W Patronite od 22.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 232

Liczba Patronów: 270

Zostań Patronem
Kup na prezent
82 patronów
2 605 miesięcznie
13 800 łącznie
Podcast popkulturowo-społeczno-feministyczny. Dyskutujemy o tematach społecznych, internecie, mediach i reptilianach – a przede wszystkim uczymy się jak być lepszymi ludźmi i nie robić nikomu krzywdy. Prowadzą Paweł Opydo i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

O Autorze

Ważne! Po dołączeniu do Klubu ZVZ udaj się koniecznie na www.zvz.pl/discord, żeby dowiedzieć się, jak dołączyć do naszego Discorda!

Pierwszy odcinek ZVZ opublikowaliśmy prawie osiem lat temu. Dziś przygotowujemy się do zupełnie nowej ery naszego podcastu i bardzo chcemy Was zaprosić do wybrania się z nami w tę podróż.

 

W najlepszych czasach tego projektu publikowaliśmy odcinek co tydzień. Ostatnio jednak pochłonęły nas inne obowiązki i ZVZ stało się podcastem Schrödingera – właściwie jednocześnie istnieje i nie istnieje. Ostatnio jednak przyznaliśmy przed samymi sobą, że tęsknimy – i postanowiliśmy otworzyć to pudełko, prezentując zupełnie nowy format naszej audycji.

Postanowiliśmy stworzyć dla Was coś nowego: Klub ZVZ, do którego możecie dołączyć wspierając nas na Patronite. W ramach Klubu otrzymacie m.in. dostęp do naszego Discorda i specjalnych wydarzeń na nim, dodatkowych odcinków podcastu, możliwości proponowania nam tematów, ale przede wszystkim czegoś, czego nie widzieliśmy do tej pory w żadnym podcaście: aktywnego brania udziału w nagraniach ZVZ jako wirtualna publiczność.

 

 
Twój podpis na liście Wspierających w trakcie odcinka na YouTube
Dostęp do Discorda i możliwość proponowania tematów odcinków
Udział na żywo w nagraniach podcastu i możliwość komentowania ich na czacie  
Dostęp do dodatkowych odcinków ZVZ Plus i zadawania pytań w Q&A    
Imienne podziękowania na początku każdego odcinka podcastu       
  10 zł 25 zł 40 zł 150 zł

 

Zupełnie nowy format

Kojarzycie to uczucie, że słuchacie czyjejś audycji, a w Waszej głowie pojawia się „Wow, mam coś do powiedzenia na ten temat, szkoda że nie mogę się odezwać!”. Dostajemy od Was wiadomości, w których piszecie, że zdarza Wam się w głowie komentować to co mówimy i wyobrażać sobie, że uczestniczycie w naszych dyskusjach.

No więc chcemy coś z tym zrobić. Chcemy nagrywać nasz podcast z wirtualną publicznością.

Członkostwo w Klubie ZVZ umożliwi Wam udział w nagraniach naszych odcinków na żywo, online, za pośrednictwem czatu. Będziecie mogli odnosić się do rzeczy, które mówimy, a my będziemy w stanie „na antenie” czytać Wasze komentarze i z Wami dyskutować. Jednocześnie uzyskacie dzięki temu dostęp do treści odcinka wcześniej, uczestnicząc na żywo w jego nagraniu. W ten sposób stworzymy wspólnie podcast, w którym kontakt z widzami będzie odbywał się w trakcie odcinka, a nie dwa tygodnie później za pomocą maili albo komentarzy na YouTube.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym pomysłem, bo uwielbiamy kontakt z Wami – ale zwyczajowy format podcastów dość mocno tę relację ograniczał. Zaproszenie Was do uczestniczenia w produkcji ZVZ jako wirtualna publiczność daje nam możliwość brania udziału w dyskusji z Wami na żywo, czytania Waszych komentarzy i odnoszenia się do nich na bieżąco – a Wam możliwość dodania swojego głosu do dyskusji i uzyskania dostępu do odcinka dosłownie w momencie jego powstawania.

