nie zarabiam, więc wszystkie koszta muszę brać na siebie, co nie zawsze jest możliwe.  Na te koszta składa się wyspecjalizowany sprzęt, jak chociażby detektor wielogazowy, który kosztuje 8000zł, czy kwestie związane z dojazdami. Patronite odciąża mój domowy budżet i pozwala inwestować w bezpieczeństwo.

Pozdrawiam, Leon :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Grabowski
Mateusz Grabowski
Próg: 20 zł
Bruno Stelmaszyk
Bruno Stelmaszyk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
BB
BB
Próg: 15 zł
Pawel Wroblewski
Pawel Wroblewski
Próg: 20 zł
Dawid Sołowianiuk
Dawid Sołowianiuk
Próg: 20 zł