Avatar użytkownika

Zwykły Zeszyt

11
patronów
196 
miesięcznie
23 921 
łącznie
11
patronów
196 zł 23 921 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Ołówek i sticky-note

Jesteś tu i wspierasz mnie, za co niezmiernie Ci dziękuję.
Dla mnie - szybka notatka na samoprzylepnej karteczce, żeby nie uciekł mi jakiś ważny temat-hasło, a dla Ciebie - wstęp do Matronackiej grupy na FB.
7 zł miesięcznie
Kartka i długopis

Dzięki Tobie nigdy nie zabraknie mi podstawy mojej pracy. Czy wiesz, że każdy odcinek, stories, post zaczynam od pracy na papierze?
Twoje imię/nick pojawi się w zakładce "Matronki i Patroni" na moim blogu. Zostaniesz też członkinią/członkiem specjalnej grupy na FB.
14 zł miesięcznie
Zeszyt i cienkopis

Zeszyt znacznie łatwiej zabrać w podróż, bo nie gubi się jak pojedyncze kartki. Cienkopisem aż chce się notować. Dzięki Tobie, mojej uwadze nie umkną najważniejsze wydarzenia z obszaru Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. W podzięce otrzymasz ode mnie:
*Miejsce na stronie chwały w zakładce "Matronki i Patroni"
*Dostęp do specjalnej zeszytowej grupy na FB
*Raz w miesiącu otrzymasz ode mnie Zwykły Newsletter z linkami do ciekawych artykułów, filmów, muzyki - słowem - wszystkiego tego, co jest warte polecenia, a nie zmieściło się w zwykłych kanałach Zwykłego Zeszytu
28 zł miesięcznie
Notatnik i pióro

Uwielbiam pisać piórem. Korzystam z niego zarówno stacjonarnie, jak i w podróży. Twarda oprawa notesu pozwoli pisać w każdych warunkach, nawet na pustynnych wertepach. Dzięki Tobie nie tylko nic nie umknie mojej uwadze, ale i moją pracę będę wykonywać z niemałą przyjemnością. W podzięce ode mnie otrzymasz:
*Miejsce na stronie chwały w zakładce "Matronki i Patroni"
*Dostęp do specjalnej zeszytowej grupy na FB
*Raz w miesiącu otrzymasz ode mnie (Nie)Zwykły Newsletter z linkami do ciekawych artykułów, filmów, muzyki - słowem - wszystkiego tego, co jest warte polecenia, a nie zmieściło się w innych kanałach Zwykłego Zeszytu. Jest to rozszerzona wersja newslettera z poprzedniego progu, wraz z moim dodatkowym komentarzem.
Do Newslettera dołączone będzie "Zdjęcie Miesiąca", które będziesz mogła/mógł wykorzystać jako tapetę na laptopie/telefonie.
49 zł miesięcznie
Wybierz 49 zł
18 dostępnych miejsc
Telefon

Czasami siła wyższa zmusza do przerzucenia się z papieru na nośniki cyfrowe. Dziękuję Ci ogromnie! Mogę opłacić sobie bezpieczną chmurę i kupić dobrą, notesową apkę. Dzięki Tobie nie mam momentów zawahania - moja praca jest ważna dla Ciebie i dla społeczeństwa. Dajesz mi to odczuć, przekazując mi swoje ciężko zarobione pieniądze.

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a dodatkowo:
*Co kwartał otrzymasz ode mnie wywołane zdjęcie z jednej z moich podróży
*Możesz pisać do mnie propozycje tematów do poruszenia na #MerytorycznymCzwartku
67 zł miesięcznie
Wybierz 67 zł
5 dostępnych miejsc
Tablet

To większy ekran i większa możliwość edycji tekstu lub wideo.
Wiesz, jak ważne są sprawdzone źródła wiedzy i badania naukowe. Wiesz, że za opracowanie faktów w postaci artykułów naukowych trzeba płacić, czasami słono. Dzięki Tobie wspieram polskie wydawnictwa akademickie, korzystając z ich książek. Dorzucasz się do opłacania bazy płatnych artykułów naukowych, bez których Zeszyt nigdy nie zostałby zapisany. Wiesz, że opinia nie jest faktem i wspierasz mnie każdą złotówką, bym szerzyła to podstawowe rozróżnienie. Kłaniam się w pas!

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a także:
*Co kwartał wyślę do Ciebie drobiazg pochodzący z jednej z moich podróży
*Możesz podesłać mi propozycje tematów do opisania na blogu
99 zł miesięcznie
Wybierz 99 zł
5 dostępnych miejsc
Laptop

Kiedy mam już wszystko rozrysowane na kartkach, w zeszytach, notatnikach - wirtualnych i namacalnych, czas zacząć sklejać to wszystko w jedno. Moja miłość do świata analogowego czasem musi ustąpić dobremu komputerowi. Wyobrażasz sobie vlogi rysunkowe? Z moim plastycznym antytalentem? JA TEŻ NIE. Dlatego dziękuję Ci za tę stówkę z Twojej kieszeni, którą motywujesz mnie do regularnego tworzenia. To jest KUPA KASY. I wiesz co? Ja tę kasę zamierzam bardzo dobrze wykorzystać!

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a dodatkowo:

*Możesz podesłać mi propozycje tematów do opisania na blogu lub przegadania na comiesięcznym live’ie
*Otrzymasz ode mnie kartkę urodzinową
*Raz na kwartał zorganizuję dla naszej szóstki zeszytową kawę na skype’ie
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
7 dostępnych miejsc
Wiza do Iranu

Przecieram oczy ze zdumienia. WOW! Wiesz, że demony kolonializmu nie umarły i wiesz, jak ciężko z nimi walczyć. Wiesz, jak destrukcyjny jest europocentryzm i jak trudno zmienić perspektywę. Dziękuję, że to w Tobie mogę mieć tak solidne finansowe oparcie.

To w Iranie wszystko się zaczęło i za Iranem tęsknię każdego dnia. Choć w najbliższym czasie szanse na odwiedzenie tego kraju są nikłe, ja wciąż nie tracę nadziei.
Twoje wsparcie zwala mnie z nóg, jednocześnie stawiając do pionu. Piszę, nagrywam, riserczuję. Mogę zapisać się na lekcje perskiego lub wykupić płatną aplikację do arabskiego.

W podzięce ode mnie otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów, a dodatkowo:
*Jeśli będę w Twojej miejscowości lub Ty w mojej - zabieram Cię na obiad!
*Możesz zamówić sobie konkretną pamiątkę z mojej kolejnej podróży - oczywiście w rozsądnej cenie ;)
Dołączona do niej będzie dedykacja.

Dziękuję raz jeszcze - we wszystkich językach, jakich miałam okazję kiedykolwiek się uczyć.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zwykły Zeszyt w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem Panią Od Islamów. Wiedza jest lekiem na całe zło świata, a ja leczę z nienawiści. U mnie będzie ci niewygodnie ze względu na poruszane tematy (ludobójstwa, wojny, kolonializm i jego skutki), natomiast kawał rzetelnej wiedzy i mój zniewalający uśmiech uzależnią Cię od Zwykłego Zeszytu.

Jestem Sylwana i jestem panią od islamów. Postawiłam sobie za cel leczenie z nienawiści, a moje wysiłki notuję uważnie w Zwykłym Zeszycie, a nawet zeszytach - blogowym, youtube’owym i instagramowym. Na tym ostatnim jestem najaktywniejsza i z nim lubię się najbardziej. Jeśli nie boisz się słuchać o wojnach, ludobójstwach, rewolucjach, przewrotach politycznych - Zwykły Zeszyt jest miejscem dla Ciebie. B gdzie Ci tu niewygodnie, ale gwarantuję szacunek - nie ma głupich pytań i nie każdy musi wiedzieć wszystko. Działem po to, by edukować, nie wyśmiewać.

Moje obserwatorki i obserwatorzy mówią, że zarażam uśmiechem, chociaż tematy, które poruszam, zazwyczaj są mało zabawne. Uważam, że uprzedzenia rasowe/klasowe/religijne biorą się najczęściej z niewiedzy i zwykłej ignorancji, a nie dlatego, że ludzie są z gruntu źli. Lekarstwem, jakie stosuję, jest wiedza. Stawiam fakty ponad opinie, badania socjologiczne ponad dowody anegdotyczne. Uświadamiam, że Europa, ani nawet Zachód nie są pępkiem świata, a zachodnie rozwiązania nie są remedium na zło reszty świata. Ba! Na Zachodzie tego zła dzieje się dużo, często pod płaszczykiem "optymalnych rozwiązań".

Na Instagramie (@zwykly_zeszyt) publikuję z zaskakującą regularnością, według poniższego harmonogramu:

1. Poniedziałek - #ZeszytZaczynaTydzień - krótko na temat zeszytowych poczynań + pogadanka na luźniejszy temat

2. #AerialowyWtorek - dzielę się swoją pasją do akrobatyki powietrznej

3. #Q&A na każdy temat - odbywa się w ostatnią środę każdego miesiąca

4. #MerytorycznyCzwartek - to opracowany wcześniej temat związany z islamami, Bliskim Wschodem, polityką lub społeczeństwami obszaru MENA. Nie wiesz, co to znaczy "orientalny"? Zastanawiasz się, dlaczego używam liczby mnogiej w nazwie religii, którą się zajmuję? Jesteś ciekawa/y, jak się żyje kobietom w społeczeństwach muzułmańskich? Dlaczego burkini/sportowy hidżab powinien być w ofercie każdej marki sportowej? Tego wszystkiego uczę w #MerytoryczneCzwartki!


Poza główną tematyką rewolucji, społecznych przemian, wojen i ludobójstw, znajdziesz u mnie trochę innych treści:
#DupaWolowaEkologii to mój hasztag obrazujący zmagania z less-waste

#SylwanaZkiblana to relacje z dziwnych bliskowschodnich toalet, a pod hasztagiem #IAmGreta kilkaset dziewczyn podzieliło się ze mną swoimi historiami o byciu marginalizowaną ze względu na płeć i/lub wygląd

Moje miejsca w sieci:

IG: https://www.instagram.com/zwykly_zeszyt/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCOqQF5OSUhwg6UIzghAsk4A…

blog: www.zwyklyzeszyt.pl

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Zwykły Zeszyt w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Wirtualny Zeszyt
  • 400 zł miesięcznie
  • 204 zł brakuje
49%
Lubię prowadzić działalność internetową, ale wbrew pozorom - ona również kosztuje. Dzięki takiej kwocie wsparcia opłacę wszystkie podstawowe technikalia związane z prowadzeniem Zwykłego Zeszytu: domenę, hosting, abonament mailingowy, a może raz na jakiś czas reklamy, by dotrzeć do nowych czytelniczek i czytelników.
Kompletnie nie ogarniam kwestii graficznych - jeśli widzicie coś ładnego na moich Zeszytach co nie jest wykonaną przeze mnie fotografią, to jest to zapewne dzieło Soni, która od początku tworzy moją identyfikację wizualną. Jej praca nie jest darmowa, za to wszyscy z niej skorzystamy :)
Regularny Zeszyt
  • 1 350 zł miesięcznie
  • 1 154 zł brakuje
14%
Taka kwota zasilająca moje konto raz na miesiąc to nie tylko koniec dokładania do interesu, ale i poczucie, że coś z tego mam - np. lepszej jakoś kawę ziarnistą napędzającą moje działania:).

Tysiak z okładem to gwarancja regularnego prowadzenia Instagram według harmonogramu

1. Poniedziałek #ZeszytZaczynaTydzien
2. #AerialowyWtorek
3. Ostatnia środa miesiąca - #Q&A na każdy temat
4. #MerytorycznyCzwartek dwa razy w miesiącu
5. W drugą niedzielę miesiąca #ZeszytPoleca

Przy zrealizowaniu tego celu teksty na blogu będą pojawiały się do 2 razy na kwartał
Zapisany Zeszyt
  • 2 222 zł miesięcznie
  • 2 026 zł brakuje
8%
WOW. Przecieram oczy ze zdumienia, ale to DZIEJE SIĘ. Mam opłacone blogowe media, reklamy i moje podwykonawczynie.
Przy takiej kwocie, poza InsaRegularnością
- #MerytorycznyCzwartek jest co tydzień, choćby skały sr...ekhm, no, robiły top, czego nie robią
- 2 razy w miesiącu na blogu ląduje tekst, który będę mogła napisać w jakimś agroturystycznym zaciszu
- Zlecam robienie napisów do vlogów na YouTubie - dostępność dla osób głuchych jest cholernie ważna, a transkrypcje są czasochłonne i drogie!
- Kupuję sobie jakąś superdrogą pozycję naukową, o której dawno marzyłam
Gadający Zeszyt
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 304 zł brakuje
5%
No, żart się skończyły. Dostaję od Was  naprawdę okrągłą pensję. Jakość moich treści wzrasta, gdyż mogę delegować (i opłacać) to, czego sama nie lubię robić: montaż, identyfikację wizualną, napisy, transkrypcje live'ów. Na pewno mam już fajne intro na YouTubie i pasującą do niego muzyczkę.

Ale wiecie, co jeszcze się dzieje? Kupuję porządny mikrofon i mikser. Jeśli do tej pory nie zacznę robić podcastów, to po osiągnięciu tego celu z pewnością ZACZNĘ.

Dorzucacie się też do moich podróży - trzy i pół koła to już jest jakaś piękna wycieczka spod znaku "Śladami muzułmanów/ek w Europie".
Pełnoetatowy Zeszyt
  • 5 500 zł miesięcznie
  • 5 304 zł brakuje
3%
Zdobywam wiedzę i dzielę się nią z Wami. Piszę, nagrywam, spotykam się z ekspertkami/tami. Szkicuję moją pierwszą książkę.
Mam więcej czasu na doskonalenie się z języków bliskowschodnich. Mogę pojechać do jakiegoś odległego zakątka np. Indonezji lub Malezji - i pokazać Wam islam południowoazjatycki.
Mam dobry sprzęt, ktoś zdolniejszy ode mnie montuje moje vlogi, częściej organizuję wykłady na żywo.
Piękna wizja!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zwykły Zeszyt już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
3 zł
Magdalena Kakakis
Magdalena Kakakis
14 zł
Ewelina Nawara-Wierzba
Ewelina Nawara-Wierzba
28 zł
Aleksandra Przeździecka-Kujałowicz
Aleksandra Przeździecka-Kujałowicz
7 zł
Katarzyna Javaheri-Szpak
Katarzyna Javaheri-Szpak
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.