ks. Maciej Słyż

W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 559

Liczba Patronów: 652

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
823 miesięcznie
45 385 łącznie
Szczęść Boże, nazywam się Maciej Słyż. Jestem katolickim księdzem diecezjalnym. Od ponad 7 lat jestem również misjonarzem Fidei Donum posługującym w peruwiańskich Andach. Dziękuję, że poświęcasz swój czas i coś więcej aby pomóc w naszej misji.

O Autorze

Zapraszam na opisową przejażdżkę do Huancayo. Na początek lądujesz w stolicy. Jest ona dość szara i ponura na pierwszy rzut oka przez okno samolotu. Ale to tylko przystanek na drodze. Droga z Limy poprzez pasma górskie zajmuje około 6 godzin, przy dobrej pogodzie i zwyczajnym ruchu (nie licz na zwyczajny ruch. To główna arteria łącząca centralne Andy z wybrzeżem!). Aby dojechać do Huancayo należy pokonać przełęcz nad Ticlio znajdującą się na wysokości 4818 m. 

Polecam po drodze zatrzymać się w zajeździe niedaleko San Mateo de Huanchor (3200 m.) na mate de coca. Pokonanie przełęczy będzie miało o wiele łagodniejszy przebieg. Polecam też skosztować miejscowego caldo de pollo (taki nasz rosół z kury). Czasami komuś o delikatniejszym żołądkowym usposobieniu jedzenie cięższych potraw może się zwrócić.

Parafia Santo Cura de Ars w Huancayo mieści się przy Jirón Los Montes 340, na osiedlu Pio Pata, w dzielnicy El Tambo. Tu zostałem skierowany do pracy misyjnej. Przyjechałem tu 17 października 2012 roku. Mieszkam i realizuje misyjne dzieło juz prawie 8 lat.

W międzyczasie nagrywam raz na jakiś czas programy apologetyczne na kanale YouTube o nazwie Panarion.

Ale niedawno trafiłem również i tutaj. Naszą pracę misyjną i ludzi, którym chcemy pomagać polecam  Twojej modlitwie i wsparciu (?). W sumie po to jest przecież ten Patronite. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Nowak
Tomasz Nowak
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Radosław Mikorski
Radosław Mikorski
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Radosław Olesiński
Radosław Olesiński
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł