ks. Maciej Słyż

W Patronite od 14.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 138

liczba Patronów: 165

60 patronów
1 960 zł miesięcznie
2 280 zł łącznie

Misja Huancayo - COVID19

2 500 zł

91%

osiągnięto

220 zł

brakuje

W chwili obecnej jesteśmy w sytuacji kiedy nasze parafie są zamknięte. Wciąż jednak musimy je utrzymywać i opłacać osoby które z nami pracują. Dodatkowo każdego tygodnia przygotowujemy paczki żywnościowe i sanitarne dla osób potrzebujących z naszej parafii, dla rodzin najbiedniejszych oraz dla imigrantów z Wenezueli. Stąd ten cel (mam nadzieję krótko trwały) i moja prośba o wsparcie.

Kawiarenka parafialna

5 000 zł

45%

osiągnięto

2 720 zł

brakuje

Udało się nam już zrobić wiele. Odnowiliśmy ostatnio Salon Parafialny (wygląda naprawdę super). W ciągu ostatnich 4 lat temu udało się nam wykonać poważną inwestycję i wymienić pokrycie dachowe wszystkich pomieszczeń. Jednak wciąż się rozglądamy jak możemy sprawić, aby miejsca gdzie się spotykamy z ludźmi były bardziej przytulne. Od kilku lat chodzi za nami pomysł powiększenia i renowacji jednego z pomieszczeń, które każdej niedzieli służy nam jako jadłodajnia (jedynie teraz w czasie epidemii jest zakaz aby była otwarta). NAtomiast w ciągu tygodnia spotykamy się tam czasami na kawie i ciastku, które przygotowuje nasz wikary Piotrek. Pomieszczenie można powiększyć, dzięki temu w niedzielę będzie można zwiększyć liczbę osób które będą mogły przyjść na obiad a w tygodniu będzie miejsce na spotkania z młodymi i starszymi.

Kwota o którą proszę, nie jest chyba za wielka. Jest tak dlatego, ponieważ część pieniędzy myślimy otrzymać z funduszu misyjnego, niewielką część będzie mogła pokryć parafia z różnych akcji zarobkowych, które organizujemy. Cóż, tak to wygląda. Dziękuję z góry za zainteresowanie i pomoc. Bóg zapłać.
Zostań Patronem