Avatar użytkownika

Radio Zamek Nadaje

156
patronów
4 478 
miesięcznie
94 724 
łącznie
156
patronów
4 478 zł 94 724 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

8 zł miesięcznie
Każda wpłata to dla nas ważne wsparcie - cieszmy się, że jesteś z nami na pokładzie Radia Zamek Nadaje! Wszystkie osoby wspierające mają dostęp do podcastów audycji oraz zamkniętej grupy Patronów Radia Zamek Nadaje na Facebooku gdzie:

• poznasz redaktorki i redaktorów oraz patronki i patronów Radia,

• będziemy publikować materiały wideo i transmisje live pokazujące co dzieje się na co dzień w przestrzeniach Zamku, a dzieje się naprawdę dużo!

• będziemy rozmawiać o tematach poruszanych na antenie i kierunkach rozwoju Radia,

8 to nie dużo, ale obrócone to nieskończoność, dlatego przesyłamy niekończące się podziękowania!

18 zł miesięcznie
Dziękujemy, każde 18 zł umożliwia nam twórcze nadawanie! Wpłacając tę kwotę:

• otrzymujesz dostęp do streamingów wydarzeń artystycznych, które organizujemy w naszym Studiu Muzycznym im. Witkacego,

• masz pierwszeństwo w zapisach na płatne koncerty i wydarzenia artystyczne organizowane przez Radio Zamek Nadaje,

• otrzymujesz wszystkie korzyści z poprzedniego progu.
28 zł miesięcznie
Dziękujemy, wpłacając tę kwotę pomagasz nam stawiać kolejne twórcze kroki! W ramach podziękowania:

• otrzymujesz co roku wskazane przez Ciebie muzyczne wydawnictwo, będące efektem naszej twórczości,

• raz w roku otrzymujesz wstęp na dowolnie wybrane, organizowane przez nas wydarzenie artystyczne,

• otrzymujesz wszystkie korzyści z poprzednich progów.


48 zł miesięcznie
Dziękujemy, większe kwoty to większe twórcze kroki! Zasilając zamkowy skarbiec taką kwotą:

• raz w roku otrzymujesz wybraną koszulkę, którą możesz znaleźć w naszym zamkowym sklepie, oferującym gadżety zespołów muzycznych naszego wydawnictwa,

• wyślemy Ci odznakę współtwórcy Radia Zamek Nadaje,

• otrzymujesz wszystkie korzyści z poprzednich progów.
108 zł miesięcznie
Dziękujemy, 108 to dla nas szczególnie pomyślna liczba! Jeżeli masz możliwość tak hojnie zasilić nasz zamkowy skarbiec i chcesz wspomóc materialne podstawy naszego twórczego nadawania, to opcja dla Ciebie. Wpłacając tę kwotę:

• otrzymujesz zaproszenie do Zamku, odwiedź nas, a pokażemy Ci naszą pracę od kuchni,

• co roku otrzymujesz trzy wejściówki na wybrane artystyczne wydarzania, organizowane przez Radio Zamek Nadaje,

• możesz skorzystać z wszystkich nagród wymienionych w poprzednich progach.

198 zł miesięcznie
Dziękujemy, że zdecydowałaś/eś się tak hojnie nas wesprzeć, pokazując tym samym swoją postawę wobec niezależnych, twórczych działań - to wiele dla nas znaczy, inspiruje i dodaje energii do działania! W ramach tego progu:

• co roku otrzymujesz dwie koszulki i dwa muzyczne wydawnictwa z naszego zamkowego sklepu,

• jeżeli zechcesz nasi redaktorzy nagrają i wyślą Ci specjalne podziękowania za Twoje wsparcie,

• pozdrowimy od Ciebie na antenie Radia trzy wybrane osoby i nadamy dla nich wybraną przez Ciebie, muzyczną pocztówkę,

• otrzymujesz wszystkie korzyści z poprzednich progów.
498 zł miesięcznie
Brak słów, po prostu z całego serca dziękujemy! Chcąc odzwierciedlić naszą wdzięczność:

• dostajesz specjalne zaproszenie do Radia Zamek Nadaje, w ramach którego możesz nie tylko obserwować nasze działania, ale także sprawdzić się w roli redaktora i poprowadzić wspólnie z nami audycję radiową,

• masz wstęp na wszystkie wydarzania artystyczne organizowane przez Radio Zamek Nadaje (po wcześniejszym potwierdzeniu uczestnictwa),

• otrzymujesz wszystkie nagrody z poprzednich progów.
1108 zł miesięcznie
Wybierz 1108 zł
8 dostępnych miejsc
To specjalny próg dla mecenasów Radia Zamek Nadaje. Kultura aby wzrastała potrzebuje zaangażowania i wsparcia - to dla nas wielka radość, że są osoby, dla których Kultura jest szczególnie ważna! Dziękujemy wszystkim, którzy wykazują się zrozumieniem oraz zaangażowaniem i wspierają Kulturę, każdy w ramach swoich możliwości.

Otrzymujesz nagrody ze wszystkich progów, dodatkowo zaprosimy Cię do rady programowej Radia Zamek Nadaje.

Spotkajmy się i porozmawiajmy co możemy razem zrobić (obalanie rządów, bunty, strajki, manifestacje, dobre koncerty i wiele innych).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Radio Zamek Nadaje w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zapraszamy na spotkanie z naszym nadawaniem, które otwiera nową, inspirującą przestrzeń dialogu, ekspresji i twórczego działania - zabierzemy Was w podróż po alternatywnych światach muzyki, sztuki, kultury. 

Nadajemy z samego centrum Jawora, średniowiecznego Zamku Piastowskiego. Miejsce to przez znaczną część swojej historii było więzieniem, w tym nazistowskim i komunistycznym. W końcówce lat 80 artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać przestrzeń Zamku do twórczej działalności. W tym miejscu powstała alternatywna przestrzeń, w której uformowała się Samoorganizacja Artystyczna Zamek Nadaje.

Jesteśmy kolektywem indywidualistów, spotkaniem artystów, aktywistów, wizjonerów, awangardową działalnością artystyczną i społeczno-kulturową, która trwa ponad 30 lat i ciągle wzrasta, twórczo ewoluuje.

Podstawą naszego działania jest wolność, to właśnie ona jest matką sprawczości, którą obdarzony jest człowiek. Poprzez swoje wybory, działania, bądź obojętność, codziennie kreujemy rzeczywistość, a kreacja ta oddziałuje na Innych. Świat, który nas otacza jest wspólnotą naszych kreacji, które wzajemnie na siebie oddziałują.

Jakie będzie nasze wspólne, wzajemne oddziaływanie, czy będziemy wzrastać jako ludzie, czy będziemy bliżej siebie, otwarci na siebie, otwarci na inność. Chcemy świadomie i aktywnie uczestniczyć w twórczej kreacji świata, wykorzystywać naszą wolność w jej pozytywnym ujęciu, dając od siebie to co najlepsze, skierowani ku dobru, urzeczywistniać je w twórczym działaniu.

Pomysł aby stworzyć Radio Zamek Nadaje i Studio Muzyczne im. Witkacego zrodził się chwilę po tym jak Kultura i my wszyscy wylądowaliśmy na kwarantannie. W pierwszym tygodniu pierwszego lockdownu Smalec i Lisu spotkali się w Zamku i zagrali koncert Ga-Ga Zielone Żabki, który transmitowali na żywo za pomocą telefonu i Facebooka. Występ na żywo oglądało kilkaset osób, pod transmisją pojawiło się setki komentarzy i podziękowań za energię i przekaz, które były bardzo potrzebne w tych trudnych czasach – poniżej zapis wideo z tego wydarzenia:

Kolejną spontaniczną inicjatywą była audycja „Zamek Nadaje Kulturę w czasie kwarantanny” transmitowana na żywo na FB Zamek Nadaje, prezentująca muzykę zespołów związanych z Zamkiem, a jest tego sporo, około 40 zespołów muzycznych i setki płyt – poniżej zapis wideo tej inicjatywy: 

Inicjatywa koncertów transmitowanych na żywo z Zamku i audycji napotkała ograniczenia w postaci niewystarczającego łącza internetowego, braków w sprzęcie technicznym oraz technologi nadawania. Kolejne próby transmisji kończyły się niepowodzeniem, co doprowadziło do zawieszenia działań. 

Czasy dla Kultury były ciągle niesprzyjające, a możliwości wykonywania i prezentowania twórczości artystycznej mocno ograniczone.  Zamek, a dzieje się już tak od ponad 30 lat, pełnił rolę miejsca, gdzie można się twórczo spotykać i właśnie w wyniku takich twórczych spotkań Lisa i Cubicsa, powstał plan stworzenia przestrzeni oraz technologi, które pozwolą na rozpoczęcie profesjonalnego nadawania.

Wtedy zrodziła się idea Radia Zamek Nadaje i Studia Muzycznego im. Witkacego, która naturalnie uzupełnia i wzbogaca inicjatywy artystyczne i kulturalno-społeczne podejmowane w ramach Samoorganizacji Artystycznej Zamek Nadaje. 

Jak to zazwyczaj bywa, aby idea mogła się urzeczywistnić potrzeba ludzi, funduszy i pracy. Pierwszy etap działań to pozyskanie funduszy, w które zaangażowani byli Lisu i Cubics. Działania zakończyły się powodzeniem dzięki dotacji z Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej w Jeleniej Górze. 

