Avatar użytkownika

ZVZ

135
patronów
3 765 
miesięcznie
52 855 
łącznie
135
patronów
3 765 zł 52 855 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dostęp do naszego Discorda i udziału w specjalnych wydarzeniach na nim, dostęp do materiałów z serii ZVZ Short, Twój podpis na liście wspierających w odcinku na YouTube.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Udział w nagraniach naszego podcastu za pośrednictwem czata i możliwość aktywnego udziału w tworzeniu ZVZ, a do tego profity z niższego progu.
Obrazek progu
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
11 dostępnych miejsc
Imienne podziękowania na początku i na końcu każdego z odcinków ZVZ, specjalny kolor na Discordzie, no i oczywiście wszystkie profity z niższych progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora ZVZ w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast popkulturowo-społeczno-feministyczny. Dyskutujemy o tematach społecznych, internecie, mediach i reptilianach – a przede wszystkim uczymy się jak być lepszymi ludźmi i nie robić nikomu krzywdy. Prowadzą Paweł Opydo i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Pierwszy odcinek ZVZ opublikowaliśmy prawie osiem lat temu. Dziś przygotowujemy się do zupełnie nowej ery naszego podcastu i bardzo chcemy Was zaprosić do wybrania się z nami w tę podróż.

W najlepszych czasach tego projektu publikowaliśmy odcinek co tydzień. Ostatnio jednak pochłonęły nas inne obowiązki i ZVZ stało się podcastem Schrödingera – właściwie jednocześnie istnieje i nie istnieje. Ostatnio jednak przyznaliśmy przed samymi sobą, że tęsknimy – i postanowiliśmy otworzyć to pudełko, prezentując zupełnie nowy format naszej audycji.

Postanowiliśmy stworzyć dla Was coś nowego: Klub ZVZ, do którego możecie dołączyć wspierając nas na Patronite. W ramach Klubu otrzymacie m.in. dostęp do naszego Discorda i specjalnych wydarzeń na nim, dodatkowych odcinków podcastu, możliwości proponowania nam tematów, ale przede wszystkim czegoś, czego nie widzieliśmy do tej pory w żadnym podcaście: aktywnego brania udziału w nagraniach ZVZ jako wirtualna publiczność.

 
Twój podpis na liście Wspierających widocznej w wersji odcinka na YouTube
Dostęp do Discorda i możliwość brania udziału w naszych specjalnych wydarzeniach
Dostęp do serii ZVZ Short, w której dyskutujemy o bieżących wydarzeniach i premierach
Udział na żywo w nagraniach podcastu i możliwość komentowania ich na czacie  
Dostęp do ZVZ Plus, naszego dodatkowego podcastu dostępnego tylko w Klubie ZVZ    
Imienne podziękowania na początku każdego odcinka podcastu i wyróżniający kolor na Discordzie      
  10 zł 25 zł 40 zł 150 zł

 
Poniżej znajdziecie kilka opinii naszych Wspierających na temat ich doświadczeń z Klubem ZVZ!

„Dla mnie to jest jak słuchanie rozmów z waszej kanapy, o ile w „programie głównym” jest dyskutowanie na temat, tak tu po prostu odpinacie wrotki, peronu nawet nie ma i lecicie na pełnej – i ja to kocham!”

„Opowieść Kasi o wycieczce w góry jest warta tego złotego klubu, chociażby na miesiąc, jeżeli ktoś może sobie na to pozwolić…”

„Bardzo doceniam te dodatkowe odcinki! Na nagraniach bez publiczności można wyczuć vibe starego ZVZ, Paweł i Kasia wpadają na tory tej dynamiki dyskusji jaką mieli w archiwalnych odcinkach. To jest naprawdę super ekstras dla wyższych progów…”


Zapraszamy do dalszej części opisu po dokładne omówienie naszych pomysłów i nowych formatów!

 

 

Zupełnie nowy format

Kojarzycie to uczucie, że słuchacie czyjejś audycji, a w Waszej głowie pojawia się „Wow, mam coś do powiedzenia na ten temat, szkoda że nie mogę się odezwać!”. Dostajemy od Was wiadomości, w których piszecie, że zdarza Wam się w głowie komentować to co mówimy i wyobrażać sobie, że uczestniczycie w naszych dyskusjach.

No więc chcemy coś z tym zrobić. Chcemy nagrywać nasz podcast z wirtualną publicznością.

Członkostwo w Klubie ZVZ umożliwi Wam udział w nagraniach naszych odcinków na żywo, online, za pośrednictwem czatu. Będziecie mogli odnosić się do rzeczy, które mówimy, a my będziemy w stanie „na antenie” czytać Wasze komentarze i z Wami dyskutować. Jednocześnie uzyskacie dzięki temu dostęp do treści odcinka wcześniej, uczestnicząc na żywo w jego nagraniu. W ten sposób stworzymy wspólnie podcast, w którym kontakt z widzami będzie odbywał się w trakcie odcinka, a nie dwa tygodnie później za pomocą maili albo komentarzy na YouTube.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Paweł Opydo

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym pomysłem, bo uwielbiamy kontakt z Wami – ale zwyczajowy format podcastów dość mocno tę relację ograniczał. Zaproszenie Was do uczestniczenia w produkcji ZVZ jako wirtualna publiczność daje nam możliwość brania udziału w dyskusji z Wami na żywo, czytania Waszych komentarzy i odnoszenia się do nich na bieżąco – a Wam możliwość dodania swojego głosu do dyskusji i uzyskania dostępu do odcinka dosłownie w momencie jego powstawania.

Nagrania odcinków podcastu z udziałem wirtualnej publiczności na Discordzie będą odbywały się domyślnie w parzyste czwartki miesiąca wieczorem, ale zakładamy możliwość zmiany dnia tygodnia w wyjątkowych sytuacjach.


Więcej ZVZ, internet wytrzyma

To nie wszystko! Przede wszystkim chcemy wrócić do regularnego nagrywania odcinków. Uzyskanie Waszego wsparcia pozwoli nam poświęcić więcej czasu na tworzenie ZVZ, opłacanie montażu, produkcję materiałów na YouTube. Zaczynamy od odcinków co dwa tygodnie, ale bardzo chcielibyśmy docelowo móc sobie pozwolić na cotygodniowe odcinki z krótkimi przerwami między sezonami.

Tworzymy też dodatkowy podcast, tylko dla osób uczestniczących w Klubie: ZVZ Plus. Odcinki wychodzą co dwa tygodnie razem z tymi regularnymi, ale format jest nieco luźniejszy, więc możemy w jego ramach poruszać wątki, które normalnie wypadłyby przy montażu.

Jakby tego było mało, mamy też dla Was ZVZ Short – nieregularną serię krótszych materiałów, w których będziemy omawiać bieżące wydarzenia, premiery i nowości. Udostępniamy go wszystkim osobom uczestniczącym w Klubie ZVZ, już od najniższego progu!

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Paweł Opydo

ZVZ to nie odpowiedź, ZVZ to pytanie
– odpowiedź brzmi „tak”

Pozwolimy sobie teraz na chwilę szczerości – bardzo byśmy chcieli, żeby ZVZ wróciło do regularnych publikacji i profesjonalnej realizacji. Mimo dodatkowych obowiązków tęsknimy za komentowaniem tematów społecznych na bieżąco i za dyskusjami z Wami. Mamy nadzieję, że pomysł na nowy format będzie czymś, co zachęci Was do wspierania naszego projektu przez uczestniczenie w Klubie ZVZ – a nam pozwoli nabrać wiatru w żagle i realizować pomysły, na które do tej pory nie mieliśmy czasu.

Wraz ze startem Klubu, po okrągłych stu sześćdziesięciu siedmiu odcinkach, resetujemy również numerację podcastu. To dla nas nowy początek – chcemy wykorzystać wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia, żeby stworzyć coś nowego, ciekawego i profesjonalnego. Mamy nadzieję, że wybierzecie się w tę podróż razem z nami.

- Paweł i Kasia

  • Katarzyna Czajka-KominiarczukKatarzyna Czajka-Kominiarczuk – socjolożka i historyczka. Prowadzi blog Zwierz Popkulturalny poświęconego filmom i serialom. Współprowadząca podcastu Czytu Czytu i twórczyni podcastu Jeszcze słowo. Autorka książek popularno-naukowych poświęconych kulturze popularnej: Oscary. Sekrety największej nagrody filmowejSeriale. Do następnego odcinka.

 

  • Paweł OpydoPaweł Opydo – grafik, designer, twórca wideo. Prowadził między innymi programy Złe piosenkiZłe książki na YouTube, stanowiące poważną i rzeczową analizę kluczowych dla rozwoju polskiej kultury dzieł z dziedziny literatury i muzyki. Współtwórca projektu Spalmy to! – improwizowanego serialu w formie cyklu sesji RPG. Nie napisał żadnej książki, ale niektóre przeczytał.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj ZVZ w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Odcinek co tydzień!
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 3 235 zł brakuje
53%
Bardzo byśmy chcieli docelowo publikować ZVZ w formacie cotygodniowym, z krótkimi przerwami między sezonami. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie sobie na to pozwolić. Jeśli dotrzemy do tego celu, to nasz podcast będzie publikowany właśnie w takim formacie (ale nagrania z udziałem publiczności na Discordzie będą odbywały się nadal co dwa tygodnie – czyli będziemy nagrywać po dwa odcinki na raz).
 
Rozwój naszego podcastu
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 6 235 zł brakuje
37%
Zatrudnienie montażystów, organizowanie spotkań z Wami w różnych miastach Polski (na konwentach i poza nimi), sklep z naszymi gadżetami, czy zrealizowanie wreszcie chodzącego Pawłowi po głowie od lat pomysłu na podcast ze szczegółową analizą Hamiltona utwór po utworze… Wszystko to są rzeczy, na które w tym momencie nie mamy czasu (albo do których potrzebujemy dodatkowej pomocy) – ale mamy nadzieję, że uda nam się je zrealizować z Waszym wsparciem.
 
ZVZ w formie wideo
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 11 235 zł brakuje
25%
Ten cel jest właściwie bardzo nieśmiały – ale wyobrażamy sobie gdzieś w dalekiej przyszłości zrobienie z ZVZ formatu na YouTube. Wiecie, tak że będzie widać nasze twarze i elementy multimedialne ilustrujące rzeczy, o których mówimy. Robienie cudzysłowu palcami w powietrzu przestałoby być wreszcie problemem…
 
Nowy, lepszy sprzęt
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Skoro przygotowujemy się do regularnych wizyt w Waszych uszach, to bardzo byśmy chcieli, żeby brzmiały one jak najlepiej – jeśli się uda, chętnie wymienilibyśmy sprzęt nagrywający i oprogramowanie, z którego korzystamy, na nieco bardziej profesjonalne.
 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora ZVZ już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Monika Rokicka
Monika Rokicka
10 zł
Tomasz Grygiel
Tomasz Grygiel
10 zł
Jan Rzepecki
Jan Rzepecki
40 zł
Karolina Zduńska
Karolina Zduńska
10 zł
dziobak
dziobak
150 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.