ks. Maciej Słyż

W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 211

Liczba Patronów: 271

Zostań Patronem
59 patronów
2 086 miesięcznie
29 380 łącznie
Szczęść Boże, nazywam się Maciej Słyż. Jestem katolickim księdzem diecezjalnym. Od ponad 7 lat jestem również misjonarzem Fidei Donum posługującym w peruwiańskich Andach. Dziękuję, że poświęcasz swój czas i coś więcej aby pomóc w naszej misji.

O Autorze

Zapraszam na opisową przejażdżkę do Huancayo. Na początek lądujesz w stolicy. Jest ona dość szara i ponura na pierwszy rzut oka przez okno samolotu. Ale to tylko przystanek na drodze. Droga z Limy poprzez pasma górskie zajmuje około 6 godzin, przy dobrej pogodzie i zwyczajnym ruchu (nie licz na zwyczajny ruch. To główna arteria łącząca centralne Andy z wybrzeżem!). Aby dojechać do Huancayo należy pokonać przełęcz nad Ticlio znajdującą się na wysokości 4818 m. 

Polecam po drodze zatrzymać się w zajeździe niedaleko San Mateo de Huanchor (3200 m.) na mate de coca. Pokonanie przełęczy będzie miało o wiele łagodniejszy przebieg. Polecam też skosztować miejscowego caldo de pollo (taki nasz rosół z kury). Czasami komuś o delikatniejszym żołądkowym usposobieniu jedzenie cięższych potraw może się zwrócić.

Parafia Santo Cura de Ars w Huancayo mieści się przy Jirón Los Montes 340, na osiedlu Pio Pata, w dzielnicy El Tambo. Tu zostałem skierowany do pracy misyjnej. Przyjechałem tu 17 października 2012 roku. Mieszkam i realizuje misyjne dzieło juz prawie 8 lat.

W międzyczasie nagrywam raz na jakiś czas programy apologetyczne na kanale YouTube o nazwie Panarion.

Ale niedawno trafiłem również i tutaj. Naszą pracę misyjną i ludzi, którym chcemy pomagać polecam  Twojej modlitwie i wsparciu (?). W sumie po to jest przecież ten Patronite. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
50 zł miesięcznie
Marek Domański
Marek Domański
10 zł miesięcznie
Ryszard Koszczyński
Ryszard Koszczyński
50 zł miesięcznie
Anonimowy patron
50 zł miesięcznie
Katarzyna Perkowska
Katarzyna Perkowska
20 zł miesięcznie
Krzysztof Dobosz
Krzysztof Dobosz
500 zł jednorazowo