ZŁOTY KIOSK

W Patronite od 31.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 527

Liczba Patronów: 640

Zostań Patronem
17 patronów
610 miesięcznie
1 770 łącznie
ZŁOTY KIOSK to niezależna przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana we Wrocławiu, na jednym z podwórek na osiedlu Ołbin. Prezentujemy sztukę współczesną, zapraszamy do indywidualnego odbioru. Zebrane tu pieniądze pozwolą nam na realizację kolejnych wystaw – za co z góry: szczerozłote dzięki!

O Autorze

ZŁOTY KIOSK to niezależna przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana we Wrocławiu na jednym z ołbińskich podwórek. Dawny kiosk, odmalowany na złoty kolor to obiekt o wymiarach 2,5 x 2,5 x 2,5 m, w którym od lipca 2019 roku prezentowane są prace artystek i artystów z obszaru sztuki współczesnej. To często zupełnie nowe realizacje uwzględniające kontekst miejsca i zapraszające do indywidualnego odbioru.

ZŁOTY KIOSK został założony przez Rewizję Grupę Projektową.
Za program kuratorski i funkcjonowanie 
ZŁOTEGO KIOSKU odpowiadają Magdalena Kreis i Yuriy Biley.

Film zrealizowany w ramach projektu Lekcje Sztuki
przez Fundację Ładne Historie


Początkowo dysponowaliśmy niewielkim budżetem na realizację wystaw, z czasem udało nam się zadbać o honoraria dla artystek i artystów. Swoją pracę wykonujemy nieodpłatnie, a ewentualne honoraria przeznaczamy na działalność ZŁOTEGO KIOSKUZebrane tu pieniądze pozwolą nam na realizację kolejnych wystaw i finansowanie symbolicznego wynagrodzenia dla artystek/artystów.
 
W ramach naszej działalności szukamy różnorodnych partnerstw do współpracy. W 2020 roku współtworzyliśmy program Sympozjum Wrocław 70/20 i TIFF Festival. Zawsze możemy też liczyć na sąsiedzką pomoc ze strony Stowarzyszenia Żółty Parasol. Finansowo wspiera nas stale Rewizja Grupa Projektowa.

ZŁOTY KIOSK odsłona III: Elżbieta Jabłońska
zdjęcie: Jerzy Wypych

Kolejni artyści i artystki pokazujący tu swoje prace są wybierani na podstawie nominacji czy rekomendacji. Artystka/artysta goszczący w danym momencie w ZŁOTYM KIOSKU typuje trzy osoby, z których wybierana jest jedna. W ten sposób tworzy się swego rodzaju sztafeta, złoty łańcuszek – umożliwia to pominięcie drogi konkursowej czy otwartego naboru. 

Do tej pory swoje realizacje w ZŁOTYM KIOSKU pokazali: Yuriy Biley –> Barbara Gryka –> Elżbieta Jabłońska –> Honorata Martin –> Marianna Grabska –> Jakub Danilewicz –> Jolanta Nowaczyk –> Liliana Piskorska –> Arek Pasożyt –> Daniel Kotowski –> Weronika Zalewska –> ...

CEREMONIAŁ 1: Monika Drożyńska
CEREMONIAŁ 1: Monika Drożyńska
zdjęcie: Yuriy Biley

 

Z końcem 2020 roku uruchomiliśmy nowy element programu pod nazwą CEREMONIAŁ, zainspirowany propozycją Moniki Drożyńskiej, która zaproponowała wywieszenie flagi Mam gest na ZŁOTYM KIOSKU. Rozpoczyna ona serię kolejnych prezentacji prac artystek i artystów w formie flagi, które będą pojawiać się pomiędzy planowanymi odsłonami-wystawami.

Poza wernisażami ZŁOTY KIOSK działa w systemie otwarte na żądanie – wystarczy wysłać maila (info.zlotykiosk@gmail.com) lub wiadomość na Facebooku czy Instagramie i umówić się na indywidualne zwiedzanie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika