Avatar użytkownika

Zwykły Zeszyt

19
patronów
728 
miesięcznie
28 027 
łącznie
19
patronów
728 zł 28 027 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Ołówek i sticky-note

Jesteś tu i wspierasz mnie, za co niezmiernie Ci dziękuję.
Dla mnie - szybka notatka na samoprzylepnej karteczce, żeby nie uciekł mi jakiś ważny temat-hasło, a dla Ciebie - wstęp do Matronackiej grupy na FB.
7 zł miesięcznie
Kartka i długopis

Dzięki Tobie nigdy nie zabraknie mi podstawy mojej pracy. Czy wiesz, że każdy odcinek, stories, post zaczynam od pracy na papierze?
Twoje imię/nick pojawi się w zakładce "Matronki i Patroni" na moim blogu. Zostaniesz też członkinią/członkiem specjalnej grupy na FB.
14 zł miesięcznie
Zeszyt i cienkopis

Zeszyt znacznie łatwiej zabrać w podróż, bo nie gubi się jak pojedyncze kartki. Cienkopisem aż chce się notować. Dzięki Tobie, mojej uwadze nie umkną najważniejsze wydarzenia z obszaru Afryki Północnej i Azji Zachodniej. W podzięce otrzymasz ode mnie:
*Miejsce na stronie chwały w zakładce "Matronki i Patroni"
*Dostęp do specjalnej zeszytowej grupy na FB
28 zł miesięcznie
Notatnik i pióro

Uwielbiam pisać piórem. Korzystam z niego zarówno stacjonarnie, jak i w podróży. Twarda oprawa notesu pozwoli pisać w każdych warunkach, nawet na pustynnych wertepach. Dzięki Tobie nie tylko nic nie umknie mojej uwadze, ale i moją pracę będę wykonywać z niemałą przyjemnością. W podzięce ode mnie otrzymasz:
*Miejsce na stronie chwały w zakładce "Matronki i Patroni"
*Dostęp do specjalnej zeszytowej grupy na FB
49 zł miesięcznie
Wybierz 49 zł
17 dostępnych miejsc
Telefon

Czasami siła wyższa zmusza do przerzucenia się z papieru na nośniki cyfrowe. Dziękuję Ci ogromnie! Mogę opłacić sobie bezpieczną chmurę i kupić dobrą, notesową apkę. Dzięki Tobie nie mam momentów zawahania - moja praca jest ważna dla Ciebie i dla społeczeństwa. Dajesz mi to odczuć, przekazując mi swoje ciężko zarobione pieniądze.
67 zł miesięcznie
Wybierz 67 zł
3 dostępne miejsca
Tablet

To większy ekran i większa możliwość edycji tekstu lub wideo.
Wiesz, jak ważne są sprawdzone źródła wiedzy i badania naukowe. Wiesz, że za opracowanie faktów w postaci artykułów naukowych trzeba płacić czasami słono. Dzięki Tobie wspieram polskie wydawnictwa akademickie, korzystając z ich książek. Dorzucasz się do opłacania bazy płatnych artykułów naukowych, bez których Zeszyt nigdy nie zostałby zapisany. Wiesz, że opinia nie jest faktem i wspierasz mnie każdą złotówką, bym szerzyła to podstawowe rozróżnienie. Kłaniam się w pas!
99 zł miesięcznie
Wybierz 99 zł
5 dostępnych miejsc
Laptop

Kiedy mam już wszystko rozrysowane na kartkach, w zeszytach, notatnikach - wirtualnych i namacalnych, czas zacząć sklejać to wszystko w jedno. Moja miłość do świata analogowego czasem musi ustąpić dobremu komputerowi. Wyobrażasz sobie vlogi rysunkowe? Z moim plastycznym antytalentem? JA TEŻ NIE. Dlatego dziękuję Ci za tę stówkę z Twojej kieszeni, którą motywujesz mnie do regularnego tworzenia. To jest KUPA KASY. I wiesz co? Ja tę kasę zamierzam bardzo dobrze wykorzystać!

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a dodatkowo:

*Możesz podesłać mi propozycje tematów do opisania na blogu lub przegadania na comiesięcznym live’ie
*Otrzymasz ode mnie kartkę urodzinową
*Raz na kwartał zorganizuję dla naszej szóstki zeszytową kawę na skype’ie
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
6 dostępnych miejsc
Wiza do Iranu

Przecieram oczy ze zdumienia. WOW! Wiesz, że demony kolonializmu nie umarły i wiesz, jak ciężko z nimi walczyć. Wiesz, jak destrukcyjny jest europocentryzm i jak trudno zmienić perspektywę. Dziękuję, że to w Tobie mogę mieć tak solidne finansowe oparcie.

To w Iranie wszystko się zaczęło i za Iranem tęsknię każdego dnia. Choć w najbliższym czasie szanse na odwiedzenie tego kraju są nikłe, ja wciąż nie tracę nadziei.
Twoje wsparcie zwala mnie z nóg, jednocześnie stawiając do pionu. Piszę, nagrywam, riserczuję. Mogę zapisać się na lekcje perskiego lub wykupić płatną aplikację do arabskiego.

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a dodatkowo:
*Jeśli będę w Twojej miejscowości lub Ty w mojej - zabieram Cię na obiad!
*Możesz zamówić sobie konkretną pamiątkę z mojej kolejnej podróży - oczywiście w rozsądnej cenie ;)
Dołączona do niej będzie dedykacja.