Nagrania odcinków podcastu z udziałem wirtualnej publiczności na Discordzie będą odbywały się domyślnie w parzyste czwartki miesiąca wieczorem, ale zakładamy możliwość zmiany dnia tygodnia w wyjątkowych sytuacjach.

 

Więcej ZVZ, internet wytrzyma

To nie wszystko! Przede wszystkim chcemy wrócić do regularnego nagrywania odcinków. Uzyskanie Waszego wsparcia pozwoli nam poświęcić więcej czasu na tworzenie ZVZ, opłacanie montażu, produkcję materiałów na YouTube. Zaczynamy od odcinków co dwa tygodnie, ale bardzo chcielibyśmy docelowo móc sobie pozwolić na cotygodniowe odcinki z krótkimi przerwami między sezonami.

Mamy też pomysł na tworzenie dodatkowych materiałów tylko dla osób uczestniczących w Klubie w postaci dodatkowego formatu ZVZ Plus. Co dwa tygodnie będziemy publikować dodatkowy materiał, nieco luźniejszy, z odpowiedziami na Wasze pytania i w którym będziemy poruszać wątki, które zwykle wypadają przy montażu odcinka.

Zdjęcia z historii podcastu ZVZ, spotkania z słuchaczami, Paweł Opydo i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk

 

ZVZ to nie odpowiedź, ZVZ to pytanie – odpowiedź brzmi „tak”

Pozwolimy sobie teraz na chwilę szczerości – bardzo byśmy chcieli, żeby ZVZ wróciło do regularnych publikacji i profesjonalnej realizacji. Mimo dodatkowych obowiązków tęsknimy za komentowaniem tematów społecznych na bieżąco i za dyskusjami z Wami. Mamy nadzieję, że pomysł na nowy format będzie czymś, co zachęci Was do wspierania naszego projektu przez uczestniczenie w Klubie ZVZ – a nam pozwoli nabrać wiatru w żagle i realizować pomysły, na które do tej pory nie mieliśmy czasu.

Wraz ze startem Klubu, po okrągłych stu sześćdziesięciu siedmiu odcinkach, resetujemy również numerację podcastu. To dla nas nowy początek – chcemy wykorzystać wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia, żeby stworzyć coś nowego, ciekawego i profesjonalnego. Mamy nadzieję, że wybierzecie się w tę podróż razem z nami.

Paweł i Kasia

Ważne! Po dołączeniu do Klubu ZVZ udaj się koniecznie na www.zvz.pl/discord, żeby dowiedzieć się, jak dołączyć do naszego Discorda!

 

  • Katarzyna Czajka-KominiarczukKatarzyna Czajka-Kominiarczuk – socjolożka i historyczka. Prowadzi blog Zwierz Popkulturalny poświęconego filmom i serialom. Współprowadząca podcastu Czytu Czytu i twórczyni podcastu Jeszcze słowo. Autorka książek popularno-naukowych poświęconych kulturze popularnej: Oscary. Sekrety największej nagrody filmowejSeriale. Do następnego odcinka.

 

  • Paweł OpydoPaweł Opydo – grafik, designer, twórca wideo. Prowadził między innymi programy Złe piosenkiZłe książki na YouTube, stanowiące poważną i rzeczową analizę kluczowych dla rozwoju polskiej kultury dzieł z dziedziny literatury i muzyki. Współtwórca projektu Spalmy to! – improwizowanego serialu w formie cyklu sesji RPG. Nie napisał żadnej książki, ale przeczytał niektóre książki Kasi.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jadwiga Otrebska
Jadwiga Otrebska
Próg: 40 zł
Beata Olbińska
Beata Olbińska
Próg: 25 zł
Karolina Stopczyńska
Karolina Stopczyńska
Próg: 10 zł
Anna Katarzyna M
Anna Katarzyna M
Próg: 25 zł
Emilia PK
Emilia PK
Próg: 40 zł