Avatar użytkownika

Wywiadowcy - rozmowy na dachu

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

„Wywiadowcy Podcast” to rozmowy wbrew mainstreamowym trendom. Zapraszamy gości nie według klucza popularności, ale klucza ciekawości. Odkrywamy nowe tematy i penetrujemy mało znane terytoria.

„Wywiadowcy Podcast” to my - Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke. Nasze wywiady przez lata ukazywały się między innymi w „Playboyu”, „Przekroju” i „Filmie”. Wszystkie, a jest ich kilkaset, możecie – nieodpłatnie - przeczytać na stronie wywiadowcy.pl

Napisaliśmy razem także trzy książki. To wywiady-rzeki z Markiem Dyjakiem, Jackiem Gmochem i Andrzejem Sewerynem. Wszystkie były bestsellerami. Wszystkie możecie wciąż kupić w dobrych księgarniach.

Nasz pierwszy wspólny wywiad jako „Wywiadowcy” zrobiliśmy w 2004 roku. Czyli pracujemy w duecie tak długo, jak Polska jest w Unii Europejskiej, Marek Belka został premierem, zakończyła się tzw. afera Rywina, a Wojciech Smarzowski nakręcił „Wesele”. Dodatkowo uruchomiono Facebooka (!), a na Ukrainie sfałszowano wybory i zaczęła się „pomarańczowa rewolucja”. Mało tego, urodzone wtedy dzieci właśnie stają się pełnoletnie. Jednak my wciąż czujemy się młodzi. I co najważniejsze - wciąż lubimy rozmawiać.

Dlatego niedawno wyemigrowaliśmy z prasy do internetu, odpalając serię rozmów z niezwykłymi gośćmi, których zapraszamy na nasz podcastowy dach na Nowym Mieście w Warszawie. Efekty tej pracy możecie znaleźć na Apple Podcasts, Spotify i YouTube. Zajrzyjcie na nasze kanały, polubcie, zasubskrybujcie, wesprzyjcie. Dzięki Wam mamy szansę pracować przez kolejnych 18 lat :-)