Dziękuję raz jeszcze - we wszystkich językach, jakich miałam okazję kiedykolwiek się uczyć.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zwykły Zeszyt w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wiedza jest lekiem na (prawie) całe zło świata, a ja leczę z nienawiści. U mnie będzie ci niewygodnie ze względu na poruszane tematy (ludobójstwa, wojny, kolonializm i jego skutki), natomiast kawał rzetelnej wiedzy i mój zniewalający uśmiech uzależnią Cię od Zwykłego Zeszytu.

Mój najnowszy projekt, na który zbieram fundusze, to podkast "Nigdy więcej?", o ludobójstwach mających miejsce po drugiej wojnie światowej. Pierwszy sezon będzie poświęcony ludobójstwie w Srebrenicy.

Jestem Sylwana i niegdyś postawiłam sobie za karkołomny cel leczenie z nienawiści. Moje wysiłki notuję uważnie w Zwykłym Zeszycie, a nawet zeszytach - blogowym, podkasterskim i instagramowym. Jeśli nie boisz się słuchać o wojnach, ludobójstwach, rewolucjach, przewrotach politycznych - Zwykły Zeszyt jest miejscem dla Ciebie. Będzie Ci tu niewygodnie, ale gwarantuję szacunek - nie ma głupich pytań i nie każdy musi wiedzieć wszystko. Działem po to, by edukować, nie wyśmiewać.

Moje obserwatorki i obserwatorzy mówią, że zarażam uśmiechem, chociaż tematy, które poruszam, zazwyczaj są mało zabawne. Uważam, że uprzedzenia rasowe/klasowe/religijne biorą się najczęściej z niewiedzy i zwykłej ignorancji, a nie dlatego, że ludzie są z gruntu źli. Lekarstwem, jakie stosuję, jest wiedza. Stawiam fakty ponad opinie, badania socjologiczne ponad dowody anegdotyczne. Uświadamiam, że Europa, ani nawet Zachód nie są pępkiem świata, a zachodnie rozwiązania nie są remedium na zło reszty świata. Ba! Na Zachodzie tego zła dzieje się dużo, często pod płaszczykiem "optymalnych rozwiązań".

W ramach leku na późno pandemiczną smutę zaczęłam nagrywać podkast "Turbanowe opowieści", który wyciąga na światło dzienne przeróżne dziwy, które spotkały mnie w podróży, także takiej przez życie. Moje życie to cyrk, więc zapraszam na widownię.

W ramach radzenia sobie z własną, bardzo dotkliwą, stratą, zaczęłam prowadzić mały, niekomercyjny projekt "Notatki z żałoby, który znajdziesz na blogu.

 

Zeszytowe miejsca w sieci:

Podcast: https://open.spotify.com/show/09pORREToVj3xrmKKBUriF?si=e5e90041286c41ef 

Blog: www.zwyklyzeszyt.pl

IG: https://www.instagram.com/zwykly_zeszyt/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCOqQF5OSUhwg6UIzghAsk4A…

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Zwykły Zeszyt w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Sezon 2 podkastu "Nigdy Więcej?" - Rwanda
  • 4 500 zł
  • 881 zł brakuje
80%
Dzięki realizacji tego celu będę mogła nagrać drugi sezon podcastu "Nigdy więcej?" poświęconego ludobójstwu w Rwandzie w 1994 r.

Dzięki tej kwocie opłacę materiały edukacyjne (bardzo często ściągane z zagranicznych księgarni) oraz montaż odcinków.

Zostań moją Matronką/Patronem, by mieć wcześniejszy dostęp do nagrań i dostęp do części literatury!
Wirtualny Zeszyt
  • 550 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Lubię prowadzić działalność internetową, ale wbrew pozorom - ona również kosztuje. Dzięki takiej kwocie wsparcia opłacę wszystkie podstawowe technikalia związane z prowadzeniem Zwykłego Zeszytu:
- domenę (121,77 PLN rocznie)
- hosting (121,68 PLN rocznie)
- platformę do publikowania podcastów (72 USD rocznie)
Sezon 1 podkastu "Nigdy Więcej" - Srebrenica
  • 2 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki realizacji tego celu będę mogła opłacić montaż 10 odcinków pierwszego sezonu podkastu "Nigdy więcej?" poświęconego ludobójstwie w Srebrenicy. Zostań moją Matronką/Patronem, by mieć wcześniejszy dostęp do nagrań i dostęp do części literatury podmiotu, która wspierała mnie merytorycznie przy pisaniu scenariuszy do odcinków!
Kontynuacja nauki arabskiego - 30 h
  • 3 135 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki wcześniejszemu wsparciu Matronek i Patronów udało mi się rozpocząć naukę języka arabskiego w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej w Warszawie.
Mam nadzieję poznać język na tyle dobrze, by w końcu móc w nim czytać, rozmawiać i jeszcze lepiej rozumieć region, natomiast nauka wymaga czasu... I sporych nakładów finansowych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zwykły Zeszyt już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
67 zł
Anonimowy patron
3 zł
Izabela Maciejowska
Izabela Maciejowska
14 zł
Marta Bogusławska
Marta Bogusławska
300 zł
Magdalena Kakakis
Magdalena Kakakis
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.