Pozyskaliśmy fundusze umożliwiając adaptację pomieszczeń, zakup sprzętu technicznego oraz stworzenie technologi nadawania. Teraz potrzeba było ludzi, chętnych do wolontariackiej pracy, a pracy było bardzo dużo, gdyż wszystkie działania począwszy od budowlano-adaptacyjnych, przez biurowe, organizacyjne, promocyjne, techniczne, dziennikarskie, informatyczne i artystyczne wykonywaliśmy samodzielnie.

Dość szybko zorganizowaliśmy ekipę, do inicjatywy włączyli się zamkowi artyści, aktywiści i sympatycy, dodatkowo przybyła odsiecz z Tatr oraz jeszcze kilku magicznych miejsc w Polsce. Ruszyliśmy do prac, które trwały przez prawie cały 2021 rok. Tak wyglądały efekty naszych prac w październiku, prezentowane w odcinkach serwisu Zamek Nadaje info:

 

W połowie listopada sytuacja stawała się coraz bardziej klarowna, byliśmy coraz bliżej gotowości do nadawania! W tym czasie zapadły decyzje, 4 grudnia odbędzie się Inauguracja Radia Zamek Nadaje, a 6 grudnia ruszamy z nadawaniem ramówki radiowej: 

 

Jak zaplanowaliśmy tak zrobiliśmy, 4 grudnia mieliśmy wielką przyjemność gościć przybyłych w nowo powstałym Studiu Muzycznym im. Witkacego. Goście mieli okazję przekonać się jak wspaniale brzmi nasze zamkowe Studio Muzyczne, w którym odbyły się pierwsze, inauguracyjne koncerty. Niebawem na YT Zamek Nadaje pojawi się wideo z tego wydarzenia.

Dwa dni później, 6 grudnia o godzinie 7 rano nadaliśmy pierwszą poranną audycję w składzie redaktorskim: Lisu, Cubics i Smalec. Od tamtej historycznej chwili, możemy z radością mówić, że Radio Zamek Nadaje! O tym kto, co i kiedy nadaje możecie dowiedzieć się na stronie Radia, gdzie dostępna jest pełna ramówka

Stało się, stworzyliśmy nową przestrzeń dialogu i ekspresji - stało się to w sposób wyjątkowy, oddolnie z potrzeby serca i ducha, stało się to dzięki Wam, dzięki Waszemu nieustającemu zaangażowaniu i wsparciu, stało się to dzięki pasji i wierze,  że wiele od nas zależy! Teraz od nas zależy, od naszego zaangażowania bądź jego braku, jak dalej potoczy się historia Radia Zamek Nadaje i Samoorganizacji Artystycznej.

Nas wiara i energia nie opuszcza, widzimy i czujemy, że to czas szczególny, który przynosi dużo dobrego - mamy wielką przyjemność spotykać i poznawać nowe osoby, które chcą włączyć się w twórcze nadawanie, rośnie liczba redaktorów i redaktorek Radia Zamek Nadaje oraz osób zaangażowanych w działania Samoorganizacji Artystycznej, zamkowe nadawanie zatacza coraz szersze kręgi!

Chcesz nas wesprzeć i włączyć się w twórcze nadawanie:

1. Sprawdź jakie progi przygotowaliśmy dla naszych patronów oraz czy masz możliwość i chęć zostania jednym z nich, to będzie dla nas wielka radość jeśli zechcesz do nas dołączyć.

2. Zastanów się czy znasz osoby, które mają możliwość do nas dołączyć i z chęcią wsparłby naszą inicjatywę na patronite? Jeżeli znasz takie osoby to zapoznaj je z naszymi działania i zachęć do wsparcia, będziemy Ci ogromnie wdzięczni za taką aktywność i zaangażowanie.

3. Zaproś znajomych do polubienia i obserwowania naszych stron FB, IG, YT - dzięki temu nasze nadawanie zatacza coraz większe kręgi.

Jeżeli jesteś w stanie wesprzeć nas w tych trzech formach,  sprawisz że nasze inicjatywy będą wzrastać! 

Nasze inicjatywy:

Pracownie:

Nasze strony:

https://zameknadaje.pl/

https://radio.zameknadaje.pl/

https://www.facebook.com/zameknadaje

https://www.instagram.com/zameknadaje/

https://www.youtube.com/c/ZamekNadaje

 

 

 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Radio Zamek Nadaje w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

że Zamek Nadaje
  • 8 690 zł miesięcznie
  • 4 212 zł brakuje
51%
Żebyśmy mogli nadawać musimy utrzymać nasze radio. Sprawa jest prosta i przejrzysta, oto zestaw kosztów stałych, bez których leżymy:

1. Energia elektryczna - w zależności od pory roku, średnio 3700 zł/mies.; wszystko tu u nas w zamku jest na prąd... ogrzewanie również;
2. Czynsz - 500 zł/mies.;
3. Internet - 780 zł/mies. (symetryczne łącze światłowodowe + zapasowe łącze analogowe);
4. Koszty administracyjne, księgowe, podatkowe - 1450 zł/mies.;
5. Miesięczny abonament dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (ZAiKS, STOART i ZPAV) - 1500 zł/mies.;
6. Obsługa informatyczna i abonament radiowy - 760 zł/mies.;

To takie nasze podstawowe koszty miesięczne, bez których nie moglibyśmy nadawać. Wszyscy redaktorzy, realizatorzy i współpracownicy Radia Zamek Nadaje działają na zasadzie wolontariatu. Nie płacimy za audycje autorskie i dyżury radiowe, nie płacimy za wrzutki, wywiady i obsługę social media. Wszystko robimy sami i w dobrej wierze... chcemy zmieniać energię świata!!!


Prawdziwe radio internetowe
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 20 522 zł brakuje
17%
Nasze koszty stałe z małym upgradem. Dodatkowo inwestujemy w personel.

Po pierwsze zaczynamy płacić zwroty kosztów naszym redaktorom i twórcom treści.

Po drugie zaczynamy poważnie prowadzić social media, osoba oddelegowana do tego zadania szkoli się i aktualizuje swoją wiedzę.

Po trzecie mamy wystarczająco powietrza, żeby zintensyfikować działania na zewnątrz i zawalczyć o nowych ciekawych prowadzących i reporterów, co za tym idzie więcej ciekawej i aktualnej treści w ramówce Radia Zamek Nadaje.

Aktualna i aktualizowana strona internetowa radio.zameknadaje.pl


Podcast attack i więcej synergii w działaniu
  • 32 000 zł miesięcznie
  • 27 522 zł brakuje
13%
Za tę kwotę możemy nie tylko opłacić nasze koszty stałe, czyli internet, ciepło, telefon i kilka innych, możemy również zaangażować więcej osób. Stworzyć dedykowany serwis do podcastów, rozszerzyć działanie strony internetowej i aplikacji mobilnej.

Możemy się rozwijać i modernizować. Nasze studio nadawcze powstało w wyniku wielkiej determinacji, ze sporym udziałem dobrego pomysłu. Jest mocno niedoinwestowane, brakuje jeszcze wielu narzędzi, rozwiązań technologicznych i logistycznych. Mając do dyspozycji 32 tysiące złotych każdego miesiąca moglibyśmy posuwać się w modernizacji naszego nadawczego studia radiowego, reżyserki i studia do postprodukcji, tworząc jeszcze lepszą synergię działania i w konsekwencji bardziej atrakcyjną ramówkę radiową.


Redakcja, korespondenci, reportaże, talk-show i wszystko z czym wiąże się radio...
  • 55 000 zł miesięcznie
  • 50 522 zł brakuje
8%
Moglibyśmy zatrudnić naszych ludzi na stałe.

Zbudować siatkę korespondentów i łowców dobrych wiadomości w Polsce i poza granicami.

Organizować cyklicznie Forum Kultury Alternatywnej.

Z tak wypchanym skarbcem gralibyśmy dla Was live/streaming - przynajmniej 1 w ciągu 2 miesięcy w naszym Studiu Muzycznym im. Witkacego.

To byłoby dla nas wszystkich wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej działalności i walki o dobre!


Radio wolnych ludzi - niezależny ośrodek medialny
  • 108 000 zł miesięcznie
  • 103 522 zł brakuje
4%
W kolejnych pomieszczeniach Zamku Piastowskiego w Jaworze urządzamy bardziej komfortowe i większe studio radiowe wraz z reżyserką.

Budujemy i odpalamy serwis Alternatywna Mapa Polski > Europy > Świata wraz z aplikacją mobilną.

Zaczynamy publikować drukowany kwartalnik Zamek Nadaje.

Odpalamy na stałe w lochach zamkowych brutalnie prawdziwą wystawę o tematyce antyprzemocowej.

Wysyłamy własnych korespondentów na wszystkie sceny świata...tak Burning Man też...

Radio jako organizator 3 festiwali Wegetariada, Dziedziniec Sztuki, Vege Punk Fest.

Wynajmujemy profesjonalną pomoc psychologiczną żeby nie odjechać :)


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Radio Zamek Nadaje już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Włostowski
Łukasz Włostowski
8 zł
Gangrena W. Stygmacie
Gangrena W. Stygmacie
8 zł
Krzysztof Sawicki
Krzysztof Sawicki
18 zł
Katarzyna Drozd
Katarzyna Drozd
8 zł
Monika Szczepańska
Monika Szczepańska
48 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.