Avatar użytkownika

ŻUBRY

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

ŻUBRY - drużyna sportowa występująca na co dzień w Krakowskiej FUTBOLOWEJ LIDZE SZÓSTEK. Drużyna to paczka kumpli, których oprócz wspólnych imprez połączyła pasja jaką jest piłka kopana :)

Początki naszej drużyny sięgają 2014 roku. Wtedy to grupa ludzi, których łączyły wspólne studia, akademik, mieszkanie czy praca zaczęła regularnie grywać w piłkę. 

Wiosną 2015 roku pojawiła się szansa aby spróbować swoich sił w jednej z Lig organizowanych na krakowskich orlikach. W składzie naszej drużyny znajdowali się min. obecny prezes drużyny Stanisław Puchacz, vice-kapitan Mirosław Wnęk, Robert Skoczykłoda czy Damian Lewczyk.

Wtedy też powstała nazwa naszej drużyny. Pierwotnie mieliśmy się nazywać NIEDOPITE ŻUBRY (ze względu na ulubiony trunek), jednak zostaliśmy ocenzurowani z racji tego iż mecze rozgrywane były na boisku szkolnym.

Liga liczyła 10 drużyn, mecze każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczu 8 najlepszych drużyn awansowało do FINAŁÓW.

Początki były trudne ze względu na poziom i zgranie przeciwników, ale także na nasze małe doświadczenie. Udało nam się jednak awansować z ósmego miejsca do FINAŁÓW i przegrać dopiero w pół-finale.

Podbudowani końcowymi wynikami w sezonie 2015, postanowiliśmy jeszcze raz spróbować naszych sił w RUCZAJ LIDZE. Do zespołu dołączył między innymi obecny kapitan drużyny Wojciech Kowalczyk.

Sezon 2016 rozpoczął się od serii zwycięstw, która sprawiła, że byliśmy postrachem ligi. Fazę wstępna zakończyliśmy na drugim miejscu. Niestety FINAŁY tak szczęśliwe w poprzednim sezonie, tym razem okazały się klęską - przegraliśmy w pierwszym meczu.

Mimo braku zwycięstwa w Ruczaj Lidze, zapragnęliśmy kolejnych wyzwań. 

Wiosną 2017 roku rozpoczęliśmy naszą przygodę z FUTBOLOWĄ LIGĄ SZÓSTEK. Skład drużyny wzmocnił min. Igor Letiuk i w trakcie sezonu dołączył Sebastian Woszczyk. 

W naszym debiutanckim sezonie w lidze D4 zajęliśmy drugie miejsce i dzięki temu wywalczyliśmy awans. Kluczowym zawodnikiem naszej drużyny był Wojciech Kowalczyk, który był naszym najlepszym strzelcem (21 goli), ale także zanotował największą liczbę asyst w lidze D4 (17). 

Jesienią 2017 przystąpiliśmy do kolejnego sezonu, tym razem już w lidze C. Do zespołu dołączyli min. Sebastian Sawczuk oraz Ismaila M'Bodj. Debiut na wyższym poziomie rozgrywkowym nie był niestety kolorowy. Po serii kilku meczów bez zwycięstwa ŻUBRY skończyły sezon nad strefą spadkową. Kluczowe role tym sezonie odgrywali Wojciech Kowalczyk (9 goli 5 asyst) oraz Sebastian Sawczuk (9 goli 6 asyst).

Oprócz udziału w FLS, nasza drużyna brała udział także w znanej już nam Ruczaj Lidze. Fazę wstępną nasza drużyna zakończyła na 5 miejscu. W FINAŁACH przegraliśmy dopiero w meczu finałowym i wywalczyliśmy srebro. Kluczowymi zawodnikami Finałów byli Sebastian Woszczyk, Ismaila M'Bodj, Sebastian Sawczuk i Denys Derezhenets. Był to jednak nasz ostatni występ tej lidze.

Ostatni sezon ŻUBRÓW - WIOSNA 2018, zakończył się niedosytem. Drużyna mimo początkowych problemów kadrowych (w skutek których do zespołu dołączyli min. Patryk Zabawski, Mateusz Piętak i Andrei Zinkevich) notowała serię zwycięstw. Doprowadziło to do sytuacji, że w ostatnim meczu nasza drużyna mierzyła się z dużo gorzej notowaną drużyną - zwycięstwo dawało nam 3 miejsce, promowane awansem do ligi B. Niestety zabrakło koncentracji i mimo prowadzenia nasza drużyna przegrała mecz i straciła szansę na awans. Kluczowe role w tym sezonie odegrali Mirosław Wnęk najlepszy strzelec drużyny (14 goli) Igor Letiuk, Patryk Zabawski oraz Ismaila M'Bodj który trafił do najlepszej szóstki sezonu.

Teraz przed naszą drużyna NOWY SEZON.

Jeżeli chcesz poznać dalszy ciąg historii - zapraszamy na naszego fanpage'a