Avatar użytkownika

Lubuscy harcerze

3
patronów
20 
miesięcznie
760 
łącznie
3
patronów
20 zł 760 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona.
20 zł miesięcznie
W ciągu roku organizujemy bardzo dużo akcji szkoleniowych, podczas których zapewniamy również materiały biurowe (markery, papier do flipcharta itp.), ale także poczęstunek dla naszych uczestników.

Wspierając nas kwotą 20 zł miesięcznie dorzucasz ważną cegiełkę do zapewnienia finansowania między innymi takich działań.

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona.
30 zł miesięcznie
Ryza, ryza, ryza! Jak pewnie wiesz, dzisiaj ryza papieru, który jest nam niezbędny do drukowania dokumentów organizacji, kosztuje blisko 30 zł. Dzięki Twojej darowiźnie nadal możemy myśleć o wychowaniu, nie martwiąc się o to czy znajdziemy pieniądze na tak prozaiczne rzeczy jak papier.

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona.
50 zł miesięcznie
Papier już mamy, trzeba więc jakoś go zadrukować! Dzięki Twojemu wsparciu w tym progu możemy być spokojni o zakup tonerów.

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona.
100 zł miesięcznie
Za 100 zł miesięcznie jesteśmy w stanie pokryć koszty materiałów biurowych i poczęstunku na nasze szkolenia, ale także finansować część szkoleń naszej kadrze, żeby każda zainteresowana osoba mogła wziąć w nich udział. Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona. Raz w miesiącu otrzymasz także na maila specjalny newsletter, w którym opowiemy Ci, co wydarzyło się u nas przez ostatni miesiąc.
250 zł miesięcznie
W ciągu roku wykonujemy także konieczne kontrole m.in.: kontrolę bezpieczeństwa naszych budynków (w tym także systemów p.poż), stan akumulatorów w defibrylatorach AED itp. Środki z tego progu pozwolą nam na pokrycie płatności ww. przeglądów.

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona.
500 zł miesięcznie
Jesteś naszym MECENASEM WYCHOWANIA!

Ładujesz nasze akumulatory do najwyższej mocy!

Tabliczka z Twoją nazwą zawiśnie w naszym budynku na ścianie osób, które są mecenasami naszych działań wychowawczych.

Raz w miesiącu na naszym Facebooku publikować będziemy listę nowych darczyńców. Dodatkowo na naszej stronie internetowej wpiszemy Cię jako naszego patrona. PONADTO otrzymasz nie publikowane oficjalnie bardziej szczegółowe informacje dotyczące naszych działań.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Lubuscy harcerze w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP jest jedną z największych w województwie lubuskim, liczącą ponad 2 tys. członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży.

Staramy się każdego dnia wypełniać naszą misję najlepiej jak potrafimy, ale są takie momenty, że koszty funkcjonowania nas przygniatają.

Chorągiew Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego jest organizacją młodzieżową, zrzeszającą ponad 2 000 zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów i seniorów z terenu województwa lubuskiego. Naszą misję – misję ZHP - wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru poprzez stawianie wyzwań, realizujemy podczas całorocznego programu gromad i drużyn. Każdego tygodnia odbywa się niezliczona ilość zbiórek zuchowych i harcerskich, a w weekendy odbywają się biwaki, rajdy, kursy i szkolenia dla wszystkich członków naszej chorągwi.

Podczas zbiórek i weekendowych wyjazdów, nasi harcerze uczą się nie tylko typowych technik harcerskich, jak historia czy szyfry, ale także uczą się pierwszej pomocy, dbania o przyrodę i otoczenie. Dzięki pracy metodą harcerską mamy realny wpływ na wychowanie młodych ludzi. System pracy w małych grupach pozwala kadrze skupić się na każdej osobie i zadbać o jej potrzeby, a młodzi ludzie uczą się dzięki temu odpowiedzialności za grupę i zdobywają umiejętności liderskie. Harcerze podczas wydarzeń harcerskich uczą się wartości jak przyjaźń, braterstwo, odpowiedzialność za drugiego człowieka i empatia, wrażliwość na otaczający ich świat i patriotyzm.

Kadra instruktorska naszej chorągwi przez cały rok ma okazje poszerzać swoją wiedzę i rozwijać nowe umiejętności dzięki szeregowi kursów i szkoleń, dostępnych nie tylko na terenie naszego województwa, ale i poza nim. W ZHP każdy ma możliwość rozwijania swoich pasji, dlatego cały czas tworzymy bogaty i wszechstronnie rozwijający program.

Organizacje pozarządowe od lat zmagają się z tym samym problemem – ciągła potrzeba szukania i walczenia o źródła finansowania, które zapewnią wystarczające środki na realizację celów statutowych. Jako organizacja młodzieżowa i dla młodzieży, chcemy czuć się w tej sferze bezpiecznie i móc skupić się na realizacji naszej misji, czyli wychowaniu młodego człowieka.

Dzięki wsparciu naszych patronów będziemy mogli doskonalić naszą ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chorągiew posiada trzy bazy obozowe, które wymagają gruntowego remontu, by mogły służyć podczas obozów letnich i zimowych. Posiadanie w pełni funkcjonującej bazy pozwoli na wykorzystanie jej potencjału do organizacji biwaków i form szkoleniowych dla członków naszej chorągwi.

Cele Autora

Utrzymujemy się na wodzie
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 980 zł brakuje
0%
Taka kwota miesięcznie sprawia, że jesteśmy w stanie "utrzymać się na wodzie". Oznacza to, że jesteśmy w stanie pokryć absolutnie niezbędne koszty funkcjonowania obszaru księgowego oraz zakupić niezbędne artykuły biurowe.
Już się nie topimy, a i dziury w namiocie połatane 😉
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 980 zł brakuje
0%
Obsługa księgowa, w organizacji pozarządowej tak dużej jak nasza, to niestety nie wszystkie koszty. Za 15 000 miesięcznie jesteśmy już w stanie opłacić rachunki oraz pokryć część etatów naszych pracowników, którzy każdego dnia robią wszystko, aby instruktorzy mogli wychowywać dzieci i młodzież.
Śpimy spokojniej, a działania nabierają rozpędu
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 19 980 zł brakuje
0%
Mamy już opłacone rachunki, zakupione materiały biurowe, a teraz dodatkowo mamy zapewnione finansowanie kolejnych etatów, choć nadal jeszcze nie wszystkich. W poprzednich latach już zredukowaliśmy liczbę etatów do absolutnego minimum, a pozostałą pracę wykonują nasi cudowni wolontariusze.
Jesteśmy kulą śnieżną marzeń i założonych celów
  • 30 000 zł miesięcznie
  • 29 980 zł brakuje
0%
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP posiada swoją siedzibę w Zielonej Górze – nasz budynek to Harcerskie Centrum Rozwoju zlokalizowane w sercu miasta. Dzieją się w nim nie tylko zbiórki, kursy i szkolenia, ale jest to także miejsce pracy członków zarządu. Miesięcznie wydajemy blisko 30 000 zł na bieżące funkcjonowanie centrali oddziału, która nadzoruje wszystkie sprawy harcerzy z całego województwa. Na tę kwotę składają się między innymi niezbędne koszty księgowo-administracyjne, wypłaty) + rachunki (ogrzewanie, woda, media). Teraz mamy już środki na ich regularne pokrycie.
Inwestujemy w przyszłość
  • 35 000 zł miesięcznie
  • 34 980 zł brakuje
0%
Skoro już możemy spać spokojnie nie zastanawiając się czy będziemy mieli możliwość opłacenia rachunków czy wypłat pracownikom w kolejnym miesiącu, przyszła pora na myślenie o inwestycjach. Tak, tak, o inwestycjach mowa, dlatego, że wciąż szukamy alternatywnych źródeł dochodu, które pozwolą nam na zróżnicowanie źródeł finansowania, ale również na zbudowanie kapitału żelaznego na nieprzewidziane wydatki. Dodatkowe środki finansowe pozwolą nam również na dokonanie inwestycji na naszych bazach biwakowych/obozowych. Wymagają one znacznych nakładów finansowych, bez których nie będziemy w stanie uzyskać ich pełnej funkcjonalności. Drzemie w nich ogromny potencjał, którego pomimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie rozbudzić bez dodatkowego wsparcia finansowego.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Lubuscy harcerze już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Kurowska
Katarzyna Kurowska
10 zł
smart buy
smart buy
20 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.