W Patronite od 13.10.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2480

Liczba Patronów: 2596

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
40 miesięcznie
3 010 łącznie
Żarłok to urodzony krytyk kulinarny. Już jako niemowlę wybrzydzał gryząc pierś mamy.Kocha smaczne żarcie oraz kino, a jego marzenie to zostać reżyserem filmowym.Z Babcią przemierza gastro-świat kręcąc humorystyczne recenzje jedzenia, które mieszają gatunki:dokumentu, wywiadu, reportaŻu czy teledysku

O Autorze

Żarłok z wykształcenia i z praktyki jest dziennikarzem, a właściwie "dziennikaŻem jedzeniowym", gdyż potrafi nawet zjeść literkę "r" w słowie dziennikarz.  Ten krytyk kulinarny , rozmiłowany w sztuce (nie tylko kulinarnej) przemierza Polskę dokumentując współczesne nawyki żywieniowe Polaków, oraz to co je przysłowiowy "zwykły zjadacz chleba".

Już od liceum marzyłem, aby zostać reżyserem filmowym. Dzięki platformie YouTube stało się możliwe połączenie wszystkich moich pasji: medium filmowe pozwala nie tylko na stworzenie reportażu o najstarszej pizzerii w Polsce czy Najgorszym Kebabie w Katowicach, ale także inspirowanie się popkulturą i sztuką, którą nadgryzam już od dziecka. Począwszy od gier komputerowych, literaturze fantasy i SF, poprzez filmy Monty Pythona, Bustera Keatona, czy Davida Lyncha, a skończywszy na muzyce Pink Floyd, Boba Dylana czy Kronos Quartet, próbuję ukryć kulturowe nawiązania i zatrzymać przy sobie widza bardziej wykształconego "geeka". Równocześnie poprzez kręcenie ironicznych  recenzji znanych sieci fast food, próbuję dotrzeć też do masowego odbiorcy i otworzyć mu oczy (a właściwie żołądek) na nowe smaki orientu, czy kuchni Libanu i Lewantu.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub Frąckiewicz
Jakub Frąckiewicz
Próg: 20 zł
Kamil Paradowski
Kamil Paradowski
Próg: 20 zł
Lukasz Czubachowski
Lukasz Czubachowski
Próg: 20 zł