SERWIS - Pracownia Galeria

W Patronite od 14.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1900

Liczba Patronów: 1594

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
110 miesięcznie
280 łącznie
Pracownia Galeria SERWIS to miejsce tworzone przez Kolektyw Zbiór Pusty - studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. W SERWISIE chcemy organizować wystawy, spotkania, wymiany, ale jest to także miejsce naszej pracy twórczej.

O Autorze

O SERWISIE

SERWIS powstał w marcu tego roku. W miejscu, w którym, jak słyszeliśmy, był kiedyś sklep spożywczy, sklep z telewizorami, sklep z chemią domową no i serwis rowerowy, który zainspirował nazwę galerii. My nadaliśmy tej przestrzeni nowe życie. Na kilka tygodni staliśmy się ekipą remontową - gipsowaliśmy, tynkowaliśmy, szlifowaliśmy i malowaliśmy. Jak odpadało, to uczyliśmy się na błędach. Kosztowało nas to wiele trudów i wyrzeczeń, które nareszcie zaowocowały. Nasz SERWIS stał się sferą twórczych poszukiwań i inspiracji, a także nowym tematem do rozmów dla okolicznych mieszkańców - bo pracownia artystyczna na Gajowicach to niemała sensacja. W październiku zrobiliśmy wystawę “Ceregiele”, otwierającą galerię przy ulicy Hallera. Opierała się na motywie zabawy w podchody. Całe wydarzenie pozwoliło gościom wernisażu wczuć się w klimat tego miejsca, a także podróżować między wszystkimi pracami i przestrzeniami. TUTAJ możecie zobaczyć relację z wystawy. 

 

 

TROCHĘ O NAS

Nazywamy się Kolektyw Zbiór Pusty. Powstaliśmy w 2020 roku z potrzeby spotkania w pandemicznym świecie. Zorganizowaliśmy dotychczas m.in: ogólnopolski open call “Ciuciubabka” z wystawą w galerii MD_S w sierpniu 2021, warsztaty malarskie dla seniorów "Podwórko" w ramach programu Mikrogranty w listopadzie 2021 czy warsztaty charytatywne dla Ukrainy "Ilustracja dla każdego" w Sztuce Na Miejscu w marcu 2022. Więcej o naszych działaniach TUTAJ i TUTAJ. Nie robimy wspólnych prac. Staramy się stworzyć dla siebie przestrzeń, w której wzajemnie popychamy się do przodu, wymieniamy inspiracjami i wymyślamy inicjatywy kulturalne. 

 

CO TERAZ I CO DALEJ?

W tej chwili pracujemy nad powstaniem Galerii Szybka. Będzie to dostępna całodobowo przestrzeń wystawowa w witrynie SERWISU, do której chcemy zapraszać zaprzyjaźnionych artystów i dać im możliwość zaaranżowania charakterystycznej przestrzeni witryny lub wyeksponowania konkretnej pracy. 

Oprócz tego chcielibyśmy zorganizować cykl warsztatów, wystaw i spotkań oraz nawiązać współpracę z innymi kolektywami z Polski. 

Działalność pracowni jest niekomercyjna. Zależy nam na rozwoju kulturalnym. Mamy mnóstwo energii do działania, ale brakuje nam pieniędzy. Większość naszych środków przeznaczamy na utrzymanie miejsca, opłatę kosztów administracyjnych i rachunków. Dodatkowo każdy pomysł na działanie wiąże się z wydatkami, które nas bardzo ograniczają. Organizacja wystaw wymaga zakupu elementów montażowych - np. farb, sklejki do zbudowania ściany w witrynie, masy szpachlowej, narzędzi i wiele innych. Wasza pomoc może usprawnić funkcjonowanie SERWISU i umożliwić realizację wszystkich naszych pomysłów.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agnieszka Tomaszewska Le
Agnieszka Tomaszewska Le
Próg: 20 zł
Anna Bujarkiewicz
Anna Bujarkiewicz
Próg: 20 zł
Jagoda Skawska
Jagoda Skawska
Próg: 20 zł
Julianna Wójcik
Julianna Wójcik
Próg: 10 zł
Remigiusz Pawłowski
Remigiusz Pawłowski
Próg: 20 zł
Stary Pijany
Stary Pijany
Próg: 20 zł