Zupełnie Inny Świat

W Patronite od 10.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2505

Liczba Patronów: 2472

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
35 miesięcznie
1 430 łącznie
Zupełnie Inny Świat - kwartalnik społeczno-kulturowy non profit. Piszemy o tym, co dla nas ważne. Interesuje nas przede wszystkim CZŁOWIEK - bo każdy człowiek to zupełnie inny świat. Ciekawi Cię świat i drugi człowiek? Wejdź na nasz profil, przeczytaj numery i zdecyduj, czy warto nas wspierać.

O Autorze

Czym jest “Zupełnie Inny Świat”? Może i kwartalnikiem. Oto “ZIŚ” - kwartalnik społeczno-kulturowy tworzony non-profit, który wydajemy już od 2010 roku. To jest odpowiedź prosta, ale nie do końca poprawna.

Bo “Zupełnie Inny Świat” to przede wszystkim my - zapaleńcy, wolontariusze z Polski i nie tylko, osoby, które nie mogąc znaleźć na rynku wydawniczym tego, czego szukały, postanowiły stworzyć takie czasopismo samodzielnie. Piszemy o tym, co jest dla nas ważne i co leży nam na sercu. Mamy misję edukacyjną: wierzymy, że nauka to więcej niż szkoła, ale i codzienna interakcja ze światem, który nam mówi o sobie coraz więcej. Piszemy dla ludzi, nie dla targetu. Interesuje nas społeczeństwo, kultura, wartości i sztuka, a przede wszystkim CZŁOWIEK. Każdy jest mikrokosmosem. My zajmujemy się odprawą do mikrokosmicznych statków.

Jesteśmy zupełnie inni, bo nie ma dla nas tabu. Każdy numer to inny temat. Numer SAMOBÓJSTWO to kilkanaście artykułów, które pozwalają zrozumieć to zjawisko i mu zapobiegać. Numer GWINEA BISSAU jest spojrzeniem na kraj, o którym w Polsce nie słychać nic. Numer MODA tłumaczy, co to znaczy moda odpowiedzialna - i kto robi nasze ubrania. Chcemy napisać o wszystkim, więc rozpisujemy świat na odcinki. Każdy numer to kolejna część naszej opowieści. A poza tekstami: wiersze i grafiki niezależnych twórców.

Wierzymy, że każdy ma coś do powiedzenia. “Zupełnie Inny Świat” to miejsce zarówno dla ośmiolatki, która chce podzielić się miłością do swojej świnki morskiej, jak i pani profesor, ekspertki w temacie afrykańskich odmian języka portugalskiego. U nas nie liczą się znajomości, popularność, czy liczba zer na koncie - chodzi o to, co chce się przekazać innym.

Takie podejście nie pomaga w zdobywaniu funduszy, ale nie chcemy iść na ustępstwa. Będziemy dalej robić, co w naszej mocy, aby ci, których nie słychać, mieli przestrzeń, żeby powiedzieć głośno, co myślą. Jest to projekt unikalny w skali Polski. Dzięki Twojej pomocy “Zupełnie Inny Świat” przetrwa. Będzie się rozwijał. Robił to, co umie najlepiej, a czego dzisiaj brakuje.

Czytają nas ludzie ciekawi świata i drugiego człowieka. Jeśli też do nich należysz, a jeszcze nas nie znasz: kup, przeczytaj i zobacz, że warto nas wspierać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Gavina
Anna Gavina
Próg: 25 zł
Mateusz Cioch
Mateusz Cioch
Próg: 10 zł
Kamila Pudłowska
Kamila Pudłowska
Próg: 20 zł
Maciej Brencz
Maciej Brencz
Próg: 20 zł