Mateusz Glanert #zanimzaczniesz

W Patronite od 18.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
160 łącznie
Jestem twórcą darmowej aplikacji #zanimzaczniesz dla początkujących przedsiębiorców. Jeżeli chcesz założyć firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć, to porady zawarte w aplikacji pomogą Ci krok po kroku przejść przez cały etap.

O Autorze

Cześć 

Nazywam się Mateusz Glanert i stworzyłem darmową aplikację dla początkujących przedsiębiorców #zanimzaczniesz

Jeżeli chcesz założyć firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć, to porady zawarte w aplikacji pomogą Ci krok po kroku przejść przez cały etap. 

Od sprawdzania pomysłu na biznes, przygotowania wszystkich elementów i upewnienia się, że Twój pomysł jest dobry, aż do wypełnienia wniosku w CEIDG lub założenia spółki z o.o. w systemie S24, wybrania księgowości i bankowości.

 • W aplikacji łączę początkujących przedsiębiorców z przedsiębiorcami. 
 • Daję możliwość sprzedaży i nawiązania kontaktów już od samego początku. 
 • Tworzę z użytkownikami wewnętrzną i bardzo wartościową społeczność przedsiębiorców.
 • Korzystamy z networkingu i wiedzy ekspertów, którzy współpracują z aplikacją. 
 • Właśnie, to również jest bardzo ważne ! Współpracuję z ekspertami z danej dziedziny (podatki, prawo, rodo, umowy itp.), którzy dzielą się swoją wiedzą i z których mogą korzystać przedsiębiorcy będący w aplikacji. Można zadawać pytania, uczestniczyć w webinarach i szkoleniach lub czytać newsletter. 

Więcej informacji o samej aplikacji można znaleźć na tej stronie: https://zanimzaczniesz.pl/

Stworzyłem konto na Patronite, ponieważ to wszystko generuje koszty. Nie chcę ograniczać aplikacji płatnymi subskrypcjami za wartość, którą niesie, ale jednak trzeba wszystko opłacać. 

Dlatego pomyślałem, że użytkownicy lub osoby, które doceniają aplikację, bez nacisku mogą wspierać jej rozwój, dając od siebie mały wkład i mogą zostać Patronem aplikacji. 

 

Trochę o mnie

Moja przygoda z przedsiębiorczością zaczęła się w wieku 17 lat. Interesowałem się tuningiem skuterów. I na jednym takim miałem dość poważny wypadek. Dochodząc do siebie, musiałem zadbać o naprawę, a dostępność części była w tych czasach trudna. Sam zaopatrywałem się w części u naszych zachodnich sąsiadów.

Tak zrodził się pomysł na pierwszy biznes. Założyłem sklep z częściami tuningowymi do skuterów w Polsce.

Po wszystkim rozrosło się to do sklepu motocyklowego. Z czasem pomysł został sprzedany, a ja sam zająłem się rozwojem sklepu z kosmetykami do włosów i brody. Wtedy nastała moda na barbershopy i warto było wykorzystać ten moment.

Z czasem postawiłem na branże IT, w której działam już kilka lat.

Aktualnie rozwijam projekt, jakim jest aplikacja, w której dzielę się swoją wiedzą zebraną przez te lata z zakresu przedsiębiorczości. Wiem, że są osoby, które chcą założyć firmę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Chodzi o podstawy i pokazanie krok po kroku jak to zrobić.

Do tego rekrutuję ekspertów, którzy pogłębiają tematy związane z przedsiębiorczością. Chcę by początkowi przedsiębiorcy, ale również ci, którzy prowadzą już firmę, mogli mieć dostęp do wiedzy i możliwość dalszego rozwoju. To trochę taka misja, w której chcę promować przedsiębiorczość w Polsce.
 

Dalszy rozwój

Tak jak wspomniałem wyżej, aktualnie chcę łączyć przedsiębiorców w formie networkingu, by mogli nawzajem polecać się i znajdować klientów. Łączę to w dużą społeczność opartą o aplikację #zanimzaczniesz.

Oprócz tego rekrutujemy ekspertów, którzy będą pomagać przedsiębiorcom.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika