Wywiadowcy - rozmowy na dachu

W Patronite od 08.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1835

Liczba Patronów: 1419

Zostań Patronem
Kup na prezent
„Wywiadowcy Podcast” to rozmowy wbrew mainstreamowym trendom. Zapraszamy gości nie według klucza popularności, ale klucza ciekawości. Odkrywamy nowe tematy i penetrujemy mało znane terytoria.

O Autorze

„Wywiadowcy Podcast” to my - Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. Nasze wywiady przez lata ukazywały się między innymi w „Playboyu”, „Przekroju” i „Filmie”. Wszystkie, a jest ich kilkaset, możecie – nieodpłatnie - przeczytać na stronie wywiadowcy.pl

Napisaliśmy razem także trzy książki. To wywiady-rzeki z Markiem Dyjakiem, Jackiem Gmochem i Andrzejem Sewerynem. Wszystkie były bestsellerami. Wszystkie możecie wciąż kupić w dobrych księgarniach.

Nasz pierwszy wspólny wywiad jako „Wywiadowcy” zrobiliśmy w 2004 roku. Czyli pracujemy w duecie tak długo, jak Polska jest w Unii Europejskiej, Marek Belka został premierem, zakończyła się tzw. afera Rywina, a Wojciech Smarzowski nakręcił „Wesele”. Dodatkowo uruchomiono Facebooka (!), a na Ukrainie sfałszowano wybory i zaczęła się „pomarańczowa rewolucja”. Mało tego, urodzone wtedy dzieci właśnie stają się pełnoletnie. Jednak my wciąż czujemy się młodzi. I co najważniejsze - wciąż lubimy rozmawiać.

Dlatego niedawno wyemigrowaliśmy z prasy do internetu, odpalając serię rozmów z niezwykłymi gośćmi, których zapraszamy na nasz podcastowy dach na Nowym Mieście w Warszawie. Efekty tej pracy możecie znaleźć na Apple Podcasts, Spotify i YouTube. Zajrzyjcie na nasze kanały, polubcie, zasubskrybujcie, wesprzyjcie. Dzięki Wam mamy szansę pracować przez kolejnych 18 lat :-)

---
Dlaczego Patronite?

Regularne nagrywanie wywiadów to mnóstwo pracy. Nie tylko musimy się przygotować do każdej rozmowy, ale także ją nagrać (audio i wideo), następnie zmontować i opublikować na stronie wywiadowcy.pl oraz na naszych kanałach Spotify i YouTube. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zrobienia zdjęć, przygotowania relacji, plansz startowych, zapowiedzi i last but not least... obsługa mediów społecznościowych. To praca dla kilkuosobowej redakcji. Realizacja każdego odcinka wymaga kilku dni intensywnej pracy.

Owszem, my tę pracę bardzo lubimy, daje nam sporo satysfakcji, ale w gruncie rzeczy tworzenie „Wywiadowcy Podcast” to zajęcie hobbystyczne, mające charakter działalności pro publico bono. Biorąc pod uwagę, że o wiele bardziej skupiamy się na walce o jakość, niż na staraniach o lajki, suby i kliki, to sensowna monetyzacja naszych kanałów właściwie nie wchodzi w grę. Jeśli nadal chcemy zapraszać ciekawych, ale niekoniecznie znanych szerokiej publiczności gości, to Patronite wydaje się dla nas jedynym dobrym rozwiązaniem.

Za środki zebrane na Patronite chcemy opłacić tylko jedno – czas. Czas, który z pełnym zaangażowaniem poświęcamy produkcji kolejnych odcinków. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że bez Patronite nie będziemy mogli regularnie nagrywać, bo inne nasze obowiązki zawsze będą ważniejsze. Patronite to dla nas szansa na profesjonalizację podcastowej działalności i regularne dostarczanie Wam ciekawych treści. Dlatego nie wahamy się prosić o wsparcie.

Wesprzyjcie nas, a nie będziecie zawiedzeni. Gwarantujemy to nie tylko naszym słowem, ale także wieloletnią pracą, której efekty od dawna udostępniamy na stronie wywiadowcy.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent