ZOO-RATOWNICTWO Garbatka

W Patronite od 24.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 781

Liczba Patronów: 850

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
540 miesięcznie
870 łącznie
Profil kierownika ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt ZOO-RATOWNICTWO Garbatka

O Autorze

Stowarzyszenie ZOO-RATOWNICTWO Garbatka działa na rzecz zwierząt towarzyszących, gospodarskich i wolnożyjących, których sytuacja wymaga zorganizowania profesjonalnej pomocy i opieki. Działamy na obszarze gminy Garbatka-Letnisko.


Stowarzyszenie, brzmi dumnie, ale tak naprawdę jest to bardzo skromna osobowo inicjatywa, a większość tematów związanych z leczeniem i pomaganiem zwierzakom ogarniam ja – czyli po prostu Krzysiek.
Jestem technikiem weterynarii i żeby funkcjonować, utrzymywać Ośrodek i pomagać - pracuję. Na cały etat, w lecznicy weterynaryjnej. Możecie sobie wyobrazić ile mam czasu na… cokolwiek. W praktyce moja praca zawodowa / praca w Stowarzyszeniu wygląda tak, że niektórych pacjentów, wymagających systematycznej opieki, karmienia, wożę ze sobą. 
A moi podopieczni to naprawdę niezwykła mieszanka gatunków – wiewiórki, ptaki, jeże, sarny, borsuki itd.

 

Działalność Stowarzyszenia od strony finansowej jest oparta tylko na moich zarobkach
i ewentualnych darowiznach, fizycznie na mojej pracy i wolontariuszach, o których niełatwo. Niestety nie udało nam się „zasłużyć” na jakikolwiek dofinansowanie z budżetu państwa. Usłyszałem „NIE” od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dlaczego jestem na Patronite?

Nawet nie mam odwagi marzyć o jakimś wielkim wsparciu, które pozwoliłoby rozwijać skrzydła, nie tylko wyleczonych ptaków, ale też nasze – jako Ośrodka ratującego zwierzęce istnienia.
Mam jednak nadzieję, że „ludzi dobrej woli jest więcej” i uda nam się, dzięki wsparciu Patronów, zabezpieczyć stabilne funkcjonowanie Ośrodka. Że nie będę musiał dzielić się na dwa - jednocześnie pracować na etacie i ratować zwierzaki w ramach Stowarzyszenia.
Wierzę w to, że sprzyja nam wiele osób, czytam o tym w komentarzach, mailach… staram się nie widzieć tych krytykujących zawsze i wszystko.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy istnieć, przetrwać, działać i ratować.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dominika Baran
Dominika Baran
Próg: 20 zł
Izabela Wołowiec
Izabela Wołowiec
Próg: 10 zł
Hanna Łopianowska
Hanna Łopianowska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 70 zł
Agata Tomasiewicz
Agata Tomasiewicz
Próg: 20 zł
Marta Skyba
Marta Skyba
Próg: 40 zł