ks. Maciej Słyż

W Patronite od 14.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 88

liczba Patronów: 140

86 patronów
2 898 zł miesięcznie
7 348 zł łącznie
Szczęść Boże, nazywam się Maciej Słyż. Jestem katolickim księdzem diecezjalnym. Od ponad 7 lat jestem również misjonarzem Fidei Donum posługującym w peruwiańskich Andach. Dziękuję, że poświęcasz swój czas i coś więcej aby pomóc w naszej misji.

O Autorze

Zapraszam na opisową przejażdżkę do Huancayo. Na początek lądujesz w stolicy. Jest ona dość szara i ponura na pierwszy rzut oka przez okno samolotu. Ale to tylko przystanek na drodze. Droga z Limy poprzez pasma górskie zajmuje około 6 godzin, przy dobrej pogodzie i zwyczajnym ruchu (nie licz na zwyczajny ruch. To główna arteria łącząca centralne Andy z wybrzeżem!). Aby dojechać do Huancayo należy pokonać przełęcz nad Ticlio znajdującą się na wysokości 4818 m. 

Polecam po drodze zatrzymać się w zajeździe niedaleko San Mateo de Huanchor (3200 m.) na mate de coca. Pokonanie przełęczy będzie miało o wiele łagodniejszy przebieg. Polecam też skosztować miejscowego caldo de pollo (taki nasz rosół z kury). Czasami komuś o delikatniejszym żołądkowym usposobieniu jedzenie cięższych potraw może się zwrócić.

Parafia Santo Cura de Ars w Huancayo mieści się przy Jirón Los Montes 340, na osiedlu Pio Pata, w dzielnicy El Tambo. Tu zostałem skierowany do pracy misyjnej. Przyjechałem tu 17 października 2012 roku. Mieszkam i realizuje misyjne dzieło juz prawie 8 lat.

W międzyczasie nagrywam raz na jakiś czas programy apologetyczne na kanale YouTube o nazwie Panarion.

Ale niedawno trafiłem również i tutaj. Naszą pracę misyjną i ludzi, którym chcemy pomagać polecam  Twojej modlitwie i wsparciu (?). W sumie po to jest przecież ten Patronite. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem