Zwierz popkulturalny

W Patronite od 27.02.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 185

liczba Patronów: 76

101 patronów
935 zł miesięcznie
61 850 zł łącznie
Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

O Autorze

Nazywam się Kasia Czajka-Kominiarczuki prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny"

Od 2009  roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

 

Poza pisaniem zajmuję się mnóstwem różnych aktywności:

🐀 Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy.

🐀 Od niedawna współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. Oba podcasty znajdziecie w sieci Podsłuchane.pl.

🐀 Dla portali Noizz i Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. 

🐀 Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce.

🐀 Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze.

A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi). Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim staram się znaleźć czas by napisać w końcu doktorat, dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka.

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym. Obecnie pracuję nad książką związaną z tematyką bloga. Do tego jako wykładowczyni udzielam się w Białołęckiej Akademii Wiedzy i RetroAkademii gdzie prowadzę wykłady dotyczące gwiazd kina w dwudziestoleciu międzywojennym. Jak widzicie zajęć mi nie brakuje. Spisuję je wszystkie, żebyście wiedzieli czym się zajmuje.

Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

Dzięki Waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starczy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję Waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga, ